Держкомтелерадіо: На Лук'янівському цвинтарі вшанували пам'ять героїв Крут

30.01.2018 10:04 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ


29 січня у Києві на Лук’янівському цвинтарі відбулося вшанування пам’яті Володимира Наумовича та Володимира Шульгіна, які загинули у бою з більшовицькою навалою під станцією Крути в 1918 році. Участь у заході, організованому Держкомтелерадіо, взяли перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак, представники органів державної влади, громадськості та родичі загиблих героїв.

Як відомо, 29 січня минає 100 років з дня легендарного бою під Крутами, коли студенти, які вперше взяли до рук зброю, вступили в нерівний бій з майже 6-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова. Загін із київської молоді, що загалом нараховував від 400 до 800 вояків, вдалося на 5 годин стримати наступ озброєної до зубів армії Муравйова. Серед цих відважних українців був і недавній випускник природничого факультету Київського університету Святого Володимира Володимир Шульгін. За словами племінниці Володимира Шульгіна Олени Леонтович, про військову кар"єру Володимир не мріяв, але дізнавшись про загрозу з боку більшовиків, не роздумуючи, записався у студентський курінь Січових Стрільців. А вже за 2 місяці разом зі студентським другом Володимиром Наумовичем був розстріляний чорнобушлатниками біля станції Крути. «Два друга перед розстрілом обійнялися, і так в обіймах їх прошили кулі,» – розповідає Олена Леонтович.

 «Бій під Крутами попри поразку став прообразом мужності та відваги українського народу, став прикладом для тих, хто боровся за незалежність України. Послідовники героїв Крут – це Олег Ольжич і Олена Теліга, кіборги Донецького аеропорту, сотні героїв України, які захищають нашу державу від російської агресії на сході України. 100 років тому відбулася подія, котра увійшла в історію визвольних змагань, в історію новітньої України, без якої національна пам"ять українського народу немислима», - зазначив перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак. 

Після вшанування пам’яті героїв Крут учасники акції поклали квіти до могили українських поетів Олександра Олеся та Олега Ольжича, які перепоховані на Лук’янівському цвинтарі, та до пам’ятника Олени Теліги, розстріляної фашистами в Бабиному Яру.

 
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Market forces move
Creating endless ripples
Capital's flow.

- Fin.Org.UA

Новини

10:54 - Про безбар’єрність податкових послуг: інтерв'ю в Павлоградській ДПІ для журналістів КП «Павлоградська телерадіокомпанія»
10:52 - Податкова знижка через «Дію»: як скористатися сервісом – розповіли під час пресконференції
10:50 - Інтерв’ю для Павлоградської телерадіокомпанії стосовно права громадян на податкову знижку
09:40 - Оперативна ситуація в енергосистемі України станом на ранок 28 серпня
09:05 - московія атакувала склад "Нової пошти" під Києвом: під час гасіння пожежі були повторні удари
08:30 - Кейс GoldenPeaks у Польщі: що варто врахувати українським енергетичним компаніям
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 28.08.2026
06:00 - "Люблю заробляти гроші красиво". Як докторка філософії опанувала виноробство
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:20 - Через заставу за Галущенка НБУ почав перевіряти інші банки
20:00 - Удосконалено порядок здійснення виїзних перевірок та застосування заходів впливу на платіжному ринку та ринку небанківських фінансових послуг
20:00 - Новини 27 серпня: удари московія по складах, в Кремлі "затягнули паски"
19:50 - "Грошей немає": московитський уряд перейшов у режим жорсткої економії
19:20 - Нафтові потоки через Ормуз відновилися до половини довоєнного рівня
18:50 - "Руйнування – як у Другу світову": Метінвест оцінив наслідки ударів по Запоріжсталі
18:20 - московія вдарила по складу Коло: мережа попередила про затримки поставок
17:50 - Після Полтавщини – Київщина: московія знищила ще один склад Аврори
17:20 - Супермаркети можуть залишити виробників без оплати за знищені Росією товари
16:52 - За координації Міненерго Павлоград на Дніпропетровщині отримав два потужні генератори
16:50 - Ексочільницю банківського нагляду НБУ призначили до ради "Сенс банку"
16:30 - Як стати фаховим управлінцем в галузі надрокористування
16:28 - Результати контролю у сфері закупівель за січень-липень 2026 року
16:20 - Нацбанк показав курс валют на 28 серпня
16:15 - Новий простір Mercedes-Benz в Україні очима Еліни Світоліної
15:47 - ФОП – платники єдиного податку першої – третьої груп можуть отримати довідку про доходи, у т. ч. за будь-який інший ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період
15:46 - московіяни атакували склад "Фори", який пропрацював лише 4 дні
15:45 - Чи є обмеження щодо спроб введення неправильного паролю до КЕП, отриманого в КНЕДП ДПС?
15:43 - За яким ідентифікатором форми в електронному вигляді подаються заяви за ф. № 1-ЄСВ та за ф. № 12-ЄСВ?
15:42 - Умови, за яких операції суб’єкта господарювання з використання пального не вважаються операціями з реалізації пального
15:40 - До уваги платників екологічного податку!


Більше новин