Оксана Коляда: Захист тих, хто постраждав, зокрема в полоні агресора, - наш пріоритет

08.11.2019 14:48 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Про пріоритетність надання захисту та допомоги тим, кого полонили в РФ, Криму та на території тимчасово окупованої території Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда заявила сьогодні під час круглого столу.
На ньому був презентований та обговорений новий проект закону «Про соціальний і правовий захист осіб, позбавлених свободи внаслідок збройної агресії проти України». «Цей законопроект дозволить нам комплексно та якісно допомагати полоненим та їхнім родинам, забезпечувати їм правову, матеріальну та іншу необхідну підтримку.
В нас вже існує бюджетна програма із виділеними на неї коштами, яку ми зможемо почати реалізовувати, як тільки буде прийнятий цей закон», - заявила Оксана Коляда. Вона також попросила усіх, хто долучився до його розробки, максимально швидко доопрацювати, за необхідності внести відповідні правки і пройти всю процедуру погодження, аби вже в цьому році встигнути передати законопроект на розгляд до ВРУ та прийняти. Постійний представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич підкреслив, що законопроект має бути підтриманий на всіх рівнях, тому що він має важливу мету – допомогти нашим співгромадянам. «Нам потрібна системна робота, яка буде мати нормативно-правову базу, нормативно-правові підстави, які дадуть змогу родинам та в’язням зрозуміти, що держава про них піклується, що держава робить все для їх захисту», – зазначив Антон Кориневич. Юрист Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) Максим Тимочко, який був одним із активних розробників законопроекту розповів, що проект складається з трьох частин. «У першій вказуються категорії людей, на які буде поширюватись дія закону, в другій – визначаються порядок визнання та надання статусу міжвідомчою комісією, а третя частина – це правове наповнення соціального захисту», - зазначив Максим Тимочко. Координатор проектів БФ Stabilisation Support Services Ірина Лоюк зауважила, що важливим є також започаткування реєстру позбавлених свободи внаслідок збройної агресії проти України. «Важливим є те, що зможемо започаткувати, аби всі органи виконавчої влади, зокрема учасники Міжвідомчої комісії, мали оперативний доступ до єдиної інформації і могли швидко здійснювати свої повноваження щодо допомоги позбавленим свободи і їхнім родинам», - зазначила Ірина Лоюк. Передбачається, що закон буде мати універсальний характер: його дія буде поширюватись на будь-які випадки позбавлення свободи внаслідок агресії проти України та надаватиме допомогу особам, позбавленим свободи внаслідок агресії з РФ після 20 лютого 2014 року та звільненим до прийняття закону (більш ніж 3000 осіб).

Додати коментар

Користувач:
email:





African Development Bank
Empowering the continent
Development finance

- Fin.Org.UA

Новини

09:15 - Carving Up Fun: A Guide to Mastering Snow Rider 3D
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 09.04.2026
00:00 - Накази Міністерства енергетики України
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:55 - московіяни поцілили дроном у об’єкт енергетики на Одещині
21:10 - Недобудований хмарочос Sky Towers купила компанія ексміністра Злочевського
21:00 - Новини 8 квітня: ВР підтримала "податок на OLX", московія атакувала український НПЗ
20:50 - Біржі США відреагували на двотижневе припинення вогню з Іраном
20:20 - Іран зупинив пропуск нафтових танкерів через Ормузьку протоку
20:05 - Податкова фіксує збільшення надходжень до місцевих бюджетів
19:50 - NYT назвала ймовірного творця Bitcoin – той одразу все заперечив
19:18 - Необгрунтовані активи: з податківця можуть стягнути понад 5,4 мільйона гривень
18:50 - В "Укренерго" розповіли про відключення світла для населення на 9 квітня
18:32 - Несплата податків: прокуратура повідомила про підозру великому забудовнику
18:10 - Україна бере участь у UNIDO Sustainable Cooling Forum 2026 у Відні
18:10 - Службовець Бучанського ТЦК пояснив, звідки взяв понад кілограм золота на 8 мільйонів
17:55 - Житлові ваучери для ВПО: у Мінрозвитку розповіли, як формуватиметься черга
17:35 - Нацбанк показав курс долара і євро на четвер 9 квітня
17:20 - Діалог з бізнесом: в Американській торговельній палаті обговорили актуальні питання роботи Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови
17:06 - Студенти зможуть купувати пільгові квитки у застосунку "Укрзалізниці"
17:05 - Катар планує відновити роботу найбільшого у світі заводу газу – Bloomberg
16:50 - Україна скоротила постачання борошна в ЄС з 44% до 35%: найбільші країни-імпортери
16:30 - Чому процвітають тіньові вейпи
16:30 - Іран атакував трубопровід в Саудівській Аравії, що дозволяв обійти Ормуз – FT
16:25 - У березні обсяг наданих митних преференцій зріс на третину
16:15 - В "Укренерго" пояснили, чому знову повернулись графіки відключень світла
16:12 - Наглядовій раді "Енергоатома" заплатили 10,7 мільйона гривень перед "Міндічгейтом"
15:55 - московія та Китай не допоможуть Казахстану з будівництвом трьох ТЕЦ: хто замість них
15:46 - Мінцифри розповіли про новації для зебезпечення зв’зку під час блекаутів
15:35 - Ввечері 8 квітня в усіх регіонах діятимуть графіки відключення світла


Більше новин