Україна приєдналася до Європейського екологічного агентства та мережі Eionet

11:00 | Міністерство економіки України

| Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації Україна приєдналася до Європейського екологічного агентства   (European Environment Agency, EEA) та його Європейської мережі екологічної інформації та спостережень (Eionet) як країни-партнера. Це відкриває нові можливості для розвитку систем екологічного моніторингу, управління екологічними даними та впровадження європейських стандартів у сфері довкілля і клімату. Відповідний статус 18 червня схвалило Правління EEA.
Надання Україні статусу країни-партнера є важливим кроком на шляху європейської інтеграції та підготовки до членства в Європейському Союзі. Співпраця з EEA та Eionet сприятиме зміцненню інституційної спроможності, розвитку сучасних систем екологічної інформації та виконанню зобов’язань у межах переговорного процесу щодо вступу до ЄС.
«Сьогодні важливий день для України. Ми раді приєднатися до Європейського екологічного агентства та мережі Eionet як країна-партнер і стати частиною європейської екологічної спільноти. Це відбувається в особливо важливий момент, коли Україна просувається вперед у переговорах про вступ до ЄС та впевнено продовжує свій євроінтеграційний шлях. Попри величезні виклики, спричинені триваючою російською агресією, Україна продовжує впроваджувати екологічні реформи та зміцнювати свої інституції. Співпраця з EEA допоможе нам удосконалювати системи екологічного моніторингу та екологічної інформації, впроваджувати законодавство ЄС у сфері довкілля та поглиблювати інтеграцію України до європейського простору. Ми вдячні Європейській Комісії, EEA та державам-членам за довіру, солідарність і постійну підтримку», – зазначив міністр економіки, довкілля та сільського господарства України Олексій Соболев.
Україна стала восьмою країною-учасницею EEA та Eionet, приєднавшись до Республіки Молдова та країн Західних Балкан. Відтепер мережа EEA об’єднує 32 країни-члени та 8 країн-партнери  по всій Європі.
«Шлях України до європейської інтеграції є однією з найпотужніших демонстрацій європейських цінностей за останні роки. Приєднання України до родини EEA/Eionet є визнанням цієї відданості та практичною інвестицією в екологічну стійкість усього континенту. Тепер, коли ЄС зробив важливий крок уперед і офіційно розпочав переговори про вступ України до ЄС, попереду ще багато роботи, особливо з огляду на те, що ресурси країни обмежені через триваючу війну. Своєчасна підготовка, обмін ресурсами, тісніша співпраця та інтеграція в наявні процеси є важливими кроками вперед. Я переконана, що співпраця з EEA і надалі сприятиме ухваленню рішень на основі даних та зміцненню інституційної спроможності. Країна, яка продовжує наближатися до екологічних стандартів ЄС навіть в умовах війни, заслуговує на нашу повну підтримку», – зазначила Європейська комісарка з питань довкілля, водної стійкості та конкурентоспроможної циркулярної економіки Джессіка Росволл. 
«Ми дуже раді вітати Україну як країну-партнера Європейського екологічного агентства. Екологічні виклики не знають кордонів, тому співпраця є необхідною для їх ефективного вирішення. Ми вже тісно співпрацюємо з українськими колегами в межах Енергетичного Співтовариства та попередніх регіональних проєктів і сподіваємося розвивати цю взаємодію надалі. Шкода, завдана довкіллю війною, викликає занепокоєння всієї Європи, а спільна робота у сфері моніторингу, даних та оцінки стане важливою складовою нашого партнерства», – зауважила Виконавча директорка EEA Лєєна Іля-Мононен.
Співпраця між Україною та EEA ґрунтується на Угоді про асоціацію між Україною та ЄС та є складовою процесу підготовки до членства в ЄС. Вона передбачає поступове залучення України до систем, мереж і платформ Агентства, розвиток національних спроможностей у сфері збору, аналізу та обміну екологічними даними, а також наближення до європейських підходів у сфері екологічного врядування.
Особливу увагу приділять розвитку систем державного моніторингу довкілля, екологічної звітності, управління даними та обміну інформацією відповідно до європейських стандартів. Це також сприятиме підготовці України до виконання вимог Розділу 27 «Довкілля та зміна клімату» в межах переговорного процесу щодо вступу до ЄС.
Довідково: 
Європейське екологічне агентство (EEA) є агенцією Європейського Союзу, яка забезпечує незалежну екологічну інформацію для формування політики та прийняття рішень у сфері довкілля.
Європейська мережа екологічної інформації та спостережень (Eionet) об’єднує країни-члени та країни-партнерів EEA для збору, аналізу та обміну екологічною інформацією. До мережі входять 32 країни-члени та 8 країн-партнерів. 
 
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Гроші – папірці,
Але на них ґрунтується
Економіка.

- Fin.Org.UA

Новини

14:42 - На Миколаївщині відновили систему водопостачання
14:40 - Уряд перепризначив Корікова головою Держатомрегулювання
14:10 - Виступ Голови Національного банку Андрія Пишного під час пресбрифінгу щодо рішень з монетарної політики
14:00 - Сюрпризу не сталось: НБУ зберіг облікову ставку на рівні 15%
14:00 - Національний банк України зберіг облікову ставку на рівні 15%
13:50 - У Криму після ударів по інфраструктурі зупинено рух низки поїздів
13:23 - "Укрпошта" продала майже увесь "радянський автохлам": скільки заробила
13:20 - московія може підняти військові витрати на 40% попри діру в бюджеті
13:10 - Дрони паралізували Москву: в аеропортах зірвалися понад 500 рейсів
13:00 - В Карпатах ростуть Kryla: хто і навіщо будує discovery village біля Буковеля
12:50 - Саудівці провели через Ормуз найбільшу за тижні партію нафти
12:44 - Уряд дав оцінку готовності Києва до опалювального сезону
12:40 - "Київміськбуд" просить у Кличка ще три мільярди
12:35 - Саудівська Аравія хоче тримати більше нафти за кордоном після блокади Ормузу
12:30 - Як бізнесу платити ПДВ
12:18 - Київ позичить 2,5 мільярда гривень на посилення енегостійкості
12:00 - Пресбрифінг щодо рішень Правління Національного банку з монетарної політики
11:00 - Україна приєдналася до Європейського екологічного агентства та мережі Eionet
10:49 - За податком (збором) наявна переплата: чи сплачувати суму податкового зобов’язання відповідно до поданої звітності або отриманого ППР?
10:47 - Яким чином юридичні особи – платники єдиного податку третьої групи ведуть облік доходів і витрат?
10:47 - Протягом якого часу є дійсним РНОКПП?
10:46 - Протягом якого часу є дійсним РНОКПП?
10:45 - Чи переривається термін, встановлений ПКУ для формування податкового кредиту, на період зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН?
10:45 - Порядок видачі довідки про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток (доходи)
10:44 - За якою ставкою ПДФО оподатковуються доходи осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність?
10:43 - На яку адресу контролюючі органи надсилають фізичній особі ППР про сплату земельного податку та орендної плати за земельні ділянки?
10:42 - Чи передбачена відповідальність за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах підприємства?
10:41 - Мінімальна зарплата є державною соціальною гарантією, обов’язковою для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників
10:40 - Чи має право ФОП на загальній системі оподаткування включити до складу витрат суми сплачених податків та зборів, які пов’язані з проведенням господарської діяльності?
10:39 - Який розмір нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, не включається до оподатковуваного доходу платника ПДФО?


Більше новин