Парламент прийняв за основу законопроект, що спрощує процедуру затвердження перспективних планів формування громад

12.11.2019 15:24 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Верховна Ради України прийняла у першому читанні за основу урядовий законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (щодо спрощення процедури затвердження перспективних планів формування територій громад Автономної Республіки Крим, областей)» №2189 від 30.09.2019. Важливою новацією законопроекту є норма, якою встановлено, що об’єднання громад має відбуватися виключно за перспективним планом формування громад області.
Це означає, що будь-яке хаотичне об’єднання тепер буде недопустиме. Також у проекті закону йдеться, що перспективні плани, як і тепер, розроблятимуть обласні державні адміністрації і затверджуватиме Уряд.
Але процедура створення перспективних планів більше не передбачатиме етапу схвалення цих документів обласними радами. «Цей законопроект не суперечить добровільності об’єднання громад, як дехто вважає.
Навпаки, він дає можливість швидко і якісно створити незаполітизовані, незаангажовані перспективні плани.
Ми дамо громадам, що хочуть добровільно об’єднатися, прагматичні, чітко прораховані орієнтири.
Створюються передумови для розроблення з більшою відповідальністю перспективних планів з урахуванням фінансових можливостей, розвитку інфраструктури, доступності послуг, здатності громад ці послуги надавати.
Крім того, будуть враховуватися географічні, історичні, етнічні, культурні та інші особливості територій.
В результаті громади матимуть ефективну модель об’єднання і прийматимуть зважені рішення, вирішуючи, як розвиватися надалі.
Важливо також, що до створення перспективних планів обов’язково будуть залучені профільні асоціації, які представляють і захищають інтереси органів місцевого самоврядування всіх рівнів», — прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода. За останніми даними моніторингу Мінрегіону, за 2015-2019 роки перспективними планами вдалося покрити 87,6% території України.
При цьому в Одеській області перспективний план охоплює лише 40% території, в Київській – 54%, Вінницькій – 76%, Черкаській – 75% території.
Закарпатська область схвалила перспективний план місяць тому, ще не подала його на розгляд Кабміну.

Додати коментар

Користувач:
email:





Фінансовий ринок,
Можливості безмежні й широкі,
Не проґавте шансу.

- Fin.Org.UA

Новини

18:10 - У московії націоналізовують один із найбільших агрохолдингів країни
18:05 - У Львові суд відмовився заборонити експлуатацію самовільних МАФів
17:50 - Нацбанк показав курс долара та євро на 5 травня
17:25 - Україна з початку року отримала 2600 одиниць енергообладнання
17:10 - Голова Держфінмоніторингу був в офісі лише 27 днів за три місяці – ЗМІ
17:00 - Румунія почала будувати газопровід у проєкті, що вдвічі збільшить її видобуток
16:50 - Управління захисту прав споживачів фінансових послуг НБУ очолила Юлія Требух
16:42 - У Євросоюзі почали діяти оновлені правила маркування автошин
16:40 - Частину пов’язаних з ексміністром Сольським активів забирають кредитори – ЗМІ
16:30 - Чи спричинить енергокризу збій у газовидобутку
16:10 - До 70% користувачів Polymarket і Kalshi втрачають гроші на ставках – WSJ
16:00 - Схвалено методологію стрес-тестування банків у межах оцінки стійкості 2026 року
15:56 - Стало відомо, яку суму уряд спрямував до держбюджету з прибутку "Енергоатому" за 2025 рік
15:50 - Уряд витратив 370 мільйонів гривень на автономне живлення для багатоквартирних будинків
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 05.05.2026
15:26 - московіяни за добу атакували п’ять об’єктів "Нафтогаза" на Сумщині та Харківщині
15:25 - Вперше за 35 років: Кувейт у квітні експортував 0 барелів нафти
15:16 - До двох колекторських компаній застосовано заходи впливу за порушення вимог щодо етичної поведінки
15:06 - Канада експортувала рекордні об'єми LNG за місяць
15:00 - Понад 2600 одиниць енергетичного обладнання надійшло до України з початку року
14:50 - Україна узгодила наступні кроки реформ у сфері довкілля на шляху до ЄС
14:50 - Авіакомпанії скоротили мільйони місць та тисячі рейсів у травні
14:45 - НБУ розповів про стан спецрахунку на потреби оборони
14:40 - Денис Шмигаль: Цифрові рішення в енергетиці виходять на перший план у підготовці до наступної зими
14:35 - Як розрахувати мінімальне податкове зобов’язання?
14:25 - Харків отримає мільйони євро кредиту на фінансування комунальних підприємства
14:24 - Over UAH 2 Billion Transferred for Needs of Defense from Special NBU Account in April 2026
14:24 - Зі спецрахунку, відкритого НБУ на потреби оборони, за квітень 2026 року перераховано майже 2 млрд грн
14:21 - Як платник отримує інформацію про відмову у наданні/зменшенні суми податкової знижки?
14:20 - Безпілотник атакував лабораторію Запорізької АЕС


Більше новин