Діяльність заводу «Кримський титан» становить екологічну загрозу для Херсонщини

30.01.2018 14:36 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ


Cектором у Херсонській області Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України під час моніторингу інформації щодо можливих загроз внаслідок анексії Криму було виявлено факт нанесення шкоди екології у прикордонних районах Херсонської області внаслідок функціонування заводу «Кримський титан»*.

У ході моніторингу діяльності «Кримського титану» отримано інформацію, що підприємство знаходиться на частині перешийку, який з’єднує Крим та материкову частину України, і в ході його діяльності утворюються відходи: фосфогіпс, піритні огарки, гідролізна кислота, промивна кислота та інші. Останні зберігаються на фосфогіпсосховищі та кислотонакопичувачі території Чаплинського району Херсонської області.

При цьому, взаємодія речовин, які скидаються у кислотонакопичувач призводить до появи нових сполук, які є ще більш небезпечними для довкілля та людини.

Крім того, речовини з кислотонакопичувача проникають до Ісходненського водозабору, який є єдиним джерелом звідки питна вода постачається до Армянська. Також існує велика небезпека проникнення у інші підземні водні пласти, з яких споживається питна вода населених пунктів Херсонської області.

МТОТ вважає що діяльність підприємства «Ukrainian Chemical Products» носить загрозу для територій та населення прикордонних районів Херсонської області та вимагає втручання відповідних державних органів України та міжнародних організацій.

*Після анексії півострову «Кримський титан» отримав дві реєстрації, у зв’язку з чим фактично змінив власну назву: на території України було зареєстровано підприємство «Ukrainian Chemical Products». При цьому, в м. Москва РФ зареєстровано підприємство «Титанові інвестиції», в яке також входить зазначений переробний завод.

Довідково

До анексії Кримського півострову з боку компетентних органів України проводився систематичний моніторинг екологічної безпеки діяльності підприємства «Кримський титан». Згідно вимог чинного законодавства юридична особа відраховувала до державного бюджету кошти за забруднення екології, а також до місцевого бюджету за використання місцевих земель (у т.ч. у прикордонних районах Херсонської області) для збереження відходів виробництва. Після анексії вказані платежі від підприємства до державного та місцевих бюджетів не надходять. Крім того, завод проводив роботи зі зменшення небезпечних викидів та утилізації відходів.

Наразі «Кримський титан» продовжує функціонувати та його небезпечність доводять перевірки окупаційних контролюючих органів – «управління» природнього нагляду. Останні у серпні 2017 року встановили, що на підприємстві у звітних документах викривлена інформація, внаслідок чого значно занижено суму, яку «Кримський титан» повинен був сплатити в якості плати за забруднення довкілля. Внаслідок цього йому було нараховано штраф у розмірі 230 млн. російських рублів (99 млн. грн.).

 

 
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Money talks, it's said
In the market, true indeed
Power and profit

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 7 травня: прискорення інфляції та нова власниця OnlyFans
20:45 - Дружина власника OnlyFans взяла контроль над бізнесом після його смерті
20:20 - Підготовка до опалювального сезону: тепловики розповіли про загрози
20:02 - Венесуела наповнює ринок доларами, щоб послабити інфляційний тиск
19:48 - У квітні "вбивці дороги" сплатили 5 мільйонів гривень штрафів
19:40 - Бюджет Німеччини втратив понад 87 млрд євро за 2 місяці війни в Ірані
19:12 - "Прив’язали до настрою Трампа": Смілянський пояснив тарифні зміни "Укрпошти"
19:05 - СОТ вперше з 1998 року не змогла домовитись про мораторій на мита у електронній комерції
18:42 - "Нова пошта" повідомила про хакерську атаку
18:40 - Папу Римського попросили фізично пройти фінмоніторинг
18:30 - Банк UniCredit продасть тільки частину свого російського бізнесу, лишиться на ринку
18:18 - САП звинувачує полтавського податківця у заниженні вартості майна
18:00 - Національний банк у квітні 2026 року застосував до чотирьох небанківських фінансових установ заходи впливу за порушення вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу
17:47 - Понад 5 мільйонів на "псевдоремонт": судитимуть міського голову Вишгорода
17:30 - ОАЕ таємно возять нафту через Ормузьку протоку – Reuters
17:00 - Побори від парковки та туалетів: у Львові затримали посадовця вокзалу
16:55 - Нацбанк показав курс долара та євро на 8 травня
16:45 - Лише третина українців працює офіційно – що Соболев хоче виправити новим трудовим кодексом
16:34 - В Мінекономіки розповіли, скільки українців отримають кешбек на пальне за березень
16:20 - московіяни поцілили у пасажирський поїзд на Миколаївщині
15:50 - Денис Шмигаль провів зустрічі з міністром оборони та міністеркою клімату Фінляндії
15:45 - Ввезення авто під виглядом "гуманітарки": у ДМС розповіли про масштаби схеми
15:44 - Інфляція в Україні прискорилася до 8,6%: найвищий рівень цього року
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 08.05.2026
15:20 - Гетманцев просить м'якшення: депутат пропонує не так жорстко перевіряти топчиновників
15:16 - Рівненського посадовця за харар засуджено до 9 років позбавлення волі
15:09 - ОККО планує побудувати вітроелектростанцію на Львівщині: тривають обговорення
15:07 - Денис Шмигаль обговорив із фінським бізнесом підготовку української енергосистеми до зими
14:55 - На Хмельниччині та Одещині з'являться нові індустріальні парки
14:42 - У Міненерго розповіли про квітневі надходження на підтримку енергетики


Більше новин