Мін'юст: Де, як і навіщо працюють консультаційні пункти системи БПД під час війни

16.05.2022 19:15 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Бойові дії на території країни змінили усі сфери життя, зокрема це торкнулося й роботи консультаційних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги.
Адаптуючись до умов сьогодення, юристи системи БПД змінюють формати роботи наявних пунктів та відкривають нові, адже наша ключова мета — оперативне надання якісної правової допомоги. Оперативно, якісно та безпечно Консультаційні пункти доступу до БПД — це організовані виїзні пункти прийому громадян юристами системи БПД поза бюро.
За заздалегідь визначеним графіком юристи працюють у приміщеннях, наприклад, органів Пенсійного фонду, закладах соціального обслуговування населення, ЦНАПах, геріатричних пансіонатах, будинках-інтернатах для громадян похилого віку, установах виконання покарань тощо. Рішення про створення та доцільність роботи консультаційних пунктів центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги ухвалюють, зважаючи на потреби територіальних громад, але в умовах війни зважати потрібно й на безпекову ситуацію в регіоні. Так, наприклад, через активні бойові дії в Миколаївській області робота консультаційних пунктів була призупинена.
Зараз вони відновлюють свою роботу там, де це можливо. «Звісно, зараз ми не можемо планувати роботу консультаційних пунктів, як раніше, коли були визначені конкретні дні та години прийому на місяці вперед.
Однак ми постійно комунікуємо з нашими партнерами, які скеровують до нас клієнтів, і вже сьогодні поступово відновлюємо прийоми в точках доступу до БПД», — відзначає директор Регіонального центру з надання БВПД у Кіровоградській та Миколаївській областях Наталія Гнатуша. Подібна ситуація склалася й у Києві, де з 24 лютого консультаційні пункти не працювали через великі ризики для життя клієнтів та фахівців системи БПД.
Лише на початку квітня консультаційні пункти знову запрацювали.
Першим свої двері відкрив пункт, розташований в приміщенні «Вцентрі Хаб: Оболонь», згодом відкрилися й інші. «Воєнні дії в Україні створили нові виклики для нашої роботи.
Ми повинні  дбати не лише про якість правової допомоги, але й про безпечні умови як для відвідувачів, так і наших юристів та адвокатів, які співпрацюють з системою БПД.
Тому ми створили нові консультаційні пункти, які знаходяться в безпечних місцях, зокрема біля станцій метро», — зазначає заступниця директора Правобережного київського місцевого центру з надання БВПД Олена Маньківська. Значно зменшилась кількість консультаційних пунктів і в інших регіонах, де точаться бої.
Однак юристи за будь-яких умов віднаходять можливості, щоб надавати юридичну підтримку тим, хто її потребує. «Наразі Запоріжжя, біля якого точаться бої, є центром евакуації біженців з Донецького та Запорізького напрямків.
Вже декілька тижнів працює точка доступу, де всі постраждалі від війни можуть отримати правову допомогу.
Найближчим часом плануємо відкриття й інших пунктів», — розповідають в Регіональному центрі з надання БВПД у Донецькій та Запорізькій областях. Працюємо на вокзалах, у гуртожитках та гуманітарних штабах З перших днів воєнного стану юристи системи розпочали консультування в гуртожитках, гуманітарних штабах, дитячих садочках, тобто там, де наразі перебувають внутрішньо переміщені особи. «Найбільше запитів на правову допомогу сьогодні отримуємо у новостворених консультаційних пунктах, розташованих в місцях тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб.
Це й не дивно, адже у зв’язку з терміновим від’їздом у людей виникає багато юридичних питань», — розповідають в Івано-Франківському місцевому центрі з надання БВПД. На Закарпатті працює консультаційний пункт на залізничному вокзалі. «Щодня наші юристи знаходяться на вокзалі, тож переселенці, які прибувають до міста, одразу отримують всю необхідну інформацію.
Більшість з них прямують за кордон, тож вирішення їхніх питань є нагальним та потребує оперативного вирішення», — відзначають в Ужгородському місцевому центрі з надання БВПД. Активно працюють волонтерські штаби та центри гуманітарної допомоги на Кіровоградщині, куди можуть звернутися всі, хто вимушено покинув свої домівки.
Правові питання допомагають вирішити юристи центрів безоплатної вторинної правової допомоги. «Рятуючись від бойових дій, люди залишаються без житла та найнеобхідніших речей, часто й без документів.
Вони розгублені, не знають куди йти та з чого почати.
Відтак, сьогодні першочерговим завданням наших юристів  є скоординувати громадян та надати чіткі алгоритми вирішення їхніх правових проблем», — зазначила завідувач Кропивницького бюро правової допомоги Анастасія Мироненко. Воєнні теми і не тільки Тенденція на збільшення потреб у юридичних консультаціях простежується по всій країні.
Більшість питань, які мають громадяни, пов’язані із воєнними діями. Серед найпоширеніших — питання щодо соціального захисту внутрішньо переміщених осіб, перетину кордону, порядку отримання статусу біженця або тимчасового захисту в країнах ЄС, а також сплати комунальних платежів під час воєнного стану. «У громадян виникають питання не лише щодо оформлення соціальної допомоги, але й щодо офіційного працевлаштування, оформлення пенсії, отримання домедичної та медичної допомоги за місцем перебування, стягнення аліментів, оформлення спадщини тощо», — зазначає в.о.
директора Житомирського місцевого центру з надання БВПД Андрій Мілютін. Загалом же питання найрізноманітніші та стосуються всіх сфер життя, починаючи з укладання шлюбу, виплати аліментів, завершуючи продажем нерухомого майна чи оформленням документів.
Так, цікаву статистику виявили юристи Арцизького місцевого центру з надання БВПД під час прийому в консультаційному пункті, що розташований в ЦНАПі Татарбунарської міської ради. «З початку війни до юристів системи БПД регіону зросла кількість звернень представників ромського населення з питанням щодо отримання документів громадянина України вперше особами, які давно досягли повноліття», — розповідають юристи центру. Не лише про права: допомога ВПО Безумовно, найчутливішою категорією клієнтів системи БПД сьогодні є внутрішньо переміщені особи. «Особливістю роботи працівників системи безоплатної правової допомоги є людиноорієнтованість.
Адже люди, для яких ми працюємо, чекають він нас не лише фахової юридичної допомоги, а й подекуди психологічної підтримки, хочуть бути вислуханими та почутими.
Це вкрай важливо сьогодні, враховуючи, що довелося їм пережити», — зазначила директор Володимир-Волинського місцевого центру з надання БВПД Лариса Базіла. Можна сказати, що консультування переселенців — це особливий комплексний вид допомоги. «Особливості роботи консультаційних пунктів у місцях перебування ВПО у тому, що громадян здебільшого цікавлять питання, що стосуються воєнних дій.
Людям необхідна не лише правова допомога, але й розуміння, підтримка, допомога у вирішенні цивільних, побутових питань», — коментує головний юрист відділу надання правової допомоги Самбірського місцевого центру з надання БВПД Олена Кімак. Працівникам, які спілкуються з переміщеними особами та надають їм правову допомогу, складно вгамувати свої емоції через біль від почутих фактів. «Як ніколи розумієш важливість своїх слів.
Адже для людей, які звертаються до нас, працівники системи БПД є уособленням держави, не офіційної відсторонено-нейтральної, а тієї, яка безумовно захищає їх права та інтереси», — каже керівник Сахновщинського бюро правової допомоги Людмила Клімова.

Додати коментар

Користувач:
email:





Акції виросли,
Фондовий ринок наш - в небі,
Інвестори раді.

- Fin.Org.UA

Новини

20:26 - Компанії в московія почали платити податки в борг через проблеми з експортною виручкою
20:17 - ВАКС дозволив конфіскувати активи російської компанії, яка виготовляє військову техніку 
19:45 - ФДМУ за тиждень провів 8 успішних аукціонів з приватизації на 28,5 мільйонів
19:20 - "Під виглядом співробітників Бюро видурювали у людей гроші": ДБР викрило шахрайську схему
19:05 - Понад 55% мережі системно важливих банків здатні працювати під час блекауту – НБУ
18:45 - Для розблокування експорту вітчизняної зброї немає політичної підтримки – Камишін
18:35 - московіяни завдали удару по морському порту "Південний" – Зеленський
18:25 - Іноземні інвестори можуть диверсифікувати ризики за рахунок інвестицій в малий і середній бізнес, - Надія Бігун
17:58 - Харківські "Укренергомашини" створять філії на заході України
17:58 - Україна залучила близько $72 млрд бюджетної підтримки від країн G7 та ЄС з лютого 2022 року: Сергій Марченко зустрівся з міністрами фінансів G7
17:45 - Підсумки торгів цінними паперами на Українській біржі за 19.04.2024
17:37 - У першому кварталі 2024 року експорт українського меду зріс на 93%
17:25 - Ощадбанк торік отримав рекордні 6 мільярдів чистого прибутку
16:54 - Людмила Сугак зустрілася з представниками Генерального директорату з питань сусідства та переговорів про розширення Єврокомісії
16:50 - Неплатників аліментів тепер зможуть мобілізувати – Мін'юст
16:49 - Мінцифри радить використовувати безоплатні можливості від Дія.Бізнес для розвитку підприємницьких навичок
16:41 - У Киргизстані заблокували TikTok: що стало причиною
16:23 - Україна отримала 18 модульних мостів від іноземних партнерів
16:18 - Мін’юст: Санкції створюють величезні проблеми для підсанкційних осіб
16:17 - Tesla відкликає майже 4 тисячі електромобілів Cybertruck через несправність
16:11 - московіяни атакували Одещину ракетами, пошкоджена припортова інфраструктура
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 22.04.2024
15:55 - Російські будівельники залишилися без софту для проєктування об'єктів
15:46 - АРМА: Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений
15:37 - Міжнародна допомога: газовики прифронтових областей отримали 20 тонн обладнання від чеських партнерів
15:35 - Презентували цифрові досягнення регіонів та громад на Міжнародному саміті мерів
15:30 - Україна та ЄІБ підписали Меморандум про взаєморозуміння: Сторони визначили пріоритети співпраці на наступні 10 років
15:21 - Україна отримала 18 модульних мостів американської компанії Acrow
15:16 - Какао б'є нові рекорди: ціни перетнули межу в 11 тисяч доларів
15:00 - "Пропонуємо нову посаду": росіяни використовують нову тактику для кібератак


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар25.504
Канадський долар28.9062
Юань Женьміньбі5.4947
Чеська крона1.678
Данська крона5.6797
Гонконгівський долар5.0796
Форинт0.107271
Індійська рупія0.47667
Рупія0.002444
Новий ізраїльський шекель10.5315
Єна0.25735
Теньге0.089175
Вона0.028793
Мексиканське песо2.2909
Молдовський лей2.2228
Новозеландський долар23.4152
Норвезька крона3.6029
московський рубль0.42645
Сінгапурський долар29.2107
Ренд2.0712
Шведська крона3.6331
Швейцарський франк43.7663
Єгипетський фунт0.8232
Фунт стерлінгів49.4922
Долар США39.7879
Білоруський рубль14.462
Азербайджанський манат23.4019
Румунський лей8.5166
Турецька ліра1.2205
СПЗ (спеціальні права запозичення)52.3493
Болгарський лев21.6698
Євро42.3821
Злотий9.7865
Алжирський динар0.29133
Така0.35452
Вірменський драм0.099159
Домініканське песо0.66115
Іранський ріал0.00092851
Іракський динар0.029769
Сом0.43587
Ліванський фунт0.000436
Лівійський динар8.0586
Малайзійський ринггіт8.2657
Марокканський дирхам3.8465
Пакистанська рупія0.14042
Саудівський ріял10.3982
Донг0.0015718
Бат1.07729
Дирхам ОАЕ10.6188
Туніський динар12.4776
Узбецький сум0.0030882
Новий тайванський долар1.221
Туркменський новий манат11.1421
Сербський динар0.36025
Сомоні3.561
Ларі14.9113
Бразильський реал7.2282
Золото94602.1
Срібло1122.93
Платина37071.98
Паладій40053.68

Курси валют, встановлені НБУ на 22.04.2024

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
2262861041.861041.861041.861041.8652093.00
227763995.42995.42995.42995.42597252.00
2280431098.651098.651098.651098.6535156.80
229025981.67981.67981.67981.67490835.00
229470917.58917.58917.58917.58275274.00
CRSR061019.951019.951019.951019.9512239.40
USXT22464946494649464932529053.00

Дані за 19.04.2024