Умови, за яких фізособа – «незалежник» має право включити до витрат суму сплаченої оренди за наступний рік

23.08.2019 10:28 | Fin.Org.Ua

Західно-Донбаське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що оподаткування доходів, отриманих фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, регламентується ст. 178 Податкового кодексу України  (далі – ПКУ).
Оподатковуваним доходом вважається сукупний чистий дохід, тобто різниця між доходом і документально підтвердженими витратами, необхідними для провадження певного виду незалежної професійної діяльності. У разі неотримання довідки про взяття на облік особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, об’єктом оподаткування є доходи, отримані від такої діяльності без урахування витрат (п. 178.3 ст. 178 ПКУ).
ПКУ не передбачено будь-якого переліку витрат для фізичних осіб, які здійснюють незалежну діяльність.
При цьому, зазначені витрати повинні бути пов’язані із провадженням певного виду незалежної професійної діяльності та підтверджені документально.
Відповідно до ст. 759 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 № 435-IV зі змінами та доповненнями (далі – ЦКУ) за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов’язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором (п. 5 ст. 762 ЦКУ).
Отже, фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність, має право включити до складу витрат суму оплачених орендних платежів за наступний рік на підставі документального підтвердження факту їх сплати, якщо договором оренди передбачена можливість сплати у звітному році платежів за наступний рік.
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Золото, валюта,
Акції й облігації,
Багатство чекає.

- Fin.Org.UA

Новини

14:53 - Чи може нерезидент зменшити дохід від продажу (обміну) нерухомого майна на витрати, понесені на його придбання?
14:51 - До уваги платників акцизного податку!
14:49 - Яка особа визнається контролюючою особою з числа юридичних осіб з метою подання Звіту про контрольовані іноземні компанії (КІК)?
14:48 - За якими кодами бюджетної класифікації сплачується рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів?
14:45 - Платникам, у яких виник податковий борг, що не перевищує 3060 грн, необхідно його сплатити
14:35 - Отримання відомостей про доходи: алгоритм дій платника
14:34 - Екологічний податок: до загального фонду держбюджету платниками Дніпропетровщини спрямовано майже 67,5 млн гривень
14:33 - За використаних водних біоресурсів платники Дніпропетровщини сплатили до місцевих бюджетів понад 1,4 млн рентної плати
14:32 - Бізнес-адаптація: на Дніпропетровщині кількість платників, які знаходяться на податковому обліку, зросла на понад 9,5 тисяч осіб
14:31 - Податківці Дніпропетровщини: формуємо чесне конкурентне середовище без штучного розподілу бізнесу
14:28 - «Декларування – 2026 триває!»
14:27 - Податкова Дніпропетровщини та Південно-Східне міжрегіональне управління Держпраці посилюють взаємодію
14:24 - До бюджету надійшло 28,6 млрд грн військового збору: надходження зросли майже на третину
14:23 - TAX Control: з початку року надійшло понад 150 повідомлень про порушення
14:21 - В Україні зросли ціни на дизпальне
14:15 - Визнання помилки не звільняє від відповідальності – омбудсман про скандал довкола клієнтки monobank
13:55 - Bolt відкрив сезон електросамокатів у 12 містах України
13:50 - Українські виробники ягід та овочів зможуть отримати гранти до 150 тисяч доларів
13:40 - Для відновлення доріг після зими потрібен ще один ремонтний бюджет 2026 року – Сухомлин
13:39 - В Нацбанку назвали топтрійку благодійних фондів України
13:30 - Російська атака спричинила транскордонне забруднення Дністра
12:55 - Екстрений номер 112 в Україні: ЄІБ дає кредит на створення системи
12:45 - В роботі Telegram стався збій
12:36 - На пункті пропуску "Краківець – Корчова" можливі затримки через ремонт дороги
12:30 - Як китайські інвертори, панелі та батареї перекроїли український ринок енергонезалежності
12:10 - Аналітики підрахували, наскільки зросли витрати українських фермерів через кризу на Сході
11:55 - Ф’ючерси США падають через новий стрибок нафти
11:38 - Середньоденні виторги через реєстратори зростають – податкова
11:30 - Кешбек на пальне та доплати для пенсіонерів: Зеленський анонсував нові програми
11:26 - Коломойський і Боголюбов подали апеляцію на рішення Лондонського суду щодо Привату


Більше новин