Ганна Новосад: Плануємо змінити систему фінансування вишів та приєднатися до рамкової програми Horizon Europe

08.11.2019 16:54 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Уряд планує зміну системи фінансування вищої освіти.
Про це сьогодні Міністр освіти і науки Ганна Новосад повідомила, представляючи «To do list» змін, які плануються впровадити у сферах освіти та науки.  «Ми вважаємо, що зміна економічної логіки системи фінансування вищої освіти - це шлях до забезпечення якості», - зазначила урядовець і додала, що на заміну системі державного замовлення планується система фінансування вищої освіти, в основі якої результати діяльності. «Фінансування базуватиметься на певних індикаторах якості роботи.
Це, наприклад,  потрапляння в міжнародні рейтинги, кількість залучених коштів з бізнесу, активність в науковій міжнародній діяльності тощо.
«Це дозволить університетам почати думати, як зробити, щоб випускник був конкурентоспроможним», - підкреслила Міністр. При цьому вона переконана, що поряд з цим  потрібно дати можливість університетам розпоряджатися коштами, частково – майном, формувати зарплати.
Відповідний пакет законопроектів для зміни системи управління та фінансування вишів вже розробляється. Крім того, Ганна Новосад переконана, що керівники вишів повинні бути «не монархами, а хорошими менеджерами».
Саме тому для них організовуватиметься навчання з менеджменту та започаткований КРІ для ректорів.
Також в планах Міністерства і спрощення отримання ліцензій, а саме  запровадження ліцензування в е-форматі.  «Наука має стати інтегральною частину вищої освіти.
Хочемо зробити так, аби українські вчені мали належні умови для своїх досліджень і були інтегровані у міжнародний освітній простір», - зазначила Міністр, представляючи плани щодо розвитку сфери науки.
Вже до кінця року має запрацювати Національний фонд досліджень - це вперше створена установа, яка фінансуватиме наукові дослідження на грантових засадах.
Також до кінця року планується внесення змін до законодавства щодо спрощення використання грантів.
  «Інвестуємо суттєво в наукове обладнання і створення умов через так звані центри колективного інвестування.
До кінця року хочемо дати університетам більше 100 млн грн для того, аби вони профінансували це наступного року», - повідомила Міністр.
  Ганна Новосад також зазначила, що продовжиться інтеграція в європейську науку.
Зокрема, протягом наступного року буде підписана Угоду з ЄС про приєднання до рамкової програми Horizon Europe, яка дасть нашим науковцям, разом з європейськими, брати участь в різноманітних проектах. 

Додати коментар

Користувач:
email:





Ціна акцій росте,
Інвестиції приносять,
Багатство розквітає.

- Fin.Org.UA

Новини

09:35 - Нафта рекордно відреагувала на ризик удару США по Ірану
09:22 - У Києві без тепла 378 багатоповерхівок: на Троєщині під'єднали вже 150 будинків
09:00 - "Попит на iPhone був просто приголомшливим": продажі Apple зросли на 16%
08:30 - Чому бізнесам доводиться вирощувати спеціалістів
08:00 - NASA повертається на Місяць: навіщо США відправляють людей найдалі від Землі в історії
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 30.01.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
22:12 - Денис Шмигаль: у Києві та області тривають роботи зі стабілізації тепло- та електропостачання
21:00 - Новини 29 січня: новий рекорд євро, чи зменшаться тарифи за тепло в умовах відключень
20:50 - В Україні вчергове подорожчали тепличні огірки: скільки вони тепер коштують
20:45 - Нафта стрибнула до максимуму за 5 місяців: ринок боїться удару США по Ірану
20:20 - Акції Microsoft впали на 12%: ШІ-витрати на дата-центри налякали інвесторів
20:10 - Уряд виділив 800 мільйонів на фінансування програми "СвітлоДім"
19:50 - Львів готується до надзвичайної ситуації через морози та ризик ударів московія
19:30 - Уряд спрямував 800 млн грн на придбання незалежних джерел електроенергії для багатоквартирних будинків
19:15 - Куба на межі паливної кризи через США: нафти залишилося на 15-20 днів
19:10 - В Києві на Троєщині почало повертатись тепло в будинки
18:46 - "Нафтогаз" виграв суд у компанії щодо 386 мільйонів за поставлений газ
18:30 - Денис Шмигаль провів зустріч з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс
18:24 - Золото обвалилося: за 15 хвилин втратило $2,8 трильйона вартості запасів
18:15 - Україна та ОАЕ підписали спільний лист про наміри щодо створення агропродовольчого хабу в рамках ініціативи Food from Ukraine
18:14 - московія збільшила експорт золота до Китаю у 9 разів, щоб "залатати" бюджетні діри – розвідка
18:10 - 30 січня графіки відключення світла діятимуть по всій Україні цілодобово
17:55 - Київщина отримала майже 400 генераторів від Польщі
17:40 - Курс євро втретє за тиждень встановить історичний рекорд щодо гривні
17:36 - АМКУ дозволив "Київстару" придбати Tabletki.ua
17:21 - московія знову впала в ціні нафти для Індії: хоче повернути покупців
17:06 - Комісія інформує: оприлюднено електронний формат Таксономії UA МСФЗ XBRL 2025 року
17:00 - Імпорт вживаних авто віком до 5 років: які моделі найпопулярніші в Україні
16:45 - У Мілані розслідують смерть українського ексбанкіра Адаріча


Більше новин