Навіщо вакцинуватися дорослим, - пояснює Ольга Стефанишина

21.05.2019 16:48 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Усі дорослі, які контактували з хворим на кір, можуть вакцинуватися безоплатно.
МОЗ України скасувало будь-які вікові обмеження.
Заступник Міністра охорони здоров’я з європейської інтеграції Ольга Стефанишина у колонці для “УП.
Життя” пояснює, чому це важливо і як отримати вакцину. Усі звикли вважати кір дитячою інфекцією, адже до винайдення вакцини кором масово хворіли передусім діти - в Україні щороку до 350 тисяч.
Вакцинація спершу створила щит від хвороби для усіх (так званий колективний імунітет), але масові відмови від вакцинації зруйнували цей захист.
Тому нинішня статистика показує, що значна частка людей, які захворіли і померли від ускладнень кору - дорослі. “Кір не питає про паспорт.
Йому все одно: це восьмимісячне немовля чи 43-річна людина.
Якщо в вас немає імунітету – ви захворієте.
Хочете зменшити ризик – вакцинуйтесь”, - говорить Ольга Стефанишина. Робити щеплення можна: малюкам від шести місяців (рахується як нульова вакцинація); дітям за Календарем щеплень у 12 місяців і ревакцинація в 6 років; дітям до 18 років, які пропустили вакцинацію; дорослим будь-якого віку, якщо вони не хворіли на кір і не впевнені, що були вакцинованими в дитинстві або якщо спеціальні аналізи показали, що в організмі немає імунітету до інфекції. Щоб отримати безоплатне щеплення, зверніться до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра.

Додати коментар

Користувач:
email:





Investing for growth,
Buy and hold, long-term vision,
Patience brings rewards.

- Fin.Org.UA

Новини

07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 26.05.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 25 травня: Казахстан не стягне ні долара з "Газпрому", нові правила приватизації
20:30 - 23 банки домовилися розширити доступ до фінансування для оборонних підприємств
20:02 - Податкова служба зафіксувала масову фішингову розсилку
19:45 - Уряд оновив правила малої приватизації: орендоване майно з поліпшеннями продаватимуть через прозорі аукціони
19:23 - московія продасть найбільші нафтові порти щоб закрити "діру" в бюджеті – ЗМІ
18:55 - "Київтеплоенерго" замовило котельні: підрядник фігурує у кримінальному провадженні
18:40 - Сизранський НПЗ в московії зупинився після атак України і може стояти ще місяць
18:20 - За ініціативи НБУ найбільші банки підписали меморандум щодо розширення доступу підприємств ОПК до кредитування
18:15 - Уряд "зруйнував схему", змінивши правила малої приватизації
18:00 - «Зроблено в Україні»: за тиждень бізнес залучив 4 млрд грн доступних кредитів за програмою «5-7-9%»
17:55 - Долар не росте: Нацбанк оприлюднив курс валют на 26 травня
17:53 - Повідомлення про оприлюднення проєкту Закону України «Про внесення зміни до статті 11 Закону України «Про управління об’єктами державної власності»
17:50 - Проєкт Закону України «Про внесення зміни до статті 11 Закону України «Про управління об’єктами державної власності»
17:44 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку визначення максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу»
17:42 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку визначення максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу»
17:25 - У квітні сума на банківських рахунках українців зросла на 40 мільярдів гривень
17:24 - Моніторинг викидів у повітря та воду від установок, що підпадають під дію Директиви IED
17:22 - (ROM) Monitoring of Emissions to Air and Water from IED Installations
17:16 - Чорна металургія
17:11 - (FMP) Ferrous Metals Processing Industry
17:07 - Студенти можуть заробити влітку до 45 тисяч гривень на місяць – OLX Робота
17:00 - Шахрай з сумнівною ліцензією: Комісія попереджає про «інвестора» Войтенка
17:00 - REACH і CLP: Україна вперше взяла участь у засіданні Європейського хімічного агентства
17:00 - Ти вже в чужій звітності
16:30 - Енергетична автономність для бізнесу: ефективні рішення від ОТП БАНК та СОЛАРБУД СЕРВІС
16:20 - Повідомлення про оприлюднення проєкту наказу Мінекономіки «Про внесення змін до наказу Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України від 18 лютого 2026 року № 2689»
16:14 - Проєкт наказу Мінекономіки «Про внесення змін до наказу Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України від 18 лютого 2026 року № 2689»


Більше новин