Вимоги щодо захисту прав споживачів фінпослуг поширено на кредитних посередників банків

17.01.2020 18:29 | Fin.Org.UA

Національний банк уточнив вимоги до кредитних посередників банків у сфері споживчого кредитування у зв’язку з уведенням у дію 19 січня 2020 року нових вимог законодавства з питань захисту прав споживачів фінансових послуг.

Так, банки мають враховувати законодавство про захист прав споживачів фінпослуг під час встановлення посередницьких відносин у сфері споживчого кредитування з кредитними посередниками та укладанні відповідних договорів.

Для кредитних посередників та працівників кредитних посередників встановлюється вимога щодо достатнього рівня знань законодавства України про захист прав споживачів фінансових послуг.

Також банки мають враховувати випадки порушення законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг під час перевірки і визначення ділової репутації кредитних посередників та їхніх працівників.

Однією з підстав для визнання ділової репутації кредитних посередників та їхніх працівників небездоганною є припинення діяльності кредитного посередника виключно в результаті його ліквідації.

Крім того, припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем – кредитним посередником слугуватиме підставою для виключення його з переліку кредитних посередників.

Відповідні зміни затверджені постановою Правління Національного банку України від 15.01.2020 року № 6 “Про внесення змін до Положення про встановлення вимог до кредитних посередників банків та їх діяльності у сфері споживчого кредитування”.

Нагадаємо, що у вересні 2019 року Верховна Рада України ухвалила закон, відповідно до якого Національний банк отримав повноваження на захист прав споживачів фінансових послуг.

Додати коментар

Користувач:
email:





Red arrows, bearish
Losses loom, panic selling
Fragile markets shake

- Fin.Org.UA

Новини

12:45 - У березні повітряні тривоги "з’їли" 18,6% робочого часу торговельних центрів
12:39 - Зеленський розповів про фінансові законопроєкти, за які треба терміново проголосувати
12:31 - Трамп оголошує про введення нових мит на фармацевтичні препарати
12:30 - Чого хоче покупець?
12:28 - Який алгоритм входу до Електронного кабінету із застосуванням ключа Дія. Підпис?
12:26 - Трудові відносини: надомна та дистанційна робота
12:25 - Пріоритетні заходи НСД спрямовані на модернізацію податкового адміністрування
12:24 - Податковий комплаєнс – допомога бізнесу від ДПС
12:22 - Нові рахунки для сплати податків у 2026 році: корисно знати платникам
12:21 - Комплаєнс-менеджер – особистий податковий консультант платника податків
12:17 - Інформаційна акція у Покровському ЦОПі
12:16 - Інформаційна акція в Павлоградській ДПІ
12:11 - У московії стався масштабний збій у роботі банків
12:10 - Деклараційна кампанія: строки подання декларації про доходи
12:00 - Протоку Ормуз зумів пройти контейнеровоз європейських власників
12:00 - Логістика квітів: як ланцюг постачання впливає на свіжість букетів
11:45 - У Києві та деяких регіонах запровадили екстрені відключення світла
11:37 - Ціни на нафту продовжують реагувати на погрози Трампа про подальші атаки на Іран
11:35 - Сервіс «Пошук фіскального чека»: яким чином здійснюється пошук розрахункового документа, створеного ПРРО?
11:34 - Хто з подружжя, яке виховує трьох і більше дітей віком до 18 років, має право на пільгу щодо сплати земельного податку?
11:32 - Об’єкт житлової нерухомості перебуває у власності неповнолітньої особи: хто сплачує податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?
11:31 - Чи підлягає оподаткуванню ПДФО дохід, одержаний фізичною особою як відшкодування моральної та матеріальної шкоди?
11:30 - Придбання акцій у емітента ЮО – резидента Дія Сіті: розрахунок податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника ПДФО у вигляді дивідендів
11:29 - Порядок оподаткування інвестиційного прибутку, отриманого фізичною особою – нерезидентом від продажу інвестиційного активу юридичній особі
11:27 - В який момент виникає об’єкт оподаткування ПДФО при нотаріальному посвідченні спадкового договору?
11:25 - Податок на прибуток підприємств: особливості оподаткування діяльності з роздрібної торгівлі пальним (АЗС)
11:23 - Основний засіб ввезений на територію України згідно з договором фінансового лізингу: оподаткування ПДВ операції з вивезення (повернення нерезиденту) ОЗ
11:23 - Поліція викрила шахраїв: через перевипуск SIM-карт привласнили мільйон гривень
11:22 - Податковий комплаєнс – нова парадигма взаємодії між податковою службою і бізнесом
11:20 - За якими кодом бюджетної класифікації сплачуються штрафні (фінансові) санкції за порушення норм регулювання обігу готівки та застосування РРО та/або ПРРО?


Більше новин