Україна має всі можливості для збільшення виробництва рису, - Віктор Шеремета

21.08.2019 18:06 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Україні необхідно розвивати галузь рисівництва, щоб повністю забезпечувати власні потреби, а у перспективі – наповнювати зовнішні ринки.
Про це зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета під час засідання Бюро Президії Національної академії аграрних наук України, на якому розглядався стан та перспективи розвитку галузі рисівництва в Україні.
У заході взяли участь представники НААН України, Херсонської облдержадміністрації, наукових установ, аграрних підприємств. «Україна – одна з провідних країн світу за експортом зернової продукції.
Проте, імпорт такого корисного і дієтичного продукту, як рис значно перевищує експорт.
На сьогодні лише два регіони (Одеська та Херсонська області) займаються вирощуванням рису.
Враховуючи кліматичні зміни, в України є всі можливості для збільшення посівів рису для забезпечення як власних потреб, так і у перспективі – освоєння нових ринків збуту», - сказав Віктор Шеремета. Заступник Міністра зауважив, що перспективними ринками збуту є азіатські країни, де найбільше споживають рис, і відбувається приріст населення.
Також Віктор Шеремета додав, що вирощування рису має важливе значення і як фактор ефективного використання малопродуктивних земель для поліпшення їх родючості, меліоративного стану, а також для одержання в рисових сівозмінах високих урожаїв інших зернових, технічних і кормових культур. Під час засідання учасники отримали змогу висловити свої міркування щодо основних стримуючих факторів розвитку галузі рисівництва.
Йдеться про високі витрати на воду, електроенергію, зрошення, конкуренцію імпортованих видів рису з вітчизняними тощо. Також зазначено, що Інститутом рису НААН проводяться дослідження зі створення нових високопродуктивних сортів рису, удосконалюються технології вирощування рису з урахуванням вимог охорони навколишнього середовища та на краплинному зрошенні, розробляються енергозберігаючі технології вирощування у рисових сівозмінах супутніх культур, вивчаються нові засоби захисту, що дасть можливість збільшити ефективність системи захисту з 60-70% до 97-100%, а кількість збереженого врожаю – до 50%.
Окрім того, проводяться інші дослідження, спрямовані на отримання високих та якісних урожаїв сільськогосподарських культур за їх вирощування у рисових сівозмінах при зниженні енерговитрат. Крім того, учасниками висловлено пропозиції щодо розвитку галузі рисівництва.
За результатами засідання, з метою опрацювання наданих пропозицій створено Комісію з доопрацювання проекту постанови Президії НААН «Стан та перспективи розвитку галузі рисівництва в Україні».
До складу комісії увійшов заступник Міністра Віктор Шеремета, представники НААН України та аграрних підприємств.

Додати коментар

Користувач:
email:





Beneath tickers' streams
Rapid currents of data flow,
Trading algorithms.

- Fin.Org.UA

Новини

13:32 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
11:40 - Славутич знову занурений у блекаут
11:31 - В Україні 1000 населених пунктів знеструмлені через негоду: найбільше - у двох областях
11:30 - Чи можуть бути платниками єдиного податку другої або третьої групи ФОПи, які здійснюють охоронну діяльність?
11:30 - Швейцарія заробила 33 мільярди доларів на зростанні золота
11:28 - Закон України № 4698: щодо списання боргу фізичним особам
11:27 - Які рентні платежі необхідно сплачувати суб’єкту господарювання за видобуті обсяги підземних вод (прісної або мінеральної)?
11:26 - У Києві та області 500 тисяч родин без світла – Міненерго
11:25 - Реорганізація шляхом перетворення: на які податкові наслідки щодо податку на додану вартість необхідно звернути увагу платнику
11:24 - Чи має право платник ПДВ віднести до податкового кредиту суми ПДВ, відображені у ПН/РК, у разі розбіжності в сумі 0,01 грн показників таких ПН/РК та первинних документах?
11:21 - Податковий календар на 12 січня 2026 року
11:20 - В Україні стрімко зріс попит на нові вантажівки: ТОП-10 марок
11:19 - Туристичний збір: фізичні особи поповнили до місцеві бюджети Дніпропетровщини майже на 9,6 млн гривень
11:16 - Платники Дніпропетровщини за видобування нафти сплатили до загального фонду держбюджету понад 56,0 млн гривень
11:14 - Понад 6,7 млрд грн – внесок платників єдиного податку до місцевих бюджетів Дніпропетровщини
11:13 - Стартувала деклараційна кампанія – 2026: громадяни декларують доходи, отримані протягом минулого року
11:11 - Оновлено інформацію щодо категорій платників ЄСВ за символами звітності
11:11 - Метро на лівому березі Києва відновило роботу у звичайному режимі
11:10 - План-графік документальних перевірок ДПС – 2026: що потрібно знати платникам податків
11:08 - З 1 січня 2026 року запроваджено нову форму податкової декларації з орендної плати за державні сільгоспземлі
11:07 - Леся Карнаух: 41 тисяча консультацій за 4 місяці роботи Офісів податкових консультантів, а відтепер записатись до них можна і онлайн
10:40 - 38 кандидатів на посаду голови Митниці пройдуть тестування загальних здібностей
10:20 - Основні цілі – житло, критичні та транспортні об'єкти: які наслідки атаки московія
09:57 - Між "Лівобережною" та "Арсенальною" курсуватиме один поїзд метро
09:45 - Частина Києва залишилась без водопостачання після атаки московія
09:25 - Через обледеніння контактної мережі затримуються 42 поїзди: які найбільше запізнюються
09:12 - Після удару балістикою у селищі на Львівщині 376 абонентів без газу
09:00 - Екзотика на українському полі: як ветеран заробляє на бататі
09:00 - На лівому березі Києва – екстрені відключення, метро частково не працює
08:30 - Хто інвестуватиме в енергетику


Більше новин