В Україні до 100-ї річниці історичних подій під Крутами вшановують подвиг юних Героїв

29.01.2018 17:04 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ


Сьогодні, 29 січня, в 100-ту річницю історичного бою під Крутами відбулася урочиста церемонія покладання квітів до Пам’ятного Хреста Героям Крут на Аскольдовій могилі за участі перших осіб держави, учасників бойових дій на сході України АТО та громадськості.

У Києві на Лук"янівському цвинтарі вшанували пам"ять Володимира Наумовича і Володимира Шульгина, які загинули в бою під Крутами, та поклали квіти до могили українських поетів Олександра Олеся і Олега Кандиби (Ольжича).

Пам’ятними заходами також вшанували пам"ять Героїв Крут на території Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут» Борзнянського району Чернігівської області. На станцію Крути відбув спеціальний швидкісний «Потяг єднання» з близько 600 ліцеїстів із 30 навчальних закладів військово-спортивного профілю з різних міст України, де 100 років тому студенти трьох київських навчальних закладів ціною свого життя зупинили наступ більшовиків на Київ, відстоюючи незалежність України. До ліцеїстів приєдналися ветерани Збройних Сил України, учасники Антитерористичної операції на Сході України та офіційні особи.

За словами Міністра культури України Євгена Нищука,  надзвичайно символічно, велично і вкрай важливо, що сьогодні напередодні 100-річчя  знакового для України бою було здійснено це вшанування героїчного чину юних бійців Крут.

«Сьогодні ми повернемося цим потягом до Києва, а ті 300 хлопців, які тоді поїхали сюди 100 років тому не повернулися. Їх життя забрав той самий ворог, який і зараз роздирає нашу країну, забираючи життя найкращих синів України. Сьогоднішня подія – це шана подвигу наших Героїв, і водночас урок відповідальності кожного з нас за збереження Незалежної України. Події сторічної давнини є величною легендою, яка впродовж багатьох років не мала гідного представлення, адже саме ці триста крутян дали ту тяглість та звитягу, які потім передалися і холодноярівцям, і повстанцям, і майданівцям, і сучасним «Кіборгам» - героям, воїнам АТО. Саме вони заклали цю відвагу, яку очевидно унаслідували від славних козаків і князів доби Київської Русі», - сказав Євген Нищук.

Міністр культури також наголосив, що наш обов’язок продовжити справу юних героїв-крутян, не допустити внутрішніх чвар в країні та відстояти цілісну, єдину та процвітаючу Україну.

Також 29 січня у столиці о 18:30 відбудеться реконструкція бою військ Української Народної Республіки проти більшовиків на заводі "Арсенал". Актори відтворять події, які відбувались там наприкінці січня 1918 року.

О 19:00 на сцені Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка буде представлена прем"єра вистави "Балада про Крути" Чернігівського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Т. Шевченка (режисер - Андрій Бакіров).

 
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Market in turmoil
Panic selling all around
Investors flee fast

- Fin.Org.UA

Новини

08:52 - СБС ліквідували 20 кораблів "тіньового флоту" московія у Чорному морі за ніч
08:30 - Як зміниться сфера таксі
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 15.07.2026
06:00 - ChatGPT більше не король. OpenAI втрачає перевагу в гонці ШІ
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:00 - Новини 14 липня: звільнення уряду Свириденко
19:57 - На ЗАЕС стався 10-й блекаут від початку року
19:50 - Працівники нафтової сервісної галузі Норвегії припинили страйк
19:30 - SoftServe купила індійську компанію NewVision Software
19:02 - московіяни атакували два судна, капітан одного з них загинув
18:30 - На тлі атак у Азовському морі російські страховики відмовляються страхувати судна
18:15 - ZTE та ще одній компанії з Китаю дозволили купувати чипи H200 від Nvidia
17:45 - Туреччина може відмовитися від російської пшениці
17:33 - Домен Telegram заблокували за запитом США: ймовірно це помилка
17:33 - Домен Telegram заблокували за запитом США: ймовірно це помилка
17:00 - Харківська прокуратура хоче повернути державі укриття, якими заволодів бізнес
16:44 - московіяни поцілили у заправку в Харкові
16:30 - Хто заробить на "Моршинській"
16:15 - Парламент ратифікував Угоду про вільну торгівлю з Туреччиною: для 84% українських товарів відкривається безмитний доступ до ринку
16:12 - Свириденко представила у Раді звіт про роботу уряду: чим похвалилася
16:08 - Рада ратифікувала вільну торгівлю з Туреччиною, яку підписали ще у 2022 році
15:35 - Сметанін йде з посади гендиректора "Укроборонпрому"
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 15.07.2026
15:12 - Миколаївщина отримала від Данії енергетичного обладнання на понад 857 тисяч євро
15:08 - Рада звільнила уряд Свириденко
15:02 - Українська розвідка зафіксувала "сіру" схему нафтопереробки московія
14:30 - Рада підтримала закон про декриміналізацію дорослого контенту в першому читанні
14:26 - Українські авіакомпанії розповіли про ризики для відновлення роботи
14:05 - СБУ викрила розкрадання 10 млн грн на закупівлях для відновлення зруйнованих ТЕС
14:00 - Демінери пройшли тренінг з безпечного виконання робіт на радіоактивно забруднених територіях


Більше новин