Муніципалітети витрачають на сферу ЖКГ лише 4 млрд грн, – Геннадій Зубко

22.08.2019 17:12 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Загалом по країні усіма муніципалітетами на сферу ЖКГ витрачається приблизно 4 млрд грн.
І це у найкращому випадку.
Тому ми намагаємося замотивувати органи місцевого самоврядування, щоб вони ефективніше вкладали кошти у муніципальний сектор.
Адже сьогодні місцеві бюджети мають величезні кошти.
Лише за перше півріччя 2019 року, у порівнянні з минулим роком, місцеві бюджети зросли на 22%.
А це означає, що на кінець року у бюджетах розвитку місцевого самоврядування буде приблизно 290 млрд грн. Про це сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко в ефірі радіо «Новое время». За його словами, житловий сектор залишається за межею наднизької енергоефективності.
Якщо перевести його споживання у кіловати на квадратний метр, то минулий рік він закінчив на позначці 172 кВТ на 1 м2.
У той час як Польща витрачає 78 кВТ, а Німеччина – 50 кВТ. «В Україні близько 160 тисяч багатоповерхівок підключено до централізованого опалення.
Але саме централізоване опалення, яке надає монополіст, несе у собі 12% втрат.
Якщо ж говорити загалом про ефективність, то ці втрати перевищують 20%. Сьогодні 42 українських міста співпрацюють з такими фінансовими установами, як Європейський інвестиційний банк та Світовий банк, впроваджуючи проекти від модернізації водопостачальних та теплопостачальних підприємств до будівництва полігонів для утилізації відходів.
Але ж в країні 188 міст обласного значення.
Тому цього недостатньо», – наголосив урядовець. За його словами, сьогодні, коли місцеві бюджети мають 290 млрд грн, Уряд мотивує самоврядування вкладати кошти в модернізацію комунальних підприємств, передаючи тарифоутворення на місця. «Якщо ти мер і ти не можеш вже перекладати на центральну владу утворення тарифу – будь ласка, бери кошти і вкладай у своє комунальне підприємство для того, щоби зменшити витрати і не покладати високі тарифи виключно на громадян. Вже діє Закон України «Про житлово-комунальні послуги», згідно з яким послуга починає рахуватися від моменту входу в будинок.
Тоді як раніше всі втрати по дорозі до будинку теж перекладалися на мешканців.
Крім того, законом встановлено конкретну відповідальність постачальника за надання неякісної послуги.
Раніше повернути гроші за неякісну послугу було не можливо.
Зараз ця можливість є. Також надважливий і Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», завдяки якому рівень обліку тепла у багатоповерхових будинках зріс з 22% у 2014 році до 80% цього року.
На 100% маємо вийти до кінця 2020 року.
Так само і по водопостачанню», – наголосив він.

Додати коментар

Користувач:
email:





The market is strange
Like an ocean's ebb and flow
Ride the waves with care

- Fin.Org.UA

Новини

18:30 - Верховний Суд підтвердив правомірність рішення Національного банку про застосування до ТОВ "ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ "ВІКТОРІЯ" заходу впливу за порушення у сфері фінмоніторингу
18:25 - Біля ключової нафтової артерії світу виявили міну
17:55 - Прокуратура зриває продаж "Ocean Plaza" – голова ФДМУ
17:50 - Нацбанк показав курс долара та євро на понеділок 22 червня
17:25 - Іран ввів нові правила проходу через Ормуз та готується брати гроші з суден – ЗМІ
17:10 - Українські удари по нафтобазах московія зірвали великі контракти – ЗМІ
17:00 - "Українська бронетехніка" цього літа відправить на відпочинок 1413 дітей захисників України
16:30 - Чи допоможе краще законодавство зменшити корупцію
16:30 - Акції "Газпрому" обвалилися до рівнів 2008 року після зниження ставки ЦБ московії
16:10 - Посадовцям, які віддали землі під маєтки Медведчука на Закарпатті, вручили підозри
15:34 - Ветеранів додали у пільгову категорію "єОселі": що змінюється
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 22.06.2026
15:10 - Уряд анонсував нову "тисячу": цього разу – аграріям
15:00 - Нацкомісія з цінних паперів оновила свої критерії оцінки критичності підприємств
14:47 - Кулеба розповів про оновлення парку пасажирських вагонів "Укрзалізниці"
14:45 - До 1000 грн на гектар: Уряд підтримав закупівлю українських мінеральних добрив
14:20 - КМДА відповіла на петицію про відновлення Лук’янівського ринку
14:10 - Авіатрафік на Близькому Сході наблизився до довоєнних рівнів
14:00 - Портфель бізнес-банкінгу ПриватБанку зріс на 23% у 2026 — член правління Олексій Філіпов
13:54 - Російські та білоруські перевізники навчилися обходити санкції і працюють у ЄС
13:35 - Стартували жнива: урожай зернових та олійних прогнозується до 83 млн тонн
13:30 - Чим обернеться "фармацевтичний" експеримент уряду
13:10 - Уряд ухвалив новий порядок ліцензування оборонних технологій
13:00 - Державні облігації в MyRaif: просте інвестування, доступне в смартфоні
12:37 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
12:35 - У прифронтових регіонах різко зменшилась кількість відгуків на вакансії
12:34 - Інтерв’ю Олексія Шабана онлайн-виданню “PaySpace Magazine”
12:08 - На Одещині росіяни поцілили два бензовози та газовоз, є загиблий
11:45 - Інвестиції та технології: Мінекономіки обговорило з норвезькими партнерами підтримку відновлення України
11:45 - Повідомлення про керуючу компанію індустріального парку «Коростень-Подільський»


Більше новин