ВРУ зробила крок до врегулювання видобутку бурштину

12.11.2019 17:30 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Верховна Рада України прийняла за основу проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо урегулювання питання видобутку бурштину.
Законопроект №2240 у першому читанні підтримали 342 народні  депутати. Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель зазначив, питання видобутку бурштину набрало критичних масштабів. «Ми всі знаємо, яку велику шкоду створює незаконний видобуток бурштину – порушення цілісності геологічних пластів, збіднення бурштиноносних надр, знищення лісів, трав’яного покриву і родючого шару ґрунту.
А серед економічних наслідків – недоотримання митних зборів, загальнодержавних та місцевих податків.
Ця ситуація набрала критичних проявів за останні п’ять років та потребує негайного вирішення.
Тому прийняття запропонованого проекту спростить процедуру отримання спеціального дозволу на користування надрами, що стимулюватиме здійснювати діяльність з видобування та реалізації бурштину у законодавчому полі.
І як наслідок, збільшить надходження до державного і місцевих бюджетів та сприятиме штучному відновленню родючості ґрунтів і рослинного покриву після техногенного порушення природи. Законопроектом передбачаються наступні положення: 1) запроваджується єдиний спеціальний дозвіл на розвідку з правом видобування бурштину строком на 5 років на ділянки до 10 га, які будуть продаватись шляхом проведення прозорих електронних аукціонів на платформі ProZorro; 2) подаються документи на отримання, продовження спеціальних дозволів на користування надрами, їх переоформлення, внесення до них змін (у тому числі до програми робіт) в електронній формі через електронний кабінет; 3) врегульовуються земельні питання доступу до покладів бурштину шляхом встановлення права земельних сервітутів та визначення окремої статті 971 Земельного кодексу України для проведення розвідувальних та видобувних робіт покладів бурштину на порушених землях; 4) вводиться сувора відповідальність за недотримання вимог рекультивації землі та обов’язок компенсації понесених втрат; 5) прибирається низка дублюючих та архаїчних погоджень для покладів бурштину (зокрема, гірничий відвід та дозвіл на зняття родючого шару); 6) вводиться кримінальна відповідальність за незаконне видобування корисних копалин та адміністративна відповідальність – за порушення встановлених законодавством обов’язкових вимог щодо видобутку корисних копалин. Питання врегулювання видобутку бурштину передбачає внесення відповідних змін до Кодексу України про надра та Земельного кодексу України. Нагадаємо, що законопроект розроблений на виконання Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення економічного зростання, стимулювання розвитку регіонів та запобігання корупції».

Додати коментар

Користувач:
email:





Money flows like waves,
In the global financial sea,
Markets rise and fall.

- Fin.Org.UA

Новини

14:25 - Американці забирають собі половину нафти з Венесуели
14:10 - Огляд банківського сектору, серпень 2026 року
14:10 - Кредитування – ключовий рушій приросту чистих активів банків понад два роки поспіль – Огляд банківського сектору
14:10 - Lending Remains Key Driver of Banks’ Net Asset Growth for over Two Straight Years – Banking Sector Review
14:08 - Уряд Молдови зустрінеться з фермерами, які проти транзиту українського зерна
13:47 - Пишний виступить перед Радою через нові "плівки" НАБУ про "Сенс Банк"
13:20 - Зв’язок під час блекаутів: уряд визначив нові вимоги для мобільних операторів
13:18 - Плівки НАБУ: голова комітету ВР хотів контролювати "Сенс банк" – Гетманцев заперечує
13:00 - Авто з-за кордону: як працює КАСКО
12:40 - Заставу за Галущенка "відмили" через "Сенс Банк" – розслідування НАБУ та САП
12:30 - Коли банк забирає актив: хто платить за помилку управління?
12:25 - На Львівщині викрили незаконне виробництво мінералки
12:19 - Нафта зросла у ціні
12:13 - Як користуватися послугою «Підпис даних» на вебсайті КНЕДП ДПС?
12:09 - До п’яти фінансових компаній застосовано заходи впливу
12:08 - Рентна плата: платники Дніпропетровщини поповнили загальний фонд держбюджету майже на 3,0 млрд гривень
12:06 - Продаж фізичною особою нерухомого або рухомого майна: оподаткування
12:04 - Переробна промисловість – лідер зі сплати податків
12:03 - Місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали від платників понад 31,3 млн грн збору за місця для паркування транспортних засобів
12:01 - Загальний фонд держбюджету від платників Дніпропетровщини з початку року отримав майже 445,0 млн грн акцизного податку
11:59 - Дніпропетровщина: юридичні особи спрямували до місцевих бюджетів майже 504,7 млн грн єдиного податку
11:57 - Дніпропетровщина: від фізичних осіб – платників транспортного податку надходження до місцевих бюджетів зросли на 78,7 %
11:57 - Бельгійці інвестують 6 мільйонів доларів у Rebuild Ukraine Fund
11:55 - Від юридичних осіб - платників податку на нерухоме майно до місцевих бюджетів Дніпропетровщини надійшло понад 534,5 млн гривень
11:53 - Від платників Дніпропетровщини надходження ПДВ до бюджету перевищили 11,7 млрд гривень
11:36 - Рада ухвалила в цілому законопроєкт про корпоратизацію "СхідГЗК"
11:33 - Як можна переглянути реєстраційний номер кваліфікованого сертифіката відкритого ключа, отриманого в Кваліфікованого надавача ЕДП ДПС?
11:32 - Щодо відображення операцій з підакцизними товарами, які не підлягають оподаткуванню у звітності
11:31 - Нерезидентам - платникам податку на прибуток підприємств
11:30 - Чи передбачені для фізособи пільги щодо сплати земельного податку за земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв)?


Більше новин