Національний банк розширює можливості для проведення операцій на платіжному та фінансових ринках

15.01.2022 12:45 | Fin.Org.UA

З метою поглиблення ліквідності фінансових ринків та подальшого розвитку українського ринку платіжних послуг Національний банк уточнює умови проведення валютних операцій.

 

Зокрема, з 15 січня 2022 року Національний банк:

 

  • розширить коло посередників, з якими резиденти можуть здійснювати розрахунки в іноземній валюті на вторинному ринку ОВДП, небанківськими установами – інвестиційними фірмами.

 

Раніше такі операції можна було здійснювати лише з банками.

 

Відповідний крок дасть змогу забезпечити рівні умови для учасників вторинного ринку ОВДП, посилити конкуренцію між ними, розширити можливості для роздрібних інвесторів і загалом сприятиме підвищенню ліквідності ринку державних цінних паперів;

 

  • забезпечить можливості для впровадження банками на ринку платіжних послуг України нових моделей транскордонних переказів.

 

Банкам дозволятиметься зараховувати отримувачам – фізичним особам в Україні на їхні поточні рахунки в національній валюті перекази, що надійшли з-за кордону в іноземній валюті з використанням кореспондентських рахунків банків. На сьогодні такі умови діяли лише для транскордонних переказів через міжнародні платіжні системи.

 

Також Національний банк актуалізує окремі норми з метою спрощення для громадян процедури переказів у незначному розмірі за кордон для оплати продукції, робіт, послуг, що набуваються ними за межами України для власного споживання.

 

Так, банки матимуть можливість не зараховувати на поточні рахунки громадян іноземну валюту, придбану ними на зазначені цілі, а одразу здійснювати подальший переказ цієї валюти з транзитного рахунку банку.

 

Наведені зміни на ринку платіжних послуг сприятимуть подальшому розвитку цього ринку, зниженню вартості відповідних послуг для споживачів, підвищенню їх якості та збільшенню надходжень приватних грошових переказів в Україну.

 

Зазначені норми затверджені постановою Правління Національного банку України від 13 січня 2022 року №3 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України" та набирають чинності з 15 січня 2022 року.

Додати коментар

Користувач:
email:





Governments and firms
Issue bonds and stocks to raise
Capital for projects

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:21 - Коломойському не вдалось скасувати справу про замовне вбивство
21:00 - Новини 15 квітня: Трамп повертатиме переплати за мита, хакери атаковали Booking
20:40 - Індія відновила закупівлю газу московія попри домовленість Трампа з Моді не купувати його
20:20 - "Викрадення бронювань": Booking зазнав хакерської атаки
19:50 - У четвер світло українцям не вимикатимуть
19:50 - Свириденко розповіла про роботу Американсько-українського інвестфонду
19:40 - Видобуток нафти в Нігерії досяг 1,8 млн барелів на добу
19:20 - НБУ пояснив банкам, який підхід застосовувати до клієнтів-політиків
18:47 - "Укрнафта" та "Укргазвидобування" вперше спільно пробурили газову свердловину
18:27 - Аналітики визначили основних позичальників за програмою "єОселя"
18:22 - BBC готує найбільше скорочення штату за 15 років
18:04 - Міжсекторальний напрямок
18:00 - Банки не мають формально підходити до обслуговування PEP
17:58 - Війна з Іраном загрожує основам європейського виробництва – Bloomberg
17:56 - Моніторинг Плану України
17:55 - Збільшення інвестицій
17:46 - Працівники Київстар, Kyivstar.Tech та UTC зібрали 127 000 грн на великодню ініціативу
17:30 - Пункт пропуску з Румунією працюватиме з обмеженнями ще місяць
17:16 - Кріппа об’єднує активи у один холдинг
17:00 - У Києві обговорили проблеми регулювання роботи бізнесу з московитськими та підсанкційними власниками
16:55 - Українські агрокомпанії збільшили прибутки до оподаткування на понад 20%
16:54 - Наказ Мінекономіки від 14.04.2026 № 4944 “Про затвердження Змін, що вносяться до Переліку національних стандартів для цілей застосування Технічного регламенту засобів індивідуального захисту”
16:45 - Адміністрація Трампа з 20 квітня повертатиме гроші, зароблені на нелегальних митах
16:31 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
16:30 - Як громадам підготуватися до наступної зими
16:28 - У АРМА після інвентаризації визначили активи з високим потенціалом
16:17 - Звіт про періодичне відстеження результативності постанови Кабінету Міністрів України від 10.03.2021 № 195 "Про внесення змін до опису знака відповідності технічним регламентам"
16:10 - Яка частина зарплати йде на оренду квартири у містах України – дослідження
16:00 - єОселя: 25 тисяч українських родин отримали пільгові іпотечні кредити


Більше новин