В Україні працюють ворожі диверсанти не тільки з військовими завданнями, а й з економічними — політолог

17.08.2022 17:50 | Укррудпром

Нанесення економічних збитків Україні є одним з пріоритетних завдань росії. Це підтверджується не тільки бомбардуваннями підприємств ключових галузей економіки, а й деякими ініціативами, які явно вигідні ворогу. Саме в такому контексті слід сприймати активізацію лобістів сірого експорту металобрухту, які роблять спроби знизити або навіть скасувати експортне мито на вивезення цієї сировини. Про це заявив політолог Микола Давидюк.

“В Україні працюють ворожі диверсанти не тільки з військовими завданнями, а й з економічними. Приклад — спроба організувати поставки української сировини на металургійний завод у Придністров’ї, яке є російським анклавом на території Молдови”, — каже він.

За його словами, саме цей завод фінансує всі проросійські політичні рухи у Молдові. “Металургійний гігант з невизнаної республіки вже потребує брухту з України. Тому й виникають зрадницькі ініціативи щодо можливого зниження або навіть скасування експортного мита на цю сировину”, — відмічає Микола Давидюк.

Тому, як вважає політолог, українським спецслужбам варто ставитись до таких спроб не менше прискіпливо, ніж до пошуку зрадників у містах у зоні бойових дій. “Отже, будь-яке рішення кожного чиновника у спробі організувати постачання брухту до Придністров’ї повинно бути об’єктом прискіпливого вивчення Служби безпеки та антикорупційних органів”, — підкреслив він.

2 грудня 2021 року Верховна Рада збільшила експортне мито з EUR58 до EUR180 за тонну брухту.

14 травня 2021 року Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо зниження дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку, яким подовжив дію експортного мита на п"ять років.

Метою експортного мита є ліквідація дефіциту стратегічної сировини металургійної промисловості Україні — брухту чорних металів. У 2016-2019 роках безконтрольне вивезення брухту за кордон, зокрема у невизнане Придністров’я, спричиняло зупинку українських металургійних підприємств.

Додати коментар

Користувач:
email:





Regulatory rules,
Compliance and transparency,
Markets kept in line.

- Fin.Org.UA

Новини

21:40 - Макроекономічний та монетарний огляд, квітень 2026 року
21:40 - Macroeconomic and Monetary Review, April 2026
21:00 - Новини 6 квітня: золото на мільйони працівника ТЦК, "податок на OLX" доопрацювали
20:42 - Китайці відкрили ринок борошна для України
20:25 - Трамп заявив, що "забрав би нафту Ірану", але американці хочуть додому
20:10 - Світоліна і Стаховський відкривають падел-клуб у Києві на Подолі
19:50 - Уряд спрощує отримання права керування сільгосптехнікою через дефіцит водіїв
19:35 - Associated Press скоротить 5% глобального штату журналістів
19:25 - Уряд спростив для водіїв категорій С і D доступ до роботи на сільгосптехніці
19:25 - В "Укренерго" розповіли, чи будуть відключення світла для населення 7 квітня
18:55 - Україна в березні встановила рекорд з експорту соняшникової олії
18:25 - Авіаудари зупинили роботу нафтохімічних заводів Ірану
18:10 - Депутати знову хочуть скасувати статус політично значущих осіб: додали норму в проєкт закону
18:00 - Українське борошно відкриває для себе Китай: узгоджені правила експорту
17:55 - Найбільший виробник СПГ московії заснував компанію з будівництва танкерів
17:45 - "Укрпошта" повідомила, як працюватиме в період Великодня
17:44 - Звіт про надходження запитів на публічну інформацію за березень 2026 р.
17:31 - Запрошуємо подавати роботи для участі у Форумі молодих дослідників 2026
17:25 - Нацбанк показав курс долара і євро на вівторок 7 квітня
17:00 - Більше ніж просто редизайн: як змінився портал послуг Держводагентства
16:55 - Березневий імпорт дизелю в Україну встановив рекорд
16:54 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ПП “ТРАНС-ЕКСПРЕС” (Київська обл., Бучанський р-н, Борщагівська т. г., с. Софіївська Борщагівка, вул. Мала Кільцева, 4-А)
16:51 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ПП «РУСЬ ІНВЕСТ» (Хмельницька обл., Хмельницький р-н, с-ще Богданівці, вул. Заводська, 3/1)
16:50 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ТРАЙГОН ФАРМІНГ ХАРКІВ» (Черкаська обл., Звенигородський р-н, с. Лип'янка, вул. Козацька, буд. 1-Т)
16:49 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «Господарство Карвицьких» (Хмельницька обл., Шепетівський р-н, м.Полонне, вул. Супутника, 20)
16:44 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ПП «ЮНА-КР» (АЗК Дніпропетровська обл., м. Апостолове, вул. Елеваторна, 1а)
16:43 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «АКВ Українське каолінове товариство» (Вінницька обл., Хмільницький р-н., смт. Глухівці, вул. Заводська, буд. 1)
16:42 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ФОП Макогон О.В. (Хмельницька обл., Кам’янець-Подільський р-н, село Маків, вул. Воздвиженська, буд. 71)
16:41 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «СТАР-СВІТ» (м. Рівне, вул. Міцкевича, 11)
16:40 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ВЕЛТЕКС МАHУФАКТУРІHГ» (Житомирська обл., м. Звягель, вул. Ярослава Остапчука, 5)


Більше новин