Лев Парцхаладзе: Місцева влада має чітко контролювати дозволену в ДБН щільність забудови населених пунктів

23.07.2019 14:12 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Для унеможливлення хаотичної забудови в містах та гармонійного розвитку населених пунктів, місцева влада має вже чітко контролювати дозволену щільність населення при житловій забудові.
Адже з 1 вересня 2018 року в дію вступили нові державні будівельні норми щодо містобудування, які вперше ввели граничні показники щільності населення мікрорайону.
Це 150-450 осіб на гектар, які допускається перевищувати лише в крупних та найкрупніших українських містах максимально на 20%, тобто, до 540 осіб на гектар. На цьому наголосив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе у інтерв’ю РБК «Україна». «Ми суттєво знизили дозволену щільність забудови.
У нас є приклади, де на 1 гектар мешкає 3 тисячі жителів.
Тепер обмеження становить 540 осіб на гектар.
І місцева влада має це контролювати.
Не можна сказати, що це сильне обмеження - в Берліні, наприклад, максимальна щільність забудови становить 240 осіб на гектар, тому що там йдуть за іншим принципом.
У нас же часто високу щільність забудови пояснюють, що немає землі.
У нас Україна є найбільшою країною в Європі з точки зору території! Ми не в Японії чи Сінгапурі живемо, і не в Нью-Йорку, який фактично на острові будувався.
У нас є куди розширюватися», – сказав він. Згідно з ДБН, величина можливого збільшення щільності визначається містобудівним розрахунком потреб у площі території мікрорайону.
А у разі розміщення нових житлових будинків на земельних ділянках в існуючих мікрорайонах при проведенні розрахунків граничної щільності населення слід враховувати: 1 - населення, що мешкає в існуючих житлових будинках та новобудовах, 2 - рівень їх забезпечення об’єктами благоустрою відповідно до цих норм, 3 - наявність об’єктів повсякденного обслуговування в межах відповідного мікрорайону, 4 - розмір земельних ділянок, визначених під нове будівництво, забезпечуючи при цьому дотримання містобудівних, санітарних норм та протипожежних вимог. Довідково Нові ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій» був розроблений на заміну попередніх будівельних норм, що регулюють містобудування, які діяли ще з 1992 року.
Він офіційно набув чинності 1 вересня 2018 року.
Ознайомитися з текстом ДБН можна за посиланням: https://bit.ly/2Y9l3Cj. Крім цього, з 1 жовтня 2019 року на заміну цих норм вступить в дію оновлений ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій», який зберігає ті ж самі вимоги щодо ліній обмежень та щільності забудови в населених пунктах.
Текст ДБН доступний тут: https://bit.ly/2Y0sDDY. Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.

Додати коментар

Користувач:
email:





The stock market can be quite a thrill,
But beware, it can also make you ill.
Keep a steady hand, and stay the course,
And you'll be on your way to financial force.

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 28 квітня: ОАЕ виходять з ОПЕК, суд прийняв рішення щодо Юри Єнакіївського
20:50 - Китай готується знову вивести на ринок авіапальне, бензин і дизель
20:24 - УЗ запустила новий поїзд: в компанії розповіли, як він пов'язаний з Японією
20:20 - Німеччина шукає нафту через Польщу після втрати казахстанських поставок через московія
19:55 - Європа втратила імпорт авіапального з Близького Сходу
19:41 - Японія інвестуватиме в українську компанію для розробки дронів-перехоплювачів
19:10 - Київська електричка на два місяці змінює рух
18:57 - Україна відстежує судна з викраденим Росією українським зерном – МЗС
18:35 - Ормуз можуть відкрити, не прибираючи всі міни – Міненерго США
18:30 - Тарас Висоцький: Україна та Данія переходять до спільних проєктів в агросекторі
18:30 - 29 квітня в Україні відключення світла не прогнозуються
18:06 - У Києві ворожий дрон пошкодив житловий комплекс, який добудовують
17:50 - Нацбанк показав курс долара та євро на середу 29 квітня
17:40 - Через війну та енергетичну кризу в Україні зменшується виробництво молока
17:30 - єОселя: щотижнева статистика
17:21 - ВАКС конфіскував активи екснардепа Царьова
17:18 - У Системі BankID НБУ відновлюються тарифи на послуги, що надаються Національним банком її учасникам
17:15 - Нафта, золото та добрива: Світовий Банк оприлюднив прогноз цін у 2026 році
16:52 - Акції Spotify обвалилися: яка причина
16:45 - ЄІБ цьогоріч може збільшити фінансування відновлення України на 230 мільйонів євро – Кулеба
16:38 - Henkel і фонд savED відкрили перший підземний освітній простір на Харківщині
16:36 - Казахстан змінив маршрути після блокування московія постачання нафти "Дружбою"
16:30 - Як бізнесу вийти на енергоринок
16:24 - Засідання Комісії
16:14 - Муніципальні облігації відкривають нові можливості для громад — підсумки зустрічі НКЦПФР та KNF
16:10 - Цифровізація та підтримка МСП – Україна і Румунія посилюють міжурядову співпрацю
16:10 - Правоохоронці затримали шахраїв, які ошукували військових
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 29.04.2026
15:57 - Україна запросила компанії США відновлювати газову інфраструктуру
15:50 - В Україні очікується зростання виробництва гречки у майже 2 рази, проса – в 2,5


Більше новин