Наибольшим драйвером роста страхового рынка Казахстана в 2018 году остаётся страхование жизни

10.08.2018 12:12 | forinsurer.com ... все о страховании

Страховые премии по состоянию на 1 июля 2018 года увеличились на 3.73% по сравнению с аналогичным показателем 2017 года до 212.1 млрд. тенге, из них объем страховых премий, принятых по прямым договорам страхования составил 187.3 млрд. тенге. На перестрахование нерезидентам Республики Казахстан передано 83.4% от страховых премий, переданных на перестрахование.

Об этом говорится в отчете Национального банка Казахстана за 6 месяцев 2018 года.

Общий объем страховых выплат, произведенных с начала 2018 года, составил 48.7 млрд. тенге, увеличившись на 5.67% по сравнению с первым полугодием 2017 года. При этом, выплаты в сегменте жизни снизились на 4.18%, а выплаты в сегменте не-жизни, наоборот, выросли на 7.57%. Классами не-жизни с рекордным ростом выплат стали страхование финансовых рисков (+572.57%) и имущественное страхование (почти +171%).

По данным о состоянии страхового рынка за 1 полугодие 2018 года наибольший рост в сравнении с аналогичным периодом прошлого года показал сектор жизни (+9.92%), тогда как сектор не-жизни вырос всего на 2.56%.

Доли сегментов жизни и не-жизни по сравнению с аналогичным периодом прошлого года претерпели небольшие изменения (16.79% и 83.21% против 15.84% и 84.16% соответственно). В сегменте не-жизни основную долю в премиях занимает класс имущества, однако, объем собранных премий в первом полугодии продемонстрировал снижение на 2.05%. Другой драйвер сегмента не-жизни, автострахование, показал хороший рост (27%), при этом наибольший вклад внес класс ОСАГО с ростом почти на 29%.

Лидер рынка, компания EURASIA, за первое полугодие продемонстрировала рост премий почти в 30%, но выплаты увеличились на 113.77% в местной валюте. HALYK-Kazakhinstrakh, занимающая второе место по объему собранных премий, показала рост премий более, чем на 40%, а выплаты страховщика, наоборот, снизились. Среди других страховщиков, входящих в ТОП-5, премии упали только у KAZAKHMYS (-13%), продолжив тенденцию первого квартала текущего года.

По состоянию на 1 июля 2018 года страховой сектор представлен 32 страховыми (перестраховочными) организациями. Совокупный объем активов рынка с начала года вырос на 7.3%, обязательства увеличились также на 8.4%, объем страховых резервов – на 6.8%.

Полный текст новости также читайте у наших партнеров

Додати коментар

Користувач:
email:





Pension and hedge funds
Sovereign wealth and individuals
Buyers of securities

- Fin.Org.UA

Новини

14:21 - Переорієнтація агросектору: Україна збільшить експорт ріпакової олії у 2,7 раза
14:09 - Благодійна ініціатива: Юрій Гордієнко про важливі акценти під час війни
14:00 - Ощадбанк п'ятий рік поспіль визнано найкращим преміальним банком в Україні за версією Euromoney
13:39 - Нацбанк замовив броньованих інкасаторських автівок майже на 100 мільйонів
13:31 - Комісія з виборів голови Митної служби визначила фіналістів конкурсу: обидва з НАБУ
13:20 - Як не "влетіти" на інвестиціях
13:20 - Кремль очікує на "великі добровільні внески" від олігархів – ЗМІ
13:10 - В Одесі для 43 тисяч родин відновили електропостачання після ворожих обстрілів
13:00 - Агробізнес без права на помилку: чому фермери переходять від експериментів до системних рішень
13:00 - Уряд хоче розширити "СвітлоДім": де може запрацювати програма
12:55 - До уваги роботодавців!
12:54 - Перевіркою встановлено, що під час виплати доходу (авансу) найманому працівнику нараховано та утримано зменшену суму ПДФО: відповідальність податкового агента
12:54 - За яким ідентифікатором форми подається форма № 5-дс як додаток до Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації?
12:53 - Чи має право покупець включити до податкового кредиту податкову накладну, яка була зареєстрована в ЄРПН через рік після її складання?
12:52 - В якому порядку виробники електричної енергії заповнюють декларацію з акцизного податку у період дії воєнного стану?
12:52 - Протягом якого терміну ФО - контролююча особа зобов’язана надати письмовий аудиторський висновок, що підтверджує фінансову звітність КІК, на запит контролюючого органу?
12:50 - Вимоги до оформлення звернень платників на отримання ІПК в паперовій або електронній формі
12:50 - Чи може платник отримати інформацію щодо стану розрахунків за податками, зборами та єдиному внеску за його письмовою заявою?
12:49 - Податковий календар на 30 березня 2026 року
12:49 - Фізичні особи – платники туристичного збору спрямували до місцевих бюджетів Дніпропетровщини майже 1,6 млн гривень
12:48 - Єдиний податок: від сільськогосподарських товаровиробників до місцевих бюджетів Дніпропетровщини надійшло майже 122,2 млн гривень
12:48 - З ввезених товарів до загального фонду держбюджету надходження акцизного податку від платників Дніпропетровщини зросли більш ніж на 55%
12:47 - На Дніпропетровщині триває системна робота з бізнесом щодо формування прозорого конкурентного середовища
12:46 - Системна комунікація податкової Дніпропетровщини з територіальними громадами – один із суттєвих факторів наповнення місцевих бюджетів
12:46 - Деклараційна кампанія 2026: коли та як сплачувати податки?
12:45 - 1,2 млн адмінпослуг надано податковою за два місяці: які сервіси найпопулярніші
12:45 - Банки України показали актуальний курс валют на 27 березня
12:42 - Продаж одного легкового автотранспорту на рік: без податків і звітності
12:40 - Команда ДПС та бізнес Черкащини обговорили дроблення бізнесу, ПДВ та ризикові операції
12:28 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!


Більше новин