Ресурси для вирішення проблем пенсійної системи знаходяться в тіньовій економіці, - Андрій Рева

29.01.2018 17:04 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ


Ресурси для вирішення проблем пенсійної системи знаходяться в тіньовій економіці. Про це Міністр соціальної політики Андрій Рева зазначив в інтерв’ю інтернет-виданню “Обозреватель”.

“За нашими підрахунками, 12,5 млн українців платять ЄСВ, 3,5 млн працюють і не платять. Більше 2,5 млн з них працюють на селі в індивідуальних селянських господарствах – ні копійки не платять. Ще 2 млн громадян – безробітні. Разом це 18 мільйонів. Де ще 8 мільйонів? Це так званий резерв тіньової економіки. Як збільшити кількість платників? Треба цей резерв детінізувати”, - пояснив Міністр.

Саме тому, комплекс проведених Урядом заходів мав на меті проведення процесу детінізації.

“У цілому доходи в Пенсійний фонд від ЄСВ збільшилися за минулий рік на 40%. Ми планували, що в нас надходження зростуть на 30 млрд, а вони зросли майже на 47 млрд. За ці кошти ми провели підвищення пенсій з 1 жовтня 2017 року. Ми не надрукували ці гроші, не позичили їх у МВФ, не збільшили дотації з бюджету – ми вивели їх з тіні”, - заявив урядовець.

Також важливим кроком на цьому шляху Міністр назвав диференціацію умов виходу на пенсію в залежності від тривалості страхового стажу.

“У нас за законом мінімальний страховий стаж для виходу на пенсію – 15 років. Одна людина працює 30 років, а інша – 15 років. Вони однаково мають право на пенсію, хоча перший по максимуму виконав пенсійну програму, а інший по мінімуму. Скажіть, якщо вони одночасно в 63 роки йдуть на пенсію, хто виграє?- наголосив Андрій Рева – А тепер дивіться. Людина повністю виконала умови пенсійного страхування – має 30 років стажу – і виходить на пенсію в 60 років. Для неї пенсійний вік не міняється. А у іншої людини – 15 років. Він вийде на пенсію в 65. Хто в цій ситуації виграє? Той, хто виконав по максимуму пенсійну програму. А що залишається робити іншим – виходити з тіні. Саме тому підняття пенсійного віку було би несправедливо щодо тих, хто працював багато”.

 
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Збереження грошей
Це мистецтво, як і володінням
Фінансовими ринками.

- Fin.Org.UA

Новини

22:39 - московія вдарила балістикою по об'єктах "Нафтогазу"
21:50 - Людина, яка мислила тисячоліттями Української Державності
21:00 - Новини 18 травня: помер ексміністр Кубів, чи мобілізуватимуть айтівців
20:50 - Ford готує нові авто для Європи на тлі тиску китайських конкурентів
20:20 - Путін погрожував залишити Європу без газу, але нові покупці обходяться московія дорожче
19:45 - Стало відомо, скільки вже коштувала світовим компаніям війна з Іраном
19:10 - США ще на місяць продовжать санкційний виняток для морської нафти московія
18:50 - Аварійники отримають фінальні виплати урядової підтримки
18:34 - Авторизаційні вимоги до надавачів фінансових послуг буде оновлено
18:23 - "Укрпошта" автоматизувала всі процеси з сортування посилок
18:16 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди АТ «БАНК «ГРАНТ» (Відділення №31 м. Київ, Солом’янський район, вул. Освіти, 8/1)
18:15 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «КРИНИЧКА КОРОЛІВСЬКА» (Івано-Франківська обл, Коломийський р-н, с. Корнич, вул. Чернівецька 10)
18:14 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «Імпульс» (Черкаська обл., Черкаський р-н, м. Кам’янка, вул. Заводська, 2)
18:13 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ПП «ГАЛИЦЬКА КУРЯТИНА» (Львівська обл., Львівський рн, село Подусів)
18:11 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди СК «КУЗЬМИНСЬКИЙ» (с. Кузьмин, вул. Лісова, 72з)
18:10 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ФГ “МЕРКУРІЙ-АГРО” (Хмельницька обл, Хмельницький район, с. Кульчини, вул. Польова, 32В)
18:10 - Індія заявила, що купуватиме нафту московія і без винятків США
18:09 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «КОРОЛІВСЬКЕ КУРЧА» (Івано-Франківська область, Коломийський район, с. Олієво-Королівка, вул. Галицька, 100б)
18:00 - Імпортозаміщення у рибній галузі: Україна формує нову модель продовольчої безпеки через державні закупівлі
17:47 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «Петрол Контракт» (Вінницька обл., Хмільницький р-н, Махнівська ТГ, с. Махнівка, вул. Київська, 135)
17:36 - Уточнено вимоги щодо формування банками буфера системної важливості
17:36 - Експоліцейський програв апеляцію: конфіскують авто, оформлене на родичку
17:25 - Нацбанк показав курс долара та євро на 19 травня
17:20 - UPG та Ощадбанк на ENERGY FINANCE 2026: партнерство для стабільного постачання пального
17:09 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 6 травня 2026 року
17:01 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 1 травня 2026 року
17:00 - Мінекономіки та зоозахисні організації посилюють співпрацю у сфері захисту тваринного світу
16:58 - Участь Мінекономіки у роботі Верховної Ради України 11- 13 травня 2026 року
16:55 - Ексдепутата Гордійчука розшукують за махінації з кредитами
16:51 - Угорщина скасувала рішення про депортацію інкасаторів Ощадбанку


Більше новин