Захистити ґрунти від виснаження допоможе цифровізація сільськогосподарських земель, - Тарас Дзьоба

02.12.2021 19:24 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Сьогодні, 2 грудня, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тарас Дзьоба взяв участь у панельній дискусії «Продуктивність земель сільськогосподарського призначення у контексті політики держави». Захід організовано Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО). Під час дискусії Тарас Дзьоба зазначив, що дуже важливим питанням є підвищення обізнаності громадськості про важливість підтримки здорових екосистем та добробуту людей через вирішення проблем, що зростають, в управлінні ґрунтами, боротьбі з засоленням ґрунтів, збільшення інформування про ґрунти та заохочення суспільства поліпшувати здоров’я ґрунту. Заступник Міністра підкреслив, що цього року було прийнято Закон України «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», яким з 1 липня 2021 року відкрито ринок землі, який пов"язаний з питаннями охорони ґрунтів, їх якості та системи їх використання. «Україна, є одним із значних експортерів окремих видів сільськогосподарських товарів, що безумовно відіграє значну роль у формуванні продовольчої безпеки.
І тому ми повинні формувати політику таким чином, щоб це збільшення не йшло за рахунок деградації ґрунтів, засолення ґрунтів, неправильних практик, що в довготривалій перспективі призведе до суттєвих втрат», - зазначив Тарас Дзьоба. Також в ході обговорення Тарас Дзьоба висловив свою позицію щодо необхідності цифровізації аграрної галузі та виведення аграрної політики держави на новий рівень.
Зокрема, заступник Міністра наголосив, що потрібно об"єднати зусилля провідних наукових інституції, бізнесу, міністерства для того, щоб в основі використання цифрових даних були побудовані рішення, які дозволять комплексно і ефективно моніторити ситуацію використання ґрунтів. Під час заходу відбулося підписання Меморандуму між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Українським Ґрунтовим Партнерством.
Об’єднання зусиль сторін-підписантів Меморандуму сприятиме формуванню єдиного інформаційного простору у сільськогосподарській галузі.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bullish trend, surging high
The market beats like a heart
Fortunes rise and fall.

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 16 січня: таксі у комендантську і рекорд долара
20:45 - Ціни на нафту з Новоросійська падають на тлі дронової небезпеки
20:38 - Bolt та Uklon домовились з Кличком про роботу таксі у комендантську
20:22 - США хочуть обмінювати важку венесуельську нафту на свою середню – Reuters
19:54 - У Києві без тепла залишаються 67 багатоповерхівок – Кличко
19:44 - Законопроект про публічні закупівлі: у Раді розповіли, як зміни готують
19:10 - Україна в 2025 році на 8% скоротила експорт залізної руди
19:00 - Підприємці назвали найбільші перешкоди для бізнесу у грудні
18:44 - Регулятор ухвалив рішення, необхідне для збільшення імпорту електрики
18:25 - Експерти проаналізували вплив російських ударів на агроекспорт України
18:14 - Як архітектура формує економіку міст
18:10 - Найбільші кінотеатри ЄС розкритикували ймовірний продаж Warner
17:49 - Курс долара до гривні оновить рекорд
17:45 - Кулеба розповів, на які потреби підуть гранти від Італії
17:40 - UEFA торік втратила 47 мільйонів євро через "раптове ослаблення долара"
17:28 - 17 січня відключення світла діятимуть усю добу по усій країні
17:20 - В Івано-Франківську розпочав роботу 10-й центр всеукраїнської мережі ПОВЕРНЕННЯ
17:15 - Оренда держмайна: за підсумками року бюджет отримав майже мільярд гривень
17:14 - Економія електроенергії: на вулицях Києва "приглушили" освітлення
17:00 - В частині Рязанської області московія тиждень немає світла, тепла та води
16:49 - Небанківській фінансовій установі відкликано ліцензію та виключено її з Державного реєстру фінансових установ
16:48 - Мінекономіки переглядає вимоги до агровиробників, які отримують держпідтримку
16:35 - У Міненерго очікують на підвищення граничних цін на електроенергію для бізнесу
16:33 - Адміністративні послуги НКЦПФР: зростання попиту та внесок у держбюджет у 2025 році
16:15 - Експерт спрогнозував, на скільки може подорожчати в Україні пальне за пару тижнів
16:08 - НБУ розповів про масштаби фінансування банками проєктів енергонезалежності
15:51 - Засідання Комісії
15:51 - "Енергетичний Рамштайн" пройде онлайн, дату проведення визначають
15:40 - Комендантська година: регіони можуть запроваджувати гнучкі правила – Кулеба
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 19.01.2026


Більше новин