Чмобік Ілон Маск

04.10.2022 18:10 | Укррудпром

Коли чухаєш за вушком скаженого пса, не забувай про покарання.

Є три речі, які треба розуміти про Ілона Маска та його підігрування Путіну.

По-перше, коли перед людиною схилився весь світ, їй рано чи пізно захочеться погратися в Бога. Власне, саме це сталося і з самим Путіним, коли він віддав наказ бомбити Україну. На певному етапі він відчув себе майже Богом або навіть і вищим — тим, хто стоїть над добром і злом. Сильні світу сього ласі на гординю, — нічого з цим не вдієш. Врешті-решт, Диявол теж так починав.

По-друге, гординя Маска помножилася на другий чинник: Ілон — це людина з синдромом Аспергера. Стосовно нього це означає, що гіперрозвинений інтелект накладається на періодичну відсутність емпатії. Війна в Україні для нього — це механізм, який дав збій і який відремонтувати складно, але можна, коли за це береться “майже Бог”. Синдром Аспергера — не гріх. Мільйони хороших розумних успішних людей живуть із цим. Але це фактор. І в цьому випадку ним не слід ігнорувати. Маск може абсолютно щиро не розуміти, не відчувати, чому запропонований ним “механізм” був сприйнятий в Україні не як “Тесла”, а як російський танк. Незграбний, смердючий і смертельно застарілий.

По-третє, не слід виключати, що росія знайшла спосіб використати його як рупор. Вона вправна в експлуатації чужих слабкостей. Досвід роботи з марнославними мільярдерами в неї точно є. Тим більше що Маск неодноразово надсилана росії відповідні якщо не сигнали, то флюїди. Новий рупор росії ой як потрібен. Її заткнули в соціальних медіа, вона втратила кредит довіри мільйонів на Заході. Вона стала для світу скаженим псом, якого ще вчора можна було почухати за вушком, а сьогодні — страшно підійти і гидко відчувати його сморідне дихання.

 

 

Ну ось, знайшовся один, хто не погребував: почухав за вушком скаженого пса. Один з найбільш впливових людей світу зробився по суті парламентарем Путіна. Саме той, хто дав згоду на оперативне постачання нам старлінків. Саме той, хто відкрив для українців PayPal. Саме той, кого українці, на противагу московському мракобіссю, бачили втіленням майбутнього.

Так, це неприємно. Це трохи послаблює наш залізобетонний кейс в очах світу. Люди, які на нашому боці, можуть почати слабшати духом. Люди, які вважають, що “правда десь посередині” (а це цілі регіони африканського, азійського та латиноамериканського світу), отримали натхненника. Це, до речі, потенційно найнеприємніше. Бо в третій групі, яка підтримує Путіна і росію, перебувають лише фріки та росіяни. Що, як на нинішні часи, в принципі, майже одне й те саме.

Свідомо чи не свідомо, Маск спробував зробити питання, яке є виключною прерогативою України, предметом глобального референдуму. Референдуму, на якому Африка, Азія, росія та крайні ліві і праві на Заході, що примкнули до них, спробують задавити нас і наших партнерів масою. Ну що ж, байдужість або нерозуміння завжди були більш масовими, ніж емпатія та поінформованість. Але твіттер-голосування — це поки що, слава Богу, не міжнародне право й не рішення світової спільноти.

 

Маск не твітнув нічого нового. Про це з початку війни думали, а часто й думають багато людей, у тому числі світових лідерів, які, з одного боку, не вірили в Україну, а з іншого — мають рештки благоговіння перед росією та її царем. Але з початку війни минуло 222 дні. Українська армія ганяє росію та її царя по всіх усюдах, — ми знаємо, якими ганчірками. Його трон хитається. Його пропагандисти ковтають заспокійливе. А найголовніше — в політичному світі є консенсус, що мир не може бути досягнутий чи нав’язаний усупереч волі України. І та обставина, що 87% українців виступають проти миру за рахунок територіальних поступок, важить більше, ніж усі ескапади всіх багатіїв світу, разом узятих.

Маск не робить політичної погоди. Як і Байден. Як і будь-який інший західний політик. Сьогодні її робить український солдат. У питаннях цієї війни Україна перебуває у кріслі водія, а решта світу — в пасажирському. І тому якщо ми скажемо, що будемо воювати до перемоги, то решта світу, хоч і стримано, але підтримає нас — і словом, і грішми, і зброєю. Якщо ж скажемо, що готові скормити скаженому псові чергову порцію України, решта світу з полегшенням заощадить на першому, на другому й на третьому.

Особливість гордині в тому, що це один із найбільш ідіотських гріхів, бо за неї найшвидше покарання. Скажений пес — це скажений пес. І якщо хтось про це раптом забуде, то пес сам нагадає. Ті, хто нас підтримують, це знають. Їх сотні мільйонів по всьому світу. Це люди з совістю і щирим серцем. Розумні й не продажні. Мужність українського спротиву пробудила багатьох із них від моральної сплячки. Ніякі твіти Маска не примусять їх відвернутися після того, як світ побачив замордований Маріуполь і скривавлену Бучу.

 

Гординя — ще й найгірший порадник. Про це знає Путін, який уже прокляв день, коли пішов війною на нас. Настане час, і Маск теж це зрозуміє — коли Україна виграє, всупереч його планові. Якщо його “мирний план” — це спецоперація, то з нею росія дуже, дуже спізнилася. А якщо це його особиста дурість, то синьо-жовтий торт уже летить йому в обличчя.

Ніхто не зупинить наш рух уперед. Ніхто, крім нас самих. Агресія росії була прямим ляпасом, приниженням, травмою для політиків Заходу і мільйонів їхніх виборців. Так, у людей буває коротка пам"ять, а на зміну цим політикам прийдуть інші, для яких нинішня травма буде лише прорахунком попередників. Проте на це знадобиться два-три роки. Доти доля війни буде вирішена. Путін може гратися з его Ілона Маска, але в нього немає ні часу, ні ресурсу гратися з его західних політиків, як він грався упродовж двох десятиліть. Путінська репутація знищена. Чекай на киргизького президента! — тепер твоє місце там. Цар виявився голий, плюгавий і замащений кров’ю. І навіть його ймовірна спроба заморозити взимку Захід ще більше поглибить прірву між ним та світом.

Так, Маск відчинив для росії вікно можливостей, але воно не таке широке, щоб у нього повноцінно просунувся жирний пінгвін російської пропаганди. Так, у рукаві в Путіна ще лишилася ядерна зброя, але й вона не зупинить українського солдата — тільки розізлить його. росія — десь швидше, а десь повільніше — сиплеться. Навіть мобілізація Маска з його стомільйонним акаунтом у твіттері не врятує від безславного кінця ні Путіна, ні те фашистське болото, на яке перетворився російський народ. Ну, а перетворення Маска з підкорювача світів на путінського парламентера буде не більш ніж безславним курйозом у його, поза тим, неймовірній біографії. Ілюстрацією того, якими тупими бувають іноді розумні люди. 

Олександр ЩЕРБА, головний радник голови правління НАК “Нафтагаз України”, Посол з особливих доручень МЗС України (2021-2022), Надзвичайний і Повноважний Посол України в Австрії (2014-2021).

Додати коментар

Користувач:
email:





Ринок валютний –
Дійшло до кульмінації
Тисячоліття.

- Fin.Org.UA

Новини

18:25 - Іноземні інвестори можуть диверсифікувати ризики за рахунок інвестицій в малий і середній бізнес, - Надія Бігун
17:58 - Україна залучила близько $72 млрд бюджетної підтримки від країн G7 та ЄС з лютого 2022 року: Сергій Марченко зустрівся з міністрами фінансів G7
17:45 - Підсумки торгів цінними паперами на Українській біржі за 19.04.2024
16:54 - Людмила Сугак зустрілася з представниками Генерального директорату з питань сусідства та переговорів про розширення Єврокомісії
16:50 - Неплатників аліментів тепер зможуть мобілізувати – Мін'юст
16:49 - Мінцифри радить використовувати безоплатні можливості від Дія.Бізнес для розвитку підприємницьких навичок
16:41 - У Киргизстані заблокували TikTok: що стало причиною
16:23 - Україна отримала 18 модульних мостів від іноземних партнерів
16:18 - Мін’юст: Санкції створюють величезні проблеми для підсанкційних осіб
16:17 - Tesla відкликає майже 4 тисячі електромобілів Cybertruck через несправність
16:11 - московіяни атакували Одещину ракетами, пошкоджена припортова інфраструктура
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 22.04.2024
15:55 - Російські будівельники залишилися без софту для проєктування об'єктів
15:46 - АРМА: Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений
15:37 - Міжнародна допомога: газовики прифронтових областей отримали 20 тонн обладнання від чеських партнерів
15:35 - Презентували цифрові досягнення регіонів та громад на Міжнародному саміті мерів
15:30 - Україна та ЄІБ підписали Меморандум про взаєморозуміння: Сторони визначили пріоритети співпраці на наступні 10 років
15:21 - Україна отримала 18 модульних мостів американської компанії Acrow
15:16 - Какао б'є нові рекорди: ціни перетнули межу в 11 тисяч доларів
15:00 - "Пропонуємо нову посаду": росіяни використовують нову тактику для кібератак
14:52 - Руслан Магомедов під час Mind Entrepreneur Summit: Великі реформи треба починати з себе
14:41 - Великобританія виділила понад 180 мільйонів доларів на зміцнення енергосистеми України
14:37 - Мінфін: У І кварталі 2024 року Нацфонд досліджень профінансував наукові дослідження на 148 млн грн
14:30 - Nissan скорочує очікуваний прибуток через нижчі продажі авто
14:01 - З міркувань безпеки: Авіакомпанії змінюють маршрути польотів після атаки Ізраїлю на Іран
13:58 - Руслан Магомедов під час Mind Entrepreneur Summit: Великі реформи треба починати з себе
13:40 - Європейський центробанк планує змусити UniCredit вийти з ринку московія - Reuters
13:36 - Україна отримає понад пів мільярда євро для проєктів в енергетиці та відновленні житла 
13:15 - Акції Netflix впали на фоні заяви про припинення підрахунку передплатників
13:05 - Індустріальні парки: гайд для інвесторів


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар25.504
Канадський долар28.9062
Юань Женьміньбі5.4947
Чеська крона1.678
Данська крона5.6797
Гонконгівський долар5.0796
Форинт0.107271
Індійська рупія0.47667
Рупія0.002444
Новий ізраїльський шекель10.5315
Єна0.25735
Теньге0.089175
Вона0.028793
Мексиканське песо2.2909
Молдовський лей2.2228
Новозеландський долар23.4152
Норвезька крона3.6029
московський рубль0.42645
Сінгапурський долар29.2107
Ренд2.0712
Шведська крона3.6331
Швейцарський франк43.7663
Єгипетський фунт0.8232
Фунт стерлінгів49.4922
Долар США39.7879
Білоруський рубль14.462
Азербайджанський манат23.4019
Румунський лей8.5166
Турецька ліра1.2205
СПЗ (спеціальні права запозичення)52.3493
Болгарський лев21.6698
Євро42.3821
Злотий9.7865
Алжирський динар0.29133
Така0.35452
Вірменський драм0.099159
Домініканське песо0.66115
Іранський ріал0.00092851
Іракський динар0.029769
Сом0.43587
Ліванський фунт0.000436
Лівійський динар8.0586
Малайзійський ринггіт8.2657
Марокканський дирхам3.8465
Пакистанська рупія0.14042
Саудівський ріял10.3982
Донг0.0015718
Бат1.07729
Дирхам ОАЕ10.6188
Туніський динар12.4776
Узбецький сум0.0030882
Новий тайванський долар1.221
Туркменський новий манат11.1421
Сербський динар0.36025
Сомоні3.561
Ларі14.9113
Бразильський реал7.2282
Золото94602.1
Срібло1122.93
Платина37071.98
Паладій40053.68

Курси валют, встановлені НБУ на 22.04.2024

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
2262861041.861041.861041.861041.8652093.00
227763995.42995.42995.42995.42597252.00
2280431098.651098.651098.651098.6535156.80
229025981.67981.67981.67981.67490835.00
229470917.58917.58917.58917.58275274.00
CRSR061019.951019.951019.951019.9512239.40
USXT22464946494649464932529053.00

Дані за 19.04.2024