Колегія Держприкордонслужби підбила підсумки 2017 року

30.01.2018 14:36 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ


Припинили 98 тис. правопорушень, дискредитували діяльність 155 протиправних груп, виконали понад 8 тис. доручень на проведення слідчих (розшукових) дій, затримали 3,8 тис. незаконних мігрантів, а ще виявили під час проведення заходів контролю 917 од. зброї, 19 тис. боєприпасів, 13 кг вибухівки, а також 900 кг наркотиків і психотропів. Ці цифри справді вражають, але це ще не все – додайте до них виявлення незаконно переміщуваних товарів на 440 млн грн в рамках протидії економічній злочинності та понад 8 млн пачок контрабанди сигарет вилученої у зловмисників. Якщо порівнювати із попереднім роком – прирости показників оперативно-службової діяльності прикордонників подекуди зросли у рази, обсяги пасажиро-транспортних потоків мають стійкі тенденції до зростання. Як зберегти принаймні наявну ефективність та домогтися надійної прикордонної безпеки?

Відповіді на ці запитання обговорювали сьогодні, 30 січня, в Головному центрі підготовки особового складу ім. генерал-майора Ігоря Момота, що в с. Оршанці Черкаської області, де саме відбувається розширене виїзне засідання Колегії Державної прикордонної служби України.

Захід проводився за участі Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, заступника Голови Адміністрації Президента України Валерія Кондратюка, Голови Держприкордонслужби України Петра Цигикала, керівного складу Адміністрації Держприкордонслужби, регіональних управлінь, органів охорони державного кордону та керівництва Черкаської області і міста.

План роботи – класичний для такого формату – підбиття підсумків оперативно-службової діяльності за 2017 рік, а також розгляд завдань на 2018-й.

На засіданні було зауважено, що, попри всі виклики і загрози, завдання, які визначались Державній прикордонній службі України у 2017 році, в цілому було виконано. Головним здобутком є те, що в умовах агресії РФ, виконуючи завдання не лише охорони, а й оборони державного кордону, служба продовжувала системно розвиватися в загальному контексті реформи МВС та Сектору безпеки і оборони відповідно до стратегічних документів, розрахованих до 2020 року.

Також було акцентовано, що основними загрозами у прикордонній сфері залишаються форми і способи гібридної війни, адже агресор застосовує їх й поза межами окупованих територій. Зокрема, у жовтні на контрольованій ділянці кордону з Росією на фугасі підірвались і загинули 2 прикордонники. Всього з початку війни загинули 69 прикордонників, 429 – дістали поранення, 5 – вважаються зниклими безвісти.

В цілому протягом минулого року у службі проводилась системна робота з удосконалення контрольних процедур. Успішно виконано державне завдання у рамках запровадження безвізу з ЄС для громадян України. Загалом за звітний період безвізовим порядком скористались майже 400 тис. українців.

В рамках посилення контролю за в’їздом іноземців у стислі терміни було розгорнуто систему фіксації біометричних даних. З початку року контроль пройшли 57 тис. іноземців, у т.ч. 42 тис. росіян.

Крім того, в рамках лібералізації візового режиму Держприкордонслужба отримали доступ до баз даних Інтерполу, завдяки чому за цей період виявлено 2,1 тис. розшукуваних осіб та 724 документи, а результативність по викрадених автомобілях зросла у 5 разів (2017 р. – 210 авто, 2016 р. – 46).

Держприкордонслужба з допомогою іноземних експертів активно адаптувала нормативно-правову базу України з прикордонних питань до європейських стандартів та впроваджувала передові підходи інтегрованого управління кордонами. Третій рік триває співпраця у рамках спільного проекту «Твіннінг», який спрямований на покращення якості перевірки документів та виявлення викрадених автомобілів.

За звітний період налагоджено та продовжено дієву міжнародну співпрацю з правоохоронними відомствами суміжних держав та такими інституціями як FRONTEX, ЕUBAM, ЕUAM та МОМ. Забезпечено виконання заходів Програми співробітництва «Україна – НАТО». Так, українські прикордонники взяли участь у 10-ти операціях Агенції FRONTEX та гідно представили нашу країну в усіх чотирьох компонентах (на суші, морі, повітрі та під водою) багатонаціональних міжнародних навчань «Сі-Бриз-2017».

Поступово запроваджується спільний контроль, який діє в 10 пунктах пропуску з Польщею і Молдовою. Наразі на весь кордон з ЄС і Молдовою поширюється спільне патрулювання. Щороку за ініціативи українських прикордонників проводиться міжнародна операція «Кордон» та різноманітні оперативно-профілактичні заходи.

Велика увага у Держприкордонслужбі приділяється реформуванню. Зокрема реформовано вертикаль оперативно-розшукових підрозділів. Активно використовується створений минулого року загін для виконання спеціальних завдань «ДОЗОР», персонал якого готували й іноземні фахівці. Розпочато заходи з нарощення щільності охорони та розгортання нових підрозділів і відділів на активних напрямках протиправної діяльності, а також зменшено чисельність підрозділів забезпечення.

Успішно реалізовується пілотний проект «Нове обличчя кордону», метою якого є конкурсний відбір та підготовка вмотивованого персоналу з високим рівнем довіри населення. Наразі завершено роботу по ОКПП «Київ» і впс «Краківець» Мостиського загону. Далі буде реформовано підрозділи, до складу яких входить решта авіаційних ППр, а також відділи «Шегині» та «Рава-Руська» тощо.

В рамках антикорупційної програми реформовано підрозділи внутрішньої безпеки та впроваджено нові форми упередження корупційних дій. Торік задокументовано майже 1,1 тисячі відмов прикордонників від неправомірної вигоди. Водночас за негативними статтями звільнено 742 особи, з них 31-у – з позбавленням військового звання, 12 – за вироком суду. До адмінвідповідальності притягнуто 10, до кримінальної – 26 осіб.

Тривало нарощення бойових і технічних спроможностей. Цьому сприяло активне залучення міжнародної допомоги. В рамках 18-ти проектів отримано техніки і матеріальних цінностей на 853 млн грн, що є вагомим внеском в умовах обмеженого бюджету. Сьогодні Служба має броньовану та сучасну спецтехніку, патрульні автомобілі підвищеної прохідності тощо. Для моніторингу обстановки активно залучається прикордонна авіація, нарощується її безпілотна компонента. Модернізується Морська охорона, на завершальному етапі – будівництво сучасного малого катера. Триває інженерно-технічне облаштування кордону. Пріоритетом залишається його східна ділянка.

На Сході країни розпочато розгортання нового регіонального управління та прикордонного загону. Їх діяльність буде спрямована на виконання завдань лінії зіткнення, що покращить якість управління та міжвідомчу взаємодію.

Варто зазначити, що протягом минулого року співробітники Держприкордонслужби ефективно протидіяли тероризму, в рамках боротьби з яким встановлено 116 осіб, причетних до НЗФ, 38 – затримано, 9 – засуджено.

Загалом відмічається загальна тенденція зростання основних показників служби. Всього у 2017 році прикордонниками пропущено 97 млн осіб та майже 21 млн транс. засобів (збільшення на 9% та 2%).

Активно розвивається відомча система охорони здоров’я. Госпіталі реорганізовано у військово-медичні клінічні центри. За сприяння американських та японських партнерів отримано сучасне діагностичне та лікувальне обладнання. Триває впорядкування двох санаторіїв, переданих Урядом Держприкордонслужбі.

Вживаються заходи щодо забезпечення прикордонників житлом. У 2017 році отримано та введено в експлуатацію понад 350 квартир. Проводиться робота з нарощення службового житлового фонду. Будівництво, яке нині триває у Києві, Сумах, Чернігові, Овручі, Хмельницькому та Ужгороді, дозволить отримати у 2018-2020 рр. ще майже 1,5 тис. квартир.

На засіданні також було визначено, що в рамках ефективної реалізації державної політики в 2018 році у сфері безпеки державного кордону основними напрями діяльності Державної прикордонної служби України буде модернізація системи охорони кордону та підвищення готовності ДПСУ до виконання завдань із його захисту, подальший розвиток інтегрованого управління кордонами та розвиток прикордонної інфраструктури, підвищення рівня довіри до прикордонників.

Разом із підсумками ми бачимо й перспективу. Вона не видається безхмарною, та й недосяжною її не назвеш. Тож залишається сподіватись, що впоравшись із безліччю інших завдань українським прикордонникам залишиться вдосталь часу на підготовку до охорони тимчасово неконтрольованих ділянок державного кордону після відновлення територіальної цілісності України.

 
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Наш ринок молодий,
Інвестуй відважно й мудро,
Можеш стати багатим.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
23:35 - Палата представників США остаточно ухвалила "Великий прекрасний закон" Трампа
21:00 - Новини 3 липня: що відбувається з курсом євро, причетність Медведчука до бізнесу у Запоріжжі
20:38 - Заблоковані податкові накладні та ризикові фірми: ДПС оголосило про різке скорочення
20:20 - Справа на 2,6 мільярда: ДБР завершило розслідування щодо директора Pin-Up
19:55 - Україна у червні закачала до підземних сховищ рекордні об'єми газу
19:19 - Складна дискусія: у Мінфіні вважають, що в Україні розкриють банківську таємницю
18:49 - Генпрокурор: кримінальних справ щодо бізнесу значно більше, ніж показувала статистика
18:09 - Український маркетплейс для пошуку медикаментів залучив $9 мільйонів інвестицій
18:00 - Підсумки ІХ Щорічної дослідницької конференції центробанків України та Польщі
18:00 - Summary of 9th NBU-NBP Annual Research Conference
17:31 - У роботі російського "ВКонтакті" стався масштабний збій
17:26 - Визначено порядок страхування відповідальності учасників ринку відкритого банкінгу
17:07 - Тіньовий танкерний флот московії збільшився втричі з 2022 року – дослідження
16:55 - В Україні зменшилась кількість реєстрації бізнесів
16:53 - Ощадбанк виграв апеляцію у московії за захоплені активи в Криму
16:47 - Звіт про стан реалізації у першому півріччі 2025 року Стратегії відновлення, сталого розвитку та цифрової трансформації малого і середнього підприємництва на період до 2027 року
16:43 - Україна посилює енергетичну стійкість: система збалансована, запаси газу зростають
16:33 - Засідання Комісії
16:30 - Як правильно монетизувати субсидії на електроенергію
16:25 - В Україні з'явились перші партії місцевих кавунів: яка їхня вартість
16:16 - Держагентство з управління резервами України розпочало роботу
16:09 - Нафтогазові доходи московії впали на третину
16:01 - Доповнення до плану-графіку здійснення заходів відстеження результативності регуляторних актів у 2025 р.
15:46 - Запаси палива достатні для забезпечення роботи атомних електростанцій – "Енергоатом"
15:32 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 04.07.2025
15:28 - Українці у травні отримали рекордну суму кешбеку
15:21 - Лист очікувань власника ПрАТ “Нижньодністровська ГЕС” на 2026 рік
15:20 - московія атакувала порт в Одесі: є загиблі та поранені


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.32236
Австралійський долар27.4251
Така0.34033
Канадський долар30.703
Юань Женьміньбі5.8265
Чеська крона1.995
Данська крона6.5905
Гонконгівський долар5.3151
Форинт0.123058
Індійська рупія0.48911
Рупія0.0025759
Новий ізраїльський шекель12.4363
Єна0.28999
Теньге0.080334
Вона0.030636
Ліванський фунт0.000466
Малайзійський ринггіт9.8837
Мексиканське песо2.223
Молдовський лей2.4769
Новозеландський долар25.3181
Норвезька крона4.1422
Саудівський ріял11.1255
Сінгапурський долар32.7709
Донг0.0015922
Ренд2.3793
Шведська крона4.3706
Швейцарський франк52.5854
Бат1.28905
Дирхам ОАЕ11.3593
Туніський динар14.4679
Єгипетський фунт0.8455
Фунт стерлінгів56.9907
Долар США41.7239
Сербський динар0.41961
Азербайджанський манат24.5391
Румунський лей9.717
Турецька ліра1.0468
СПЗ (спеціальні права запозичення)57.4182
Болгарський лев25.1455
Євро49.1758
Ларі15.3493
Злотий11.5733
Золото139595.65
Срібло1538.13
Платина57442.96
Паладій47296.13

Курси валют, встановлені НБУ на 04.07.2025