ДАБІ запроваджує низку інструментів, які унеможливлять безпідставні відмови на дозволи з будівництва

13.02.2020 17:42 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

ДАБІ запроваджує низку організаційно-управлінських інструментів, щоб ліквідувати практику надання безпідставних відмов у видачі дозвільних документів на будівництво. «Під час нарад, що відбулися у січні поточного року під головуванням Прем’єр-міністра України, представники галузі озвучили низку проблем у сфері держархбудконтролю.
Серед них – і безпідставні відмови або відмови за так званими формальними ознаками – кома поставлена не там, пропущена крапка тощо.
Це абсолютно неадекватна ситуація, яка не може залишатись без реакції.
Тож мною було вжито заходи реагування», - розповіла в.о.
Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції Олена Костенко.  Зокрема, керівникам територіальних органів надано окреме доручення щодо зміни підходів у роботі із дозвільними документами та усунення практики необґрунтованих відмов.
Так, наприклад, підстави для відмови у видачі дозволу на виконання будівельних робіт чітко прописані в Законі України «Про регулювання містобудівної діяльності» – це неповний пакет документів, невідповідність документів вимогам законодавства, виявлення недостовірних відомостей тощо.
Формальні ж недоліки, які пов’язані із відсутністю розділових знаків у тексті, допущенням граматичних помилок, некоректним формулюванням назви об’єкта будівництва в заяві тощо мають відпрацьовуватися із замовниками в оперативному режимі та не ставати головною причиною відмови у видачі дозволу.
А надумані підстави для відмови взагалі мають бути виключені із практики роботи територіальних органів. «Видача дозвільних документів на будівництво повинна нарешті стати дійсно адміністративною послугою – належного формату та якості, так як це передбачено чинним законодавством.
Замовник будівництва має право звернутись та отримати вичерпну консультацію, подати повний пакет документів – та мати позитивний результат наданої адміністративної послуги», - зауважила Олена Костенко. Тож під особисту відповідальність керівники територіальних органів мають забезпечити належний розгляд звернень від суб’єктів містобудування.
У разі невиконання або неналежного виконання доручення щодо кожного керівника та відповідального посадовця розглядатиметься питання притягнення до дисциплінарної відповідальності.
Відсоток та динаміка відмов у видачі дозвільних документів на будівництво по регіонах аналізуватиметься та за результатами прийматимуться відповідні управлінські рішення. Нагадаємо, через надходження чисельних скарг в.о.
Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олена Костенко відсторонила від виконання службових обов’язків керівників територіальних органів ДАБІ в Одеській, Запорізькій, Харківській та Херсонській областях. Ще раніше від виконання службових обов’язків було відсторонено шістьох посадових осіб, у тому числі директорів трьох Департаментів – державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, дозвільних процедур та нормативно-правового забезпечення.
Щодо цих державних службовців порушено дисциплінарні провадження.

Додати коментар

Користувач:
email:





Exchanges and OTC
Platforms for trading securities
Regulated by law

- Fin.Org.UA

Новини

17:20 - Звіт США: Експорт зерна з України за пів року скоротився на 30%
17:05 - В Бурштині частково відновили постачання тепла та води після атаки на ТЕС
16:58 - Нацбанк показав курс долара та євро на вівторок 10 лютого
16:52 - ФДМУ за 42 мільйони гривень продав завод "Коломиясільмаш"
16:40 - Друг Трампа запустить філію свого правого телеканалу в Україні
16:30 - Світові тренди книговидавничого ринку та їх вплив на Україну
16:15 - Ворожі дрони атакував бригаду ДТЕК на Дніпропетровщині
16:06 - Світовий попит на електроенергію щороку зростатиме: Китай - ключовий драйвер
15:55 - У Херсоні воду подають з перебоями через значні пошкодження мереж
15:45 - Японські акції стрімко зростають після тотальної перемоги правлячої партії на виборах
15:37 - Кількість фахівців у найбільших ІТ-компаніях України вперше зросла за час великої війни – дослідження
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 10.02.2026
15:30 - Ворог продовжує атакувати нафтогазові об'єкти на Полтавщині та Сумщині – Нафтогаз
15:18 - У Києві повідомлено про підозру у вимаганні інспектору райдержадміністрації
15:03 - У московії скаржаться на рекордні збитки нафтових компаній від ударів по НПЗ
14:50 - московіяни атакували залізницю на Чернігівщині та Сумщині: які наслідки
14:24 - Приватбанк списав активи, пов’язані з ексвласниками
14:15 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 2 лютого 2026 року
14:15 - Держпідтримка в надзвичайній ситуації: Свириденко відзвітувала про виплати та кредити
14:14 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 30 січня 2026 року
14:10 - У Раді обіцяють знизити податок для орендодавців
14:05 - Global Overview of Regulatory Changes in Capital and Commodity Markets: February 2026
13:49 - Тижневий огляд регулювання ринків капіталу: 2–8 лютого 2026 р.
13:45 - Куба попередила міжнародні авіакомпанії про неможливість дозаправки через дефіцит палива
13:39 - Канал Пінчука підняв кошторис зйомок для Євробачення-2026
13:30 - VoLTE та VoWiFi генерують понад 40% загального голосового трафіку в мережі Київстар
13:30 - Генпрокурор: про тиск на тендерах пишуть у інтернеті, а офіційних звернень немає
13:19 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 29 січня 2026 року
13:12 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 26 січня 2026 року
13:10 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 21 січня 2026 року


Більше новин