Як перевертні в прокурорських погонах сприяють беззаконню

12.09.2019 18:06 | Укррудпром

Бизнес Цензор, 12 вересня 2019. Опубликовано 16:00 12 сентября 2019 года Чому прокурори не передають арештоване майно корупціонерів Агентству з розшуку та менеджменту активів, як того вимагає закон?

Жодний бізнес не застрахований від арешту свого майна. Але до 2017 року це був радше вирок, аніж неприємна новина: прокуратура передавала на відповідальне зберігання тим, кому бажала, в тому числі, й самим власникам. На власний розсуд. Історій таких передач — більше, ніж потрібно.

Але 2 роки тому в Україні розпочало свою роботу Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА), яке, по суті, допомагає слідчим, детективами, прокурорам й слідчим суддям у збереженні речових доказів, які знаходяться під арештом у кримінальному провадженні.

Це був революційний крок, який, як і у 28 країнах-членах Європейського союзу, задекларував: держава бере на себе відповідальність за збереження майна, на яке накладений арешт.

Як зберігається арештоване майно, поясню дуже простою мовою.

По-перше, прокурор звертається із цим клопотанням до слідчого судді, суду.

По-друге, слідчий суддя (суд) задовольняє це клопотання і передає майно в управління АРМА.

По-третє, відповідно до ч. 7 ст. 100 КПК України, прокурор не пізніше наступного робочого дня з моменту постановлення ухвали слідчого судді (суду) надсилає копію цієї ухвали АРМА і просить Агентство прийняти ці активи й робить все, щоби їх де-факто передати.

Як відбувається саботаж

А тепер розповім, як це відбувається на практиці. В Єдиному державному реєстрі судових рішень можна відшукати ухвали, наприклад:

1) Печерського районного суду м. Києва від 01.03.2018 у справі № 757/11051/18-к: передано в управління АРМА частку ТОВ “Глорія Юкрейн” в частині 100% частки, яка належить іноземній компанії. Їй належить 20 елітних квартир у центрі м. Києва, а у кримінальному провадженні розслідуються обставини створення злочинної організації Віктором Януковичем. Активи прокурором не передаються вже 18 місяців.

2) Голосіївського районного суду м. Києва від 05.04.2019 у справі № 752/16869/18: арештовано та передано в управління АРМА земельні ділянки площею 2,0722 га та нерухоме майно КВК “Парковий”, власником якого є українська компанія ТОВ “Амадеус Ко”. Активи прокурором не передаються вже 5 місяців.

3) Печерського районного суду м. Києва від 09.08.2019 у справі № 757/42018/19-к: передано в управління АРМА майно ТОВ “Кіровоградська нафтова компанія”. Активи прокурором не передаються вже 1 місяць.

Що об’єднує ці три історії? Те, що прокурори і досі не надіслали копії цих ухвал АРМА і кроку навіть не зробили, аби де-факто передати згадані вище активи до Агентства.

Я постійно ставлю собі питання: в чиїх це все інтересах? Відповідь, на жаль, очевидна: у інтересах власників цих арештованих активів, які отримували багатомільйонні незаконні доходи від використання цих активів до арешту і продовжують це робити й після арешту.

По суті, під прикриттям своїх прокурорських звань і посад посадовці прокуратур вчиняють неприховані злочини. Службова недбалість прокурорів та їхня бездіяльність має цілком осяжні наслідки:

Завдання арешту не виконуються, власники продовжують незаконно заробляти на майні.

Ігноруються ухвали слідчих суддів про арешт, якими власників згаданих активів тимчасово обмежують у правах на відчуження, розпорядження та користування відповідним майном.

Де-юре, за збереження арештованого майна відповідальна держава, а де-факто, виходить, воно безхазяйне.

Яка реакція АРМА? Ми вже звернулись до Державного бюро розслідувань з заявою про виявлення в діях прокурорів ознак кримінальних правопорушень відповідальність за статтями “Службова недбалість”, “Незаконні дії щодо майна, на яке накладено арешт…” та “Невиконання судового рішення”.

Бо йдеться не лише про юридичні тонкощі, а й про інтереси бізнесу і загалом — про інвестиційний клімат України.

Андрій ПОТЬОМКІН, начальник Юридичного управління АРМА

Додати коментар

Користувач:
email:





На біржі зміни відбуваються,
Гра на гроші - це не жарт,
Та правильні інвестиції
Пошкоджені не бувають.

- Fin.Org.UA

Новини

16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 04.08.2026
15:19 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
15:05 - На Дніпропетровщині викрили конвертцентр із 20 підконтрольними фірмами
14:58 - Суд підтримав позицію ДПС: виробник тютюнової продукції має сплатити до бюджету понад 3,2 млрд грн податків
14:40 - Великі мережі АЗС знову підвищили ціни на дизель
14:25 - Мінвідновлення оновило статистику ударів московія по судноплавству
14:13 - ДПС та Держприкордонслужба удосконалюють електронний обмін інформацією
14:00 - Уряд змінив порядок переоформлення відстрочки від мобілізації
13:40 - Частина Дунаю може стати несудноплавною через посуху в Європі
13:27 - У "Дії" у бета-тесті можна буде оформити дитячі виплати
13:18 - Уряд пообіцяв аграріям доступні кредити під заставу зерна
13:02 - Семенюк: регулювання ринку віртуальних активів має захистити інвестора, а не стримувати розвиток бізнесу
13:00 - Трамп почав продавати інсайди за $100 000 на місяць у своїй соцмережі
13:00 - Чому питання "СЕС чи УЗЕ?" для бізнесу вже втрачає сенс
12:58 - У Раді зареєстрували законопроєкт про оподаткування імпортних посилок до 150 євро
12:30 - Чому ринок не має втрачати пам’ять
12:29 - У липні до держбюджету спрямували рекордну суму митних платежів
12:25 - Бізнес зберіг позитивні оцінки результатів своєї діяльності – підсумки опитування підприємств у липні
12:22 - Щомісячні опитування підприємств України, липень 2026 року
12:22 - Monthly Business Outlook Survey, July 2026
12:20 - Неякісне вугілля для лікарень та шкіл: учасникам оборудки вручили підозри
12:17 - До уваги платників!
12:15 - Зміна відомостей про об’єкт оподаткування: заповнення Заяви за ф. № 20-ОПП
12:14 - Виробники та імпортери сигарет зобов’язані застосовувати коефіцієнт 1,1 до мінімального акцизного податкового зобов’язання
12:14 - Виробники та імпортери сигарет зобов’язані застосовувати коефіцієнт 1,1 до мінімального акцизного податкового зобов’язання
12:09 - Платники податку на прибуток зазначають інформацію про надання безоплатної допомоги неприбутковим організаціям та для потреб забезпечення оборони у додатку БД до декларації
12:08 - За яким кодом бюджетної класифікації платники податків сплачують штрафні санкції за порушення встановленого порядку взяття на облік (реєстрації) або внесення змін до облікових даних в контролюючих органах?
12:05 - Щодо коригування фінансового результату до оподаткування платником податку на прибуток підприємств, який здійснює операцію з надання безоплатної допомоги волонтеру за певних умов
12:03 - Зміна даних у ДРФО: подання заяви за ф. № 5ДР стосовно малолітньої особи, яка ще не отримала паспорт громадянина України вперше
12:00 - Чи буде діяти КЕП, отриманий у КНЕДП ДПС, після 01.09.2026 у зв’язку із застосуванням ґеш-функції за новим ДСТУ 7564:2014 «Купина»?


Більше новин