Програма “Дитина не сама”: понад 1 000 українців пройшли навчання та готові прийняти у свою сім’ю дитину під час війни

05.07.2022 12:20 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Понад 1 000 українців пройшли спеціальне навчання та готові прийняти у свою сім’ю дитину, яка з різних причин під час війни залишилась без піклування дорослих.
Це родини, які пройшли усі етапи відбору в рамках програми “Дитина не сама”, та успішно завершили підготовку.
Загалом від старту проекту у березні й до кінця червня, про готовність надати прихисток дітям через Telegram-бот @dytyna_ne_sama_bot заявили понад 21 000 людей. Загальнонаціональна програма “Дитина не сама” - ініціатива Радниці-уповноваженої Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації, створена і запущена Офісом Президента України, спільно з Дитячим фондом ООН UNICEF Ukraine та Міністерством соціальної політики України. «Така велика кількість охочих прихистити дитину дійсно вражає.
Вона ж дає надію на те, що ми зможемо подолати сирітство в Україні.
Зрозуміло, що частина з цих заявок може бути результатом швидкоплинного пориву, але це важливий крок до суспільного розуміння, що дитина має зростати у сім"ї, а не в інституції.
Я хочу подякувати тим, хто виявив бажання прийняти дитину, і тих, кому ще не зателефонували – попросити про терпіння.
Я прошу вас дочекатися, зберегти бажання і готовність прийняти у свою родину дитину до кінця війни.
Настане мир і ми разом допоможемо кожній дитині реалізувати своє право на родину» - каже Дар’я Герасимчук, Радниця - уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації. Служби у справах дітей по всій Україні мають доступ до списку сімей та будуть звертатись до них, коли з’явиться необхідність тимчасового влаштування дитини.
До новоствореного переліку сімей, готових допомогти дітям, планують звертатися і в майбутньому, коли буде повноцінно відновлена можливість влаштовувати дітей до всіх сімейних форм виховання.
У тому числі йдеться про влаштування дітей з понад 90 тисяч тих, які і до війни перебували в інституційних формах виховання. "Зручні канали комунікацій дають можливість нам як владі побачити без зайвої бюрократії ті родини, які готові тимчасово прихистити дитину.
Більше тисячі родин вже пройшли необхідне для цього навчання, і ця кількість - лише початок.
Я сподіваюсь, що це буде потужним стартом як для розвитку патронатних сімей, так і для розвитку інших сімейних форм виховання й усиновлення після перемоги.
Уряд має безумовне переконання, що "родина для кожної дитини" є одним з ключових пріоритетів відбудови і одним з ключових пріоритетів євроінтеграційного руху нашої країни.
І це переконання він закладає в конкретні проекти відбудови та реформ, в розвиток послуг для родини з дітьми з відповідним фінансуванням.
Іноді руйнування - це можливість збудувати нове, а не відбудовувати минуле.
Ми фантастично об"єднуємось для купівлі байрактарів та гуманітарної допомоги.
Я вірю, що ми так само фантастично об"єднаємось для того, щоб збудувати майбутнє, у якому кожна дитина в нашій країні зростатиме у люблячій родині", - прокоментувала Міністр соціальної політики України Марина Лазебна. Програма “Дитина не сама” триває: нові сесії для навчання відібраних сімей заплановані на початок липня.
Під час онлайн-навчання психологи, педагоги, методисти та фахівці з соціальної роботи розповідають як сім’ї підготуватись до прийому дитини, діляться інструментами адаптації, особливостями догляду та виховання тимчасово влаштованих дітей. “Коли діти ростуть поза сімейним середовищем, їхні шанси розвинути свій потенціал на повну падають.
Разом з партнерами ми працюємо над збільшенням кількості підготовлених сімей і піклувальників, які будуть доглядати за дітьми у своїх сім’ях, і робити все для збереження найкращих інтересів дитини за активної залученості та підтримки від соціальних працівників по всій Україні.
Наше бачення - не залишити жодну дитину саму.
І перша тисяча підготовлених сімей - це великий крок назустріч сімейному середовищу для кожної дитини в Україні”, - зазначив голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін. За підсумками першого етапу навчання й у співпраці із місцевими службами, уже є 6 успішних історій тимчасового прихистку дітей.
Наприклад, родина сімейного лікаря Тетяни із Черкащини прихистила 7-річного хлопчика із аутизмом.
Його забрали із медзакладу, де той перебував. “Коли я побачила по телевізору сюжет про дитину, яку евакуювали за кордон, то усвідомила, що під час війни буде багато таких малят, котрі потребуватимуть прихистку.
Дізналася про чат-бот “Дитина не сама”, зареєструвалася.
А потім мені зателефонували,” - розповідає Тетяна. Хлопчик був у Тетяни та її чоловіка кілька днів, а потім знайшлися його рідні та забрали додому.
Фахівці наголошують: така практика дає можливість влаштувати дитину у найприродніше для її розвитку середовище - сім"ю.
А значить - запобігти потраплянню до інтернатного закладу і ще більшому травмуванню. “Під час війни, на жаль, є ризик збільшення кількості дітей, які можуть опинитися без батьків та рідних, а отже - потрапити до закладів інституційного догляду.
Для будь-якої дитини це травма, в умовах війни - особливо.
Я вірю, що завдяки сім’ям, навченим в рамках проекту, ми зможемо звести до мінімуму випадки потрапляння дітей до інтернатів.
Ці сім"ї - “золотий резерв”, вони мають велике бажання допомогти дітям, прихистити їх, забезпечити належний догляд.
Це надважливо для розвитку сімейних форм виховання та прориву в процесі деінституціалізації ”, - розповіла експерт проекту Жанна Петрочко. За умовами тимчасового влаштування, дитина у родині може залишатися до завершення воєнного стану або до моменту, коли знайдуться її родичі чи батьки.
Якщо ж так сталося, що рідних у хлопчика чи дівчинки немає - саме та сім’я, де дитина жила тимчасово, отримує першочергове право на усиновлення чи опіку. За кожною дитиною, яку тимчасово влаштували у родину, буде закріплено соціального працівника.
Його задача - переконатися, що дотримуються найкращі інтереси дитини, а також надавати необхідну підтримку та консультації родині. В межах програми “Дитина не сама” партнери також запустили сайт, присвячений захисту прав дітей під час війни.
Тут можна дізнатись, як допомогти дитині, яка втратила батьків, потребує прихистку або зазнала психологічних травм.
Сайт “Дитина не сама” пояснює, як сьогодні влаштована процедура усиновлення та надання тимчасового прихистку, знайомить з нормативно-правовою базою у сфері захисту прав дітей, а також надає поради журналістам про висвітлення цієї теми в медіа. ЮНІСЕФ продовжить спільно з Урядом і партнерами працювати для того, щоб кожна дитина могла жити у турботливій родині.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bonds, futures, options
Trading happens every day
A complex market

- Fin.Org.UA

Новини

12:02 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - СОБОРНИЙ ТА ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОНИ М. ДНІПРА) ІНФОРМУЄ!
11:01 - Яка відповідальність передбачена за несвоєчасне подання податкової декларації про майновий стан і доходи фізичною особою?
10:59 - Шановні платники податків! Звертаємо Вашу увагу
10:58 - Чи може юридична особа – платник єдиного податку 3 групи застосовувати спрощену систему оподаткування при наданні фінансової допомоги?
10:57 - Хто сплачує МПЗ у разі, якщо у звітному році орендар – ФОП, який користувався земельною ділянкою на підставі договору оренди, з середини року передав її у суборенду іншій ФОП – суборендарю?
10:56 - Понад 7,9 млрд грн єдиного внеску спрямували платники Дніпропетровщини до державних цільових фондів
10:54 - За якими кодами бюджетної класифікації сплачується акцизний податок?
10:53 - До уваги сільськогосподарських товаровиробників – юридичних осіб, які планують обрати четверту групу платників єдиного податку!
10:51 - Акцизний податок з ввезених товарів: платники Дніпропетровщини поповнили загальний фонд держбюджету на понад 50,4 млн гривень
10:07 - “Добродія Фудз” передала близько 1150 упаковок безглютенових пластівців WOWOATS для членів Української Спілки Целіакії
09:10 - Контроль за обігом підакцизної продукції та сплатою акцизного податку: результати роботи податківців Дніпропетровщини
09:09 - Засідання тимчасової робочої групи Громадської ради: питання ліцензування та контролю за виробництвом і обігом підакцизних товарів
09:07 - Чи може юридична особа – платник єдиного податку 3 групи застосовувати спрощену систему оподаткування при наданні фінансової допомоги?
09:05 - Хто сплачує МПЗ у разі, якщо у звітному році орендар – ФОП, який користувався земельною ділянкою на пі
09:05 - Яка відповідальність передбачена за несвоєчасне подання податкової декларації про майновий стан і доходи фізичною особою?
09:04 - За якими кодами бюджетної класифікації сплачується акцизний податок?
09:02 - До уваги сільськогосподарських товаровиробників – юридичних осіб, які планують обрати четверту групу платників єдиного податку!
09:00 - Чи можна подавати звіт про КІК без річної декларації про майновий стан і доходи, якщо така декларація не обов’язкова до подання?
08:58 - Акцизний податок з ввезених товарів: платники Дніпропетровщини поповнили загальний фонд держбюджету на понад 50,4 млн гривень
08:57 - Понад 7,9 млрд грн єдиного внеску спрямували платники Дніпропетровщини до державних цільових фондів
08:57 - Держенергонагляд: Економне споживання електроенергії в пікові години навантаження енергосистеми є важливим, – Руслан Слободян
08:56 - Порядок отримання Витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами в Електронному кабінеті
08:55 - Шановні платники податків! Звертаємо Вашу увагу!
08:48 - Оперативна інформація ДСНС щодо наслідків ведення бойових дій російською федерацією та щодо роботи піротехнічних підрозділів
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 23.04.2024
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:56 - Держспецзв'язку: росіяни пошкодили телевізійну вежу у Харкові
21:20 - Для відновлення ТЕС ДТЕК потрібно 350 мільйонів доларів: де шукатимуть кошти
21:10 - Кубраков відреагував на чутки про свою відставку
21:00 - Новини 22 квітня: росіяни атакували телевежу в Харкові, суд залишив Коломойського під вартою


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар25.6107
Канадський долар29.0031
Юань Женьміньбі5.4923
Чеська крона1.6747
Данська крона5.6707
Гонконгівський долар5.0768
Форинт0.107323
Індійська рупія0.47718
Рупія0.0024497
Новий ізраїльський шекель10.5614
Єна0.25707
Теньге0.089281
Вона0.02884
Мексиканське песо2.3282
Молдовський лей2.2288
Новозеландський долар23.5002
Норвезька крона3.6128
московський рубль0.42575
Сінгапурський долар29.1904
Ренд2.0815
Шведська крона3.6476
Швейцарський франк43.6343
Єгипетський фунт0.8263
Фунт стерлінгів48.9915
Долар США39.7836
Білоруський рубль14.4605
Азербайджанський манат23.3994
Румунський лей8.5037
Турецька ліра1.2228
СПЗ (спеціальні права запозичення)52.2735
Болгарський лев21.6462
Євро42.3118
Злотий9.7987
Алжирський динар0.29133
Така0.35452
Вірменський драм0.099159
Домініканське песо0.66115
Іранський ріал0.00092851
Іракський динар0.029769
Сом0.43587
Ліванський фунт0.000436
Лівійський динар8.0586
Малайзійський ринггіт8.2657
Марокканський дирхам3.8465
Пакистанська рупія0.14042
Саудівський ріял10.3982
Донг0.0015718
Бат1.07729
Дирхам ОАЕ10.6188
Туніський динар12.4776
Узбецький сум0.0030882
Новий тайванський долар1.221
Туркменський новий манат11.1421
Сербський динар0.36025
Сомоні3.561
Ларі14.9113
Бразильський реал7.2282
Золото93184.33
Срібло1093.85
Платина36707.13
Паладій40190.59

Курси валют, встановлені НБУ на 23.04.2024

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
2262861043.071043.071043.071043.071063931.40
227763996.56996.56996.56996.56298968.00
229025982.82982.82982.82982.82982820.00
229470918.63918.63918.63918.63459315.00
2302621054.881054.881054.881054.88210976.00
CRSR061022.251022.251021.451022.2544976.60
USGK78457645764576457622880000.00

Дані за 22.04.2024