Герман Галущенко у Варшаві зустрівся з міністрами енергетики ЄС та обговорив захист і відновлення критичних об’єктів
13.05 15:47 | Міністерство енергетики УкраїниГерман Галущенко у Варшаві зустрівся з міністрами енергетики ЄС та обговорив захист і відновлення критичних об’єктів
ludmila.petrovska
13 травня 2025, 15:47
У межах зустрічі міністрів енергетики ЄС у Варшаві міністр енергетики України Герман Галущенко взяв участь у робочій сесії «Відбудова енергетичної інфраструктури України та підготовка до зими в Україні та Молдові».
Очільник Міненерго ознайомив учасників з руйнівними наслідками російських атак на українську енергетику, які тривають, та ключовими напрямками для відновлення об’єктів та підтримки енергетичної стабільності і безпеки.
«Завдяки невтомній роботі українських енергетиків і підтримці міжнародних партнерів Україна пережила ще одну складну воєнну зиму, але майбутні виклики не менш складні.
Серед них – забезпечення захисту енергооб’єктів системами протиповітряної оборони, кібербезпека, а також нагальна потреба завершити ремонтні та відновлювальні роботи до початку наступного опалювального сезону», – зазначив Герман Галущенко.
Міністр наголосив, що у 2025 році ключові зусилля буде зосереджено на трьох пріоритетах: зміцнення стійкості та захисту енергетичної інфраструктури, забезпечення енергопостачання та безпеки та розбудова потужностей розподіленої генерації.
Важливим напрямком забезпечення енергетичної безпеки України у процесі підготовки до наступної зими є забезпечення газом в умовах, коли росія зруйнувала значну частину українських газовидобувних потужностей.
У цьому контексті міністр наголосив на потребах у закупівлі імпортного блакитного палива і зауважив про очікування України на співпрацю з ЄС у цьому питанні.
Крім цього, акцентувалося на важливості створення резервів запасів газу для надійного постачання всього регіону з використанням, зокрема, українських підземних газових сховищ.
Також Герман Галущенко наголосив на важливості збереження можливостей для імпорту електроенергії з європейських країн на рівні 2,1 ГВт, що має важливе значення для балансування системи у випадку критичних ситуацій.
Окремо очільник Міненерго ознайомив учасників із заходами щодо розвитку в Україні розподіленої генерації та нарощування потужностей ВДЕ.
Акцентувалося також на потребах підприємств українського паливно-енергетичного комплексу, зокрема в обладнанні.
«Три роки постійних атак на енергетичну інфраструктуру, а ми все ще маємо світло, маємо тепло, і немає обмежень для наших громадян.
Це справді неймовірний результат за вашої підтримки.
Переконаний, ми зможемо втримувати таку солідарність і надалі», – резюмував Герман Галущенко.
Новини
Новини Міністерства
Міжнародна діяльність
Відновлення і відбудова
Енергетична безпека