МОЗ: Майже 64% бюджету 2020 на охорону здоров'я отримає програма медичних гарантій

08.11.2019 12:42 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Майже 64 % коштів, запланованих на охорону здоров"я в Державному бюджеті-2020, отримає програма медичних гарантій. Це означає, що у квітні 2020 року гроші мають піти за пацієнтом на всіх рівнях медичної допомоги.
Програма медичних гарантій включає в себе 6 видів медичної допомоги: первинну, спеціалізовану амбулаторну, госпітальну, екстрену, паліативну та реабілітацію, а також реімбурсацію лікарських засобів. «Трансформація системи охорони здоров"я виходить на другий етап - ми починаємо працювати із закладами спеціалізованої допомоги, які з квітня 2020 року будуть отримувати кошти з державного бюджету за контрактом з НСЗУ.
Ми запланували 113,3 млрд грн на медицину в Державному бюджеті наступного року, з яких майже 64% підуть на програму медичних гарантій.
Вона гарантуватиме, зокрема, безоплатні пологи, лікування інсультів, інфарктів та неонатальну допомогу.
Мова йде про найпоширеніші хвороби та стани, які впливають на якість і тривалість життя», - зазначила Міністр охорони здоров"я Зоряна Скалецька під час прес-конференції у рамках семінару для спеціалізованих медичних закладів, що проходить у Дніпрі. За словами голови Національної служби здоров"я України Олега Петренка, Програма медичних гарантій запрацює у повному обсязі з 1 квітня 2020 року. НСЗУ планує спрямувати 72 мільярди гривень медичним закладам у наступному році за послуги, які держава гарантуватиме пацієнту безоплатно насправді, а не декларативно.
Всі громадяни країни та особи, прирівняні до них, зможуть користуватися такими медичними послугами - «гроші підуть за пацієнтом» у спеціалізовані заклади.
Субвенція на утримання медичних закладів не передбачена. «Пацієнт користується.
НСЗУ платить», - зазначив Олег Петренко. У межах програми медичних гарантій буде визначено обсяг медичних послуг та лікарських засобів, які гарантуються пацієнтам та оплачуються з державного бюджету на основі єдиних тарифів.
Тобто змінюється механізм фінансування медичного обслуговування: замість утримання ліжко-місць закладів охорони здоров’я за медичною субвенцією буде оплачуватися медичне обслуговування пацієнтів за договорами з НСЗУ. До переліку медичних послуг увійдуть первинна, вторинна (спеціалізована), третинна (високоспеціалізована), екстрена та паліативна медична допомога, реабілітація, вагітність і пологи, а також медична допомога дітям до 16 років. У межах Програми медичних гарантій НСЗУ буде здійснювати закупівлю інсулінів та оплату гемодіалізу.
Лікування інсультів та інфарктів, пологи та неонатологічна допомога, ендоскопічні послуги для раннього виявлення раку і мамографія будуть оплачуватися за підвищеними тарифами пріоритетних послуг. Послуги спеціалізованої медичної допомоги за Програмою медичних гарантій можна буде отримати безоплатно лише за направленням сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у пацієнта підписана декларація, або лікуючого лікаря.
Але є винятки.
Без направлення спеціалізовану медичну допомогу, відповідно до медичних показань, можна буде отримати безоплатно пацієнтам, які звернулися до акушера-гінеколога, стоматолога, психіатра, нарколога.
Також без направлення безоплатно надається медична допомога при невідкладному стані. Олег Петренко також поінформував, що Національна служба здоров’я України відкрила роботу Східного міжрегіонального департаменту з офісом у м.
Дніпро. «Департамент опікуватиметься роботою аптечних та медичних закладів, які вже уклали та укладатимуть договори з НСЗУ у 5 областях: Дніпропетровська, Запорізька, Кіровоградська, Донецька та Луганська.
Підрозділ очолила Наталія Будяк», - зазначив Олег Петренко.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bonds, futures, options
Trading happens every day
A complex market

- Fin.Org.UA

Новини

21:25 - Долар по 51,5 та мінімалка 11 тисяч: якою уряд бачить економіку у наступні 3 роки?
21:00 - Новини 16 червня: нафта йде вниз, російські НПЗ зупиняються
20:55 - "ЕКО Маркет" займе площі закритих "Союзу" та "Кварталу": угоду підписано
20:50 - США знімуть санкції з продажу іранської нафти в рамках угоди – WSJ
20:45 - Канада вводить нові санкції на "тіньовий флот" та енергетику московія
20:25 - Україна та Албанія відкривають автомобільне сполучення між країнами
20:00 - Заправки "Роснєфті" перестали продавати бензин росіянам у каністр
19:45 - У Генштабі ЗСУ розповіли про наслідки ударів по нафтопереробці московія
19:32 - Туреччина налагодила власне виробництво локомотивів: продає африканцям
19:00 - Українські зброярі залучили 9,8 мільярда гривень пільгових кредитів
18:36 - Найбільший НПЗ Москви зупинив роботу після атаки українських дронів – Reuters
18:10 - ЄС запровадив санкції проти китайців, які продавали московія паливні присадки для авіації
18:00 - Національний банк захищатиме в суді правомірність застосованих до АТ "БАНК АЛЬЯНС" заходів впливу за порушення у сфері фінмоніторингу
17:44 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 32 переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд»
17:40 - Від початку повномасштабної війни "Укрпошта" втратила 425 автівок
17:39 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 32 переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд»
17:35 - Binance втратить ліцензію в ЄС – Reuters
17:14 - До суду скерували обвинувальний акт стосовно Жеваго
17:06 - Наказ Мінекономіки від 10 червня 2026 року № 6664 “Про задоволення скарги Міністерства освіти і науки України від 01.05.2026 № 1/9150-26”
17:00 - Підготовка до переговорів з ЄС: Мінекономіки обговорило з міжнародними партнерами наступні кроки у сфері управління відходами
16:57 - Оновлені кроки Плану України ENG
16:56 - Кличко розповів про те, як Київ готується до зими
16:53 - Оновлені кроки Плану України
16:30 - Фінансовий безвіз чи "більше реєстрів богу реєстрів"?
16:29 - САП хоче стягнути з ексочільника Рівненської митниці майно на 9 мільйонів гривень
16:11 - Наказ Мінекономіки від 10 червня 2026 року № 6661 “Про затвердження Змін до плану діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів у сфері господарської діяльності на 2026 рік”
16:05 - Наслідки ударів московія: збитки Києво-Печерської лаври перевищують 500 мільйонів гривень
16:00 - З початку року аграрії отримали 183 млн грн грантів на сади, виноградники та теплиці
16:00 - "Київстар" розширює супутниковий зв’язок Starlink Direct to Cell для месенджерів і навігації
15:53 - ДПС спільно з правоохоронними органами створили міжвідомчу робочу групу для протидії схемам виведення коштів за кордон


Більше новин