Мінекономіки проти невідшкодування ПДВ при експорті зернових та технічних культур

18.10.2019 22:42 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

17 жовтня заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький провів брифінг, на якому роз"яснив позицію Мінекономіки щодо відшкодування ПДВ при експорті зернових та технічних культур. Тарас Висоцький зазначив, що нещодавно народним депутатом було внесено поправку до проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», яка передбачає можливість збільшення доходів державного бюджету від податку на додану вартість.
Проте збільшення таких доходів передбачається шляхом звільнення від оподаткування операцій з вивезення в митному режимі експорту зернових та технічних культур замість оподаткування таких товарів за нульовою ставкою (орієнтовний обсяг збільшення надходжень – 40 млрд грн). “Запровадження такої норми створить усім суб’єктам господарювання, що займаються рослинництвом, включаючи дрібних та середніх підприємців, несприятливі, дискримінаційні умови діяльності у порівнянні з іншими сільськогосподарськими товаровиробниками.
Окрім того, запропоновані зміни будуть суперечити частині третій статті 42 Конституції України, відповідно до якої держава забезпечує захист конкуренції у підприємницькій діяльності, а також не допускає неправомірне обмеження конкуренції та недобросовісну конкуренцію”, - зазначив Тарас Висоцький. Також заступник Міністра наголосив, що більша частина зібраного врожаю експортується у непереробленому вигляді, в результаті ціни внутрішнього ринку визначаються цінами на світовому за вирахуванням витрат на логістику і експорт.
Відповідно, невідшкодування ПДВ при експорті зернових та технічних культур призведе до зниження на них внутрішніх закупівельних цін на 18-20 %, що негативно вплине на економічну ефективність їх вирощування, знизиться прибутковість, в першу чергу у дрібних та середніх сільгоспвиробників. “Серед пріоритетних напрямків роботи Уряду є запровадження прозорого обігу земель, до початку якого ми маємо ретельно підготуватися, створивши максимально сприятливі умови для всіх учасників цього процесу.
У свою чергу, зміни що пропонуються призведуть до зменшення обігових коштів у дрібних та середніх сільгосптоваровиробників, що знизить їх конкурентну спроможність при можливості купівлі землі.
Тож Мінекономіки не підтримує дану поправку”, - зазначив Тарас Висоцький. Також Тарас Висоцький додав, що у разі прийняття цієї поправки аграрії недоотримають біля 50 млрд гривень від реалізації вирощених зернових та технічних культур. Довідково  У 2018 році експорт основних сільськогосподарських культур становив 46,3 млн тонн на суму 9,078 млрд дол.
США (без ПДВ) або 248 млрд гривень.
У січні липні 2019 року експортовано 32,3 млн тонн на суму 6,0 млрд дол.
США (без ПДВ) або 62 млрд гривень.

Додати коментар

Користувач:
email:





Акції, валюта,
Український ринок росте,
Інвестуймо разом.

- Fin.Org.UA

Новини

09:05 - У Києві тимчасово перекрили рух одним із проспектів
08:30 - Чотириденний робочий тиждень?
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 16.07.2026
06:00 - Заплатять усі: Укрзалізниця підвищує вантажні тарифи для бізнесу
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:00 - Новини 15 липня: У США показали нову монету з Трампом, на 2000 грн оновили шрифт після скандалу
19:45 - Ормуз знову закрився, але цього разу ринок залишився майже без резервів нафти
19:25 - Монетний двір США почне карбувати золоту монету з Трампом
19:15 - Національний банк розширює перелік бенчмарк-ОВДП, які банки можуть включати в покриття обов’язкових резервів
18:55 - Україна перекрила московія криптовалютні лазівки для обходу санкцій
18:53 - У комітеті ВР запідозрили маніпуляції на аукціоні з продажу електроенергії
18:24 - Застосовано заходи впливу до дев’яти фінансових компаній
18:20 - Укрзалізниця запускає додатковий рейс зі Львова до Рівного
17:50 - Атака дронів зупинила один з найбільших НПЗ московія
17:25 - У "Кернел" розповіли про наслідки російського удару по олійному терміналу
17:02 - Постачання тютюну до підпільних цехів: на Закарпатті судитимуть депутата
16:52 - Нацбанк показав курс долара та євро на 16 липня: валюта дешевшає
16:30 - Чому потрібно збільшувати заготівлю деревини
16:27 - Енергетичні підприємства Харківщини отримали від Польщі обладнання та матеріали на понад 33 тисячі євро
16:22 - Держпідприємства збільшили сплату податків
16:05 - Атаки на Росію в Азовському морі стали найбільшою морською війною за пів століття – FT
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 16.07.2026
15:30 - Україна втратила третину потужностей з експорту зерна в Чорному морі – ЗМІ
15:12 - Рада ухвалила закон щодо централізованого теплопостачання
14:25 - Правоохоронці "накрили" мережу шахрайських кол-центрів
14:20 - У Нью-Йорку вперше в США заборонили будувати нові датацентри для ШІ на рівні штату
14:02 - Харківщина отримала від Швеції 85,5 тонни обладнання для захисту енергетичної інфраструктури
14:01 - Не тільки "єОселя": як купити житло в Україні за підтримки держави
13:50 - На Харківщині росіяни поцілили у автомобіль енергетиків, є поранені
13:24 - Як вплинув виїзд за кордон чоловіків до 22 років на ринок праці – дослідження


Більше новин