МОН: Незалежну експертизу пройдуть 350 наукових напрямів у 135 вишах, щоб визначити кращих

17.10.2019 19:24 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Цього року 135 вишів претендують на те, щоб вперше отримати кошти на так зване базове фінансування науки: саме стільки закладів подали в МОН документи для проходження незалежної атестації.
За її результатами визначать кращих – між ними за спеціальною формулою будуть розподілені 100 млн гривень. Про це повідомив перший заступник Міністра освіти і науки Юрій Полюхович сьогодні, 17 жовтня 2019 року, під час першого засідання Комісії з питань проведення державної атестації ЗВО в частині провадження ними наукової діяльності. «На цей рік держава вперше передбачила кошти на підтримку пріоритетних напрямів наукових досліджень і розробок в університетах – так зване базове фінансування.
Це 100 мільйонів гривень.
Так ми дамо можливість кращим не залежати тільки від конкурсних грошей, а мати певну основу для побудови тривалої дослідницької політики.
Це буде один з перших кроків до того, щоб концентрувати ресурси там, де є успішна і передова наука», – зазначив Юрій Полюхович. Важливо, що оцінюватиметься не університет у цілому, а окремі наукові напрями – їх визначено 7.
Загалом виші подали 350 заявок за науковими напрямами: 116 – суспільні науки; 83 – технічні науки; 54 – математичні та природничі науки; 46 – гуманітарні науки та мистецтво; 26 – біологія та охорона здоров’я; 20 – аграрні науки та ветеринарія; 5 – воєнні науки та національна безпека. «Те, що найбільше заявок ми отримали за напрямом «Суспільні науки», є досить показовим.
Це один з результатів того, що вже багато років у нашій країні всі хочуть бути юристами та економістами.
Перекіс на ці спеціальності в сфері вищої освіти має відповідний ефект і для науки.
І ми дуже сподіваємося, що незалежна атестація дасть можливість змінити ситуацію на краще», – наголосив перший заступник Міністра. Під час засідання Комісія затвердила попередній склад експертних груп за кожним напрямом.
Ці експерти до 10 листопада проведуть експертизу за поданими матеріалами ЗВО.
Для цього було затверджено спеціальну методику, яка враховує широкий спектр показників наукової діяльності закладу за останні 5 років.
Зокрема, оцінюватиметься новизна та практична цінність наукових результатів, інтегрованість у світовий освітньо-науковий простір, перспективи розвитку тощо. Свої висновки експертні групи нададуть атестаційній комісії, яка має підготувати узагальнений висновок.
Після цього МОН повинне затвердити результати атестації та оприлюднити на своєму сайті. Кожен науковий напрям ЗВО відноситимуть до категорії А, Б, В або визнаватимуть не атестованим.
Цього року отримати кошти зможуть ті університети, наукові напрями яких будуть віднесені до групи А.
Якщо до цієї групи буде віднесено кілька напрямів одного вишу, то обсяг підтримки визначається окремо для кожного з них. Ці ЗВО зможуть використати отримані кошти за 2 основними напрямами: проведення досліджень і розробок в межах наукового напряму; розвиток інфраструктури, оновлення та модернізація матеріально-технічної бази наукової і науково-технічної діяльності. Важливо, що цього року атестацію проходять виші, підпорядковані МОН.
Наступного року атестацію мають пройти всі ЗВО України, які перебувають в іншому підпорядкуванні чи віданні – МВС, Міноборони, Міністерства культури, молоді та спорту, НАН тощо. Нагадуємо, що відтепер державне фінансування науки в Україні може відбуватися також у формі грантів – порядок їх надання визначив Уряд.

Додати коментар

Користувач:
email:





Відкриваєм термінал,
Знову грає сто цифр,
Купуєм, продаем.

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 14 січня: надзвичайна ситуація в енергетиці, Шмигаль – у Міненерго
20:45 - За рік Україна наростила виручку від експорту молочних продуктів на понад 50%
20:30 - Франція може допомогти іранцям із доступом до інтернету через Eutelsat
20:12 - У Києві "зробили мало" для підготовки до блекаута – Зеленський
19:45 - В енергетиці України запровадять режим надзвичайної ситуації – Зеленський
19:28 - У Києві змонтували п’ять міні-ТЕЦ, але вони не покриють споживання міста
19:00 - В Україні стартувала програма підтримки працюючих батьків "єЯсла": деталі
18:56 - У Запоріжжі планують до осені відкрити перші підземні дитсадки
18:50 - Китай змушує компаній не використовувати софт для кібербезпеки з США та Ізраїлю
18:44 - Експерти прогнозують значне скорочення експорту сої
18:24 - Мінцифри тимчасово очолив заступник міністра: що про нього відомо
18:16 - Кредитній спілці відкликано ліцензію та виключено з Державного реєстру фінансових установ
18:15 - ВАКС постановив стягнути з померлого ексчиновника необгрунтованого майна на 20 мільйонів
17:55 - Українські морські порти за рік виконали план перевалки на понад 95%
17:48 - Звіт про результати публічного громадського слухання громадського обговорення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 31 грудня 2024 р. № 1540»
17:48 - 15 січня відключення світла діятимуть усю добу
17:40 - Вартість страхування для заходів у чорноморські порти подвоїлася – Reuters
17:25 - Маск каже, що не знав про жодні "відверті зображення неповнолітніх", згенеровані Grok
17:20 - НКЦПФР створила комісію для перевірки професійної придатності ключових осіб на ринках капіталу
17:15 - Балансуючий ринок: за рік борг перед "Укренерго" зріс до рекордних 42 мільярдів гривень
17:00 - На пункті пропуску "Ужгород – Вишнє-Нємецьке" запрацював пішохідний перехід
16:46 - Нацбанк показав курс долара та євро на четвер 15 січня
16:35 - Сто мільйонів євро на кредитування МСП: ПриватБанк та ЄІБ підписали угоду
16:30 - ARX та ARX Life у 2025 році: +32% премій, понад 2,1 млрд грн виплат і рекордний ріст
16:27 - Запрошення до виcловлення зацікавленості (консультаційні послуги – відбір індивідуального консультанта) «Консалтинг з діджиталізації процесів ПрАТ «Експортно-кредитне агентство»
16:15 - У "Нафтогазі" спростували інформацію про введення графіків газопостачання на Хмельниччині
16:09 - Служба зовнішньої розвідки московія зайнялася поставками пива в обхід санкцій
16:00 - Україна та Польща провели транскордонні консультації щодо будівництва енергоблоків №5 і №6 Хмельницької АЕС в рамках Конвенції Еспо
15:55 - Кличко: Ситуація в Києві дуже складна, подібного масштабу – вперше за 4 роки війни
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 15.01.2026


Більше новин