Закон України № 786: щодо штрафів за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних

20.10.2020 10:33 | Fin.Org.Ua

Павлоградсько-Синельниківський відділ організації роботи Головного управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу платників ПДВ, що відповідно до п. 73 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) підлягають перегляду неузгоджені та несплачені станом на 23 травня 2020 року штрафні санкції, нараховані з 01 січня 2017 по 31 грудня 2019 року, за порушення платниками ПДВ граничного строку для реєстрації податкових накладних (далі – ПН) та/або розрахунків коригування до таких податкових накладних (далі – РК) в ЄРПН, складених за:
► операціями, що звільняються від оподаткування ПДВ;
► операціями, що оподатковуються ПДВ за нульовою ставкою;
► операціями, що не передбачають надання ПН отримувачу (покупцю), а також ПН, складеної відповідно до п. 198.5 ст. 198 ПКУ у разі здійснення операцій, визначених підпунктами «а» – «г» п. 198.5 ст. 198 ПКУ;
► відповідно до ст. 199 ПКУ;
► відповідно до абзацу одинадцятого п. 201.4 ст. 201 ПКУ.
Ця норма поширюється на випадки, коли грошові зобов’язання неузгоджені (відповідні податкові повідомлення-рішення знаходяться в процедурі адміністративного або судового оскарження). У такому разі, контролюючий орган за місцем реєстрації платника ПДВ має здійснити перерахунок суми штрафу і надіслати (вручити) такому платнику нове податкове повідомлення-рішення із зазначенням нових розмірів штрафів.
Закон України від 14 липня 2020 року № 786-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців» (далі – Закон № 786) вніс дві суттєві зміни у цю процедуру.
По-перше, зазначені правила щодо перегляду штрафних санкцій були уточнені. Встановлено, що період, за який у платника ПДВ є право на перегляд, розпочинається з 01 січня 2017 року і закінчується 22 травня 2020 року (тобто датою набрання чинності Законом України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві»).
По-друге, розмір нарахованих і неузгоджених штрафів знижено вдвічі від попередніх розмірів.
Так, штрафи становлять:
◄ у разі відсутності реєстрації ПН/РК– 2,5 % від обсягу постачання без ПДВ, але не більше 1 700 гривень;
◄ у разі несвоєчасної реєстрації ПН/РК – 1 % від обсягу постачання без ПДВ, але не більше 510 гривень.
Зміни, внесені Законом № 786 до пункту 73 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ набрали чинності з 08 серпня 2020 року.
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Money talks, they say,
But who is listening, and why,
The price of our world.

- Fin.Org.UA

Новини

12:16 - Дніпропетровщина: надходження акцизного податку з ввезених товарів до загального фонду держбюджету від платників зросли на 67,3 %
12:14 - Від фізичних осіб надходження податку на нерухоме майно до місцевих бюджетів Дніпропетровщини зросли на 23,4 %
11:32 - Роздрукування чи створення в електронному вигляді Z-звіту, в якому відсутні обов’язкові реквізити: відповідальність
11:31 - ФОП – платник єдиного податку (першої, другої та четвертої груп) не сплатив авансовий платіж з військового збору: чи нараховується пеня?
11:30 - Способи подання заяви про повернення надміру та/або помилково сплачених сум єдиного внеску
11:29 - Чи виникає дохід у юридичної особи – платника єдиного податку третьої групи від продажу іноземної валюти, отриманої від здійснення операцій з експорту?
11:28 - Чи може приватний нотаріус включити до складу витрат сплачену за свій рахунок суму страхових внесків на користь найманих працівників за договорами недержавного пенсійного забезпечення?
11:27 - Як ФОП на загальній системі оподаткування обчислює різницю між сумою загального МПЗ та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок?
11:26 - Порядок сплати податкового зобов’язання особою-нерезидентом, яка зареєстрована як платник ПДВ
11:25 - Важливо для ФОПів: встигніть відзвітувати до 11 травня
11:25 - Фізична особа розмістила кошти на депозитному рахунку: оподаткування ПДФО доходу у вигляді процентів
11:24 - Як подається заява про перехід на оподаткування як резидента Дія Сіті – платника податку на особливих умовах?
11:22 - До уваги платників ПДВ!
11:22 - Як платник податків може повернути з єдиного рахунку помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання та пені?
11:21 - Податковий календар на 11 травня 2026 року
11:20 - Дніпропетровщина: результати роботи податківців за напрямом контроль за обігом підакцизної продукції та сплатою акцизного податку
11:19 - Від фізичних осіб до місцевих бюджетів Дніпропетровщини надійшло понад 2,9 млн грн туристичного збору
11:18 - До місцевих бюджетів Дніпропетровщини сільськогосподарські товаровиробники сплатили понад 446,4 млн грн єдиного податку
11:07 - Дніпропетровщина: надходження акцизного податку з ввезених товарів до загального фонду держбюджету від платників зросли на 67,3 %
10:58 - Системна підтримка: тривають зустрічі податківців Дніпропетровщини з захисниками
10:55 - Податкові пільги: що важливо знати волонтерам
10:54 - Податкові надходження, цифровізація та податкова медіація: ключові теми зустрічі Лесі Карнаух та бізнес-спільноти
10:53 - Важливо для ФОПів: встигніть відзвітувати до 11 травня
10:05 - Промислове виробництво в Німеччині скорочуєтьс
09:48 - За 4 місяці ДБР викрило схеми, які завдали державі 7 мільярдів гривень збитків
09:18 - Нафта дорожчає на тлі нової ескалації близькосхідного конфлікту
09:00 - Україна атакувала НПЗ у Ярославлі
08:30 - Як відновити енергетику після війни
08:00 - Рейси затримуються: як дефіцит пального б'є по авіаційній галузі
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 08.05.2026


Більше новин