Знекровлений “Інтер”. Чому телеканали Фірташа, Хорошковського та Льовочкіна опинилися на межі виживання і що з ними буде

03.10.2022 18:00 | Укррудпром

На українському телебаченні стартував сезон осінніх телепремєр. Проте, на відміну від інших, InterMediaGroup нічого не запустив. У телехолдингу масові скорочення, а рекламодавців можна порахувати на пальцях однієї руки.

 Цьогоріч в одній з найбільших українських телевізійних груп, InterMediaGroup, схоже, не починається традиційний осінній високий сезон.

До InterMediaGroup входять телеканали НТН, “Enter-фільм”, “Мега”, “Піксель”, К1, К2, Zoom та “Інтер”. Три останніх транслюють марафон “Єдині новини”. На інших з умовно нового лише два проєкти — “Історії війни” та “Шукаю тебе”, адаптовані під актуальні події. 

Зовсім інша історія у конкурентів. У StarLightMedia Віктора Пінчука, на “Новому каналі” та СТБ, які не задіяні у “Єдиних новинах”, стартує близько 20 серіалів та шоу. На “1+1 Media” Ігора Коломойського — майже півтора десятка. 

Це вже позначилося на заповненості рекламою. У Inter 19—25 вересня рекламні блоки заповненні на 40%, каже директор із ТБ-інвестицій та баїнгу Razom Group Ігор Полосьмак. У StarLightMedia та “1+1 Media” в той самий період — на 86%.

“Наших рекламодавців в ефірі можна перерахувати на пальцях однієї руки”, — каже директор з маркетингу та продажу сейлс-хаусу Space Media Дмитро Дутчин. Inter умовно пішли з рекламного ринку, бо не викликають інтересу у рекламодавців, пояснює топменеджер однієї з медіагруп, який попросив не називати його імені. “Фактично їхня історія закінчилася”, — додає він.

 

Крім відсутності премєр, є ще одна причина, чому рекламодавці обирають не “Інтер”. До 2022 року медіахолдинг продавав рекламу разом із “Медіа Групою Україна” (МГУ) Ріната Ахметова, розповідає CEO рекламного холдингу Publicis Groupe Енвер Кікава. У липні МГУ припинила існування. Це значно звузило аудиторію, яку може запропонувати InterMediaGroup рекламодавцям. “Те, що вони залишаються самі, ускладнює їхню ситуацію”, — підсумовує Кікава.  

У самій InterMediaGroup не відповіли на запити Forbes із проханням розказати про ситуацію в компанії. Про стан справ ми дізнавалися у колег, конкурентів та контрагентів. І справи у медіагрупи — колишнього лідера дуже погані.

“Інтер”

“Інтер”

Круте піке “Інтера”

Головна причина того, що в InterMediaGroup не розпочався телесезон, — відсутність фінансування, припускає у розмові з Forbes Кікава з Publicis Groupe. І це історія не лише цього 2022-го. 

Останні два роки ефір телеканалів базувався на тому контенті, який компанія створила або придбала ще раніше, каже медіаексперт Олександр Глущенко. “Вони давно перестали системно інвестувати в контент”, — каже Кікава. За його припущенням, глядачу не цікаво було дивитися канали InterMediaGroup. 

Телерейтинги підтверджують це. В 2017 році флагманський канал групи, “Інтер”, мав у загальнонаціональному перегляді частку 9,69%. У січні 2022-го вже 6,36%. Останній раз “Інтер” був першим каналом країни в 2012 році. Відтоді він скотився на шосту позицію і пропустив уперед усі фрагманські канали Пінчука, Коломойського і Ахметова.

А зацікавленість українського глядача коштує немало. Як розповідав Forbes експерт громадського об’єднання “Інформаційна спільнота” Андрій Соломаха, до війни в середньому утримання інформаційно-розважального каналу в місяць обходилося у $800 000—$1 000 000. Додатково $200 000—300 000 потрібно на лінійку дорогих розважальних шоу. 

Рекламний телеринок таких витрат не покривав, а недостачу доводилося покривати акціонерам медіагруп. Приміром, Рінату Ахметову його медіабізнес вартував $100—150 млн на рік, розповідав Forbes директор з корпоративних комунікацій Group DF Олег Арестархов, який раніше працював у Segodnya Multimedia Ахметова.

Акціонери InterMediaGroup останні роки переживали не найкращі часи. Основні співвласники компанії — засновник Group DF Дмитро Фірташ, його частка 36%, ексголова СБУ Валерій Хорошковський із часткою 45% та нардеп від уже забороненої партії ОПЗЖ Сергій Льовочкін із 9%. Частки акціонерів в медіагрупі пораховані на основі відкритої інформації про власників телеканалів, які вони зобовязані публікувати на своїх сайтах. Останні офіційні дані “Інтер” публікував станом на 31 грудня 2020 року.

Фірташ останні кілька років перебуває у Відні під підпискою про невиїзд та заставою €125 млн. У 2014-му був заарештований австрійською поліцією на запит Міністерства юстиції США. Відтоді Фірташ оскаржує свою екстрадицію до США, де йому загрожує 50 років увязнення. США його звинувачують у справі про хабарі на майже $18,5 млн під час отримання ліцензії на видобуток титанової руди в Індії.

Бізнес Фірташа, хімічний холдинг Ostchem, нині у скрутному становищі. Ще у 2014-му компанія втратила контроль над концерном “Стирол”, розташованому в Горлівці. Навесні 2022-го Печерський суд передав до АРМА 20 облгазів, які входили в “Регіональну газову компанію” (РГК) Фірташа. У липні 2022-го російські війська майже зруйнували сєвєродонецький “Азот” — один із найбільших у Європі виробників аміаку та міндобрив. Forbes оцінював втрати заводу у $50—60 млн. Він становив приблизно 25% від активів Ostchem. 

Хорошковський, який є партнером Карла Стурена по компанії “Віндкрафт” у галузі вітрової енергетики, втратив цей актив через окупацію Херсонської області. Льовочкін, за даними УП, перебуває на Лазурному березі Франції. 

У Відні журналісти УП помітили і медіаменеджерів InterMediaGroup. Зокрема головного редактора телеканалу “Інтер” Антона Нікітіна та керівницю групи Ганну Безлюдну.

Що буде з медіагрупою “Інтер” далі

Телеканали InterMediaGroup насправді в жахливій ситуації, каже Forbes колишній топменеджер одного з медіахолдингів. На відновлення йому буде потрібен не лише фінансовий ресурс, а й час. За його розрахунками, аби поновити власне виробництво, потрібно щонайменше рік-півтора. 

Потрібні і люди. А у телехолдингу масові скорочення працівників, розповіли Forbes анонімно чотири співрозмовники: три топменеджери та колишній сценарист групи. “Там лише новинна служба залишилася, та й то не в цілому складі, — каже один з наших співрозмовників. — Решту нібито відправили у відпустки”. Колишній сценарист розповідає, що у квітні на пошту працівникам прийшов лист, у якому повідомили про зупинку співпраці. Він каже, що частина команди, яка залишилася, працює віддалено з Варшави. 

На медіаринку ходять чутки, що InterMediaGroup можуть виставити на продаж.

Інша версія — акціонери ліквідують актив, так само як Рінат Ахметов закрив МГУ. І з тими ж самими поясненнями — щоб акціонери компанії уникли потрапляння до списку олігархів. А володіння медіа — один з критеріїв, за яким бізнесмена можуть включити до цього списку. 

Ще один варіант — стагнація. “Я прогнозую таке закриття всієї цієї історії: можливо, телемарафон на “Інтері” ще буде, а сітки інших каналів точно не будуть оновлюватися”, — каже колишній топменеджер однієї з медіагруп. 

Ната ШТУКА

Додати коментар

Користувач:
email:





Біржа додає
Статусу компанії, але
І ризиків багато.

- Fin.Org.UA

Новини

20:35 - Ситуація в енергосистемі. Оперативна інформація на 19:00
20:15 - Apple вимагає від Telegram заблокувати низку каналів для користувачів з українськими SIM-картками
20:08 - Банки готові збільшити кредитування бізнесу та населення – НБУ
20:02 - Найдорожча технокомпанія Європи ASML офційно змінила гендиректора
19:29 - Три чверті роботодавців відчувають дефіцит кадрів в Україні – дослідження
19:17 - Патроне став віцепрезидентом ЄБРР. Хто очолив банк по Україні та Молдові
18:59 - Аналітична записка про стан роботи зі зверненнями громадян у І кварталі 2024 року
18:50 - Експерти Консультативної Ради при Міністерстві економіки України вітають прогрес щодо запуску програми Ukraine Facility
18:48 - Литва майже припинила імпорт зерна з московії та Білорусі
18:47 - Mercedes-Benz презентувала електричний G-Wagen
18:23 - Туреччина наростила закупівлі російської нафти до історичного рекорду
18:21 - Оновлено порядок здійснення безвиїзного нагляду та виїзних перевірок  фінансових установ з питань фінансового моніторингу, валютного та санкційного законодавства
18:10 - Байден підписав закон з 61 млрд доларів на підтримку України
18:07 - У Харкові запровадили нові проєкти для підтримки місцевого бізнесу
17:52 - Інформація щодо проведення Міжнародної весільної виставки “SHANGHAI WEDDING EXPO 2024” (07 – 09 серпня 2024 р., м. Шанхай, Китай)
17:45 - Підсумки торгів цінними паперами на Українській біржі за 24.04.2024
17:18 - Україна підписала Меморандуми про взаємне визнання Дипломів / Свідоцтв фахівця моряків з Португалією та Грузією
17:04 - Мазепа про свою справу: проблема в "сірих зонах" законів, а не в вертикалі Зеленського
17:00 - Офіс генпрокурора після аудиту закрив п'яту частину справ проти бізнесу
16:47 - Boeing звітує про падіння доходів через скорочення поставок
16:35 - Центр розмінування ДССТ отримав 10 позашляховиків, закуплених німецькими партнерами за ініціативи Мінекономіки
16:31 - Автобуси тепер можуть обирати в "єЧерзі" час перетину кордону з Молдовою
16:26 - Центр розмінування ДССТ отримав 10 позашляховиків, закуплених німецькими партнерами за ініціативи Мінекономіки
16:24 - Держаудитслужба розпочала аудит Науково-дослідного інституту вогнетривів
16:14 - Мінветеранів обговорило з представниками ОВА та територіальних громад законопроєкт щодо засад ветеранської політики
16:06 - ДТЕК відновив електропостачання споживачів Святошинського району Києва
15:48 - Банкіри очікують зниження Нацбанком облікової ставки до 14%
15:48 - Справа про оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
15:43 - Мін’юст: Урядовий законопроект про звернення ухвалений в першому читанні
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 25.04.2024


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар25.6704
Канадський долар28.8388
Юань Женьміньбі5.4473
Чеська крона1.6715
Данська крона5.6565
Гонконгівський долар5.0393
Форинт0.107269
Індійська рупія0.47372
Рупія0.0024433
Новий ізраїльський шекель10.4525
Єна0.25477
Теньге0.08896
Вона0.028811
Мексиканське песо2.3308
Молдовський лей2.2073
Новозеландський долар23.4185
Норвезька крона3.5966
московський рубль0.42673
Сінгапурський долар28.9955
Ренд2.057
Шведська крона3.6294
Швейцарський франк43.1667
Єгипетський фунт0.824
Фунт стерлінгів49.075
Долар США39.4716
Білоруський рубль14.347
Азербайджанський манат23.2159
Румунський лей8.4785
Турецька ліра1.2137
СПЗ (спеціальні права запозичення)51.9715
Болгарський лев21.5692
Євро42.1833
Злотий9.7656
Алжирський динар0.29133
Така0.35452
Вірменський драм0.099159
Домініканське песо0.66115
Іранський ріал0.00092851
Іракський динар0.029769
Сом0.43587
Ліванський фунт0.000436
Лівійський динар8.0586
Малайзійський ринггіт8.2657
Марокканський дирхам3.8465
Пакистанська рупія0.14042
Саудівський ріял10.3982
Донг0.0015718
Бат1.07729
Дирхам ОАЕ10.6188
Туніський динар12.4776
Узбецький сум0.0030882
Новий тайванський долар1.221
Туркменський новий манат11.1421
Сербський динар0.36025
Сомоні3.561
Ларі14.9113
Бразильський реал7.2282
Золото91400.04
Срібло1070.47
Платина36045.86
Паладій40324.58

Курси валют, встановлені НБУ на 25.04.2024

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
2262861043.871043.871043.871043.872233881.80
2280431077.331077.331077.331077.33104501.01
2289101069.981069.981069.981069.9853499.00
229025983.59983.59983.59983.591827510.22
229470919.34919.34919.34919.34367736.00
2302621055.81055.81055.81055.8221718.00
CRSR061023.781023.781023.781023.785118.90
FSTF021014.051014.051014.051014.051014.05
USGK78454545454545454522725000.00
XS12141600016000160001600016000.00

Дані за 24.04.2024