Про податкову знижку

30.01.2018 09:44 | Fin.Org.Ua

Державна податкова інспекція у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві нагадує, що з 1 січня 2018 року розпочалась кампанія з декларування громадянами свого майнового стану і доходів, отриманих ними протягом 2017 року.
Метою декларування доходів фізичних осіб є не тільки сплата податку до бюджету, а й повернення платникам з бюджету сум податку на доходи фізичних осіб надмірно сплаченого з їх заробітної плати у минулому податковому році.
Повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами із заробітної плати, можна, зокрема, з метою реалізації права на податкову знижку.
Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених цим Кодексом (пп. 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).
Платники податку, які бажають скористатися правом на податкову знижку за підсумками звітного 2017 року, повинні протягом 2018 року подати річну податкову декларацію до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси (місцем проживання, за яким він береться на облік як платник податків в контролюючому органі).
Контролюючі органи для зручності платників податків проводять необхідну консультаційну допомогу щодо заповнення декларації та безкоштовно видають бланки декларацій.
До податкової знижки, згідно із пп. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 ПКУ включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). При цьому, у зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).
Оригінали зазначених у пп. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 ПКУ документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого ПКУ (пп. 166.2.2 п. 166.2 ст. 166 ПКУ). При цьому, на вимогу контролюючого органу та в межах його повноважень, визначених законодавством, платники податку зобов’язані пред’являти документи і відомості, пов’язані з правом на отримання податкової знижки (пп. „в” п. 176.1 ст. 176 ПКУ).
Водночас, слід зазначити, що існують деякі обмеження права платників податку на одержання податкової знижки (пп. 166.4.3 п. 166.4 ст. 166 ПКУ), зокрема, якщо платник податку не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, то таке право на наступні податкові роки не переноситься.
Крім того, право на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року має виключно платник податку – резидент України, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а так само резидент – фізична особа, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті.
Податкова знижка може застосовуватися виключно до доходів, одержаних протягом року платником податку у вигляді заробітної плати.
При цьому, слід врахувати, що згідно із п. 166.4 ст. 166 ПКУ сума витрат включена платником податку до податкової знижки не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу такого платника, нарахованого йому як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ.
            Громадяни Подільського району можуть отримати консультацію щодо декларування доходів за адресою: м. Київ, вул. Турівська, 12,  секція №2,    вікно №3, або за телефонами 425-81-63, 462-47-57, 462-49-40
 
ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві
 
 
 
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Risk and return trade-off
Higher the potential gain
Higher the possible loss

- Fin.Org.UA

Новини

17:52 - московія уразила два цивільних судна у Чорному морі
17:50 - FIFA домовилась про партнерство з TikTok для висвітлення ЧС-2026
17:45 - Курс долара до гривні вп'яте за січень побив історичний максимум
17:40 - Кличко прокоментував ситуацію в Києві після масштабної атаки московія: складна, але контролювала
17:19 - Суд стягнув 4 мільйона гривень з колишнього очільника Харківського ОТЦК
17:13 - Оновлено Положення про Систему BankID НБУ
17:01 - В "Укренерго" повідомили про графіки відключень світла 10 січня: діятимуть усю добу
17:00 - У Києві викрили схему збуту контрафактних сигарет на понад 15 мільйонів
16:49 - За рік обсяги перевезень зернових вантажів залізницею зменшились на 27,3%
16:41 - Ратушу на Тернопільщині добудують за 12 мільйонів: ціни на матеріали завищені
16:30 - Як управляти державним капіталом
16:20 - У Києві відновили водопостачання, у частині районів тепло з'явиться впродовж доби
16:15 - Офіційні розрахунки у 2025 році зросли майже на третину – податкова
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 12.01.2026
16:00 - 2025 рік став рекордним для сегмента електромобілів: лідери ринку
15:54 - Інфляція в Україні пригальмувала у кінці 2025 року
15:47 - Шмигаль розповів про безпрецедентне зростання спроможностей українського ОПК
15:17 - США розпочали захоплення чергового підсанкційного танкера
15:06 - Видобуток нафти у московії різко впав до найнижчого рівня за півтора року – Bloomberg
14:55 - Впровадження соєво-ріпакових змін стимулювало завантаження переробних потужностей, – Олексій Соболев
14:50 - Запуск підземних шкіл: Херсонська ОВА розповіла, скільки "з’їдає" бюрократія
14:45 - У КМДА запевняють, що злиття води не означає тривалу відсутність тепла
14:26 - Україна віддасть одне з найбільших родовищ літію інвесторам, пов'язаним з Трампом – NYT
14:23 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ ДЕКОПЛАНТ (Вінницька область, Вінницький район, с. Микулинці, вул. Коцюбинського, буд. 11-А)
14:22 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди Природоохоронна рекреаційна установа Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Стрийський парк» (Львівська обл., м. Львів, вул. Стрийська, 15)
14:22 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ "ТД "БІЛОГІР'Я МОЛОКОПРОДУКТ" (Хмельницька обл., смт. Білогір’я, вул. Миру 3А)
14:21 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ФГ «ЛУГА» (Волинська обл., Луцький р-н, с. Лемешів, вул. Зелена, 27; Волинська обл., Луцький р-н, с. Лемешів, вул. Зелена, 25)
14:20 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ДЗЕНЗЕЛІВСЬКЕ» (Черкаська обл., Уманський р-н, село Іваньки, вулиця Ігоря Щербини (вул. Леніна), 1а)
14:20 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «АЛЬЯНС НАФТА ГРУП РВ» (Рівненська область, Рівненський район, Городоцька сільська територіальна громада, село Обарів вулиця Кленова 16)
14:19 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ПОЧАПИНЕЦЬКИЙ ЗДО «СВІТАНОК» (Вінницька обл, Жмеринський р-н, с. Почапинці, вулиця Садова, будинок 29)


Більше новин