Комісія ТЕБ та НС розглянула питання пожежної безпеки у літній період

28.07.2021 19:18 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Питання запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь у літній період 2021 року обговорили під час засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 28 липня.
У засіданні, яке проведено на доручення Прем’єр-міністра України, взяли участь усі заінтересовані органи виконавчої влади та представники ОДА. Голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін зазначив, що наближається пік пожежонебезпечного періоду і загрози виникнення пожеж лише зростають. «За оперативними даними з початку року в екосистемах вже виникло понад 13 тисяч пожеж на площі понад 30 тисяч га.
Незважаючи на те, що кількість пожеж в цілому по Україні в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зменшується, але в липні ми відслідковуємо тенденцію, що кожного дня зростають кількість пожеж і їх площа.
Зокрема, кількість пожеж зростає в два рази, а кількість площ в 3 рази», - підкреслив Микола Чечоткін і додав, що внаслідок високої температури утворився вже значний запас сухої рослинності як в лісовому фонді, так і на полях.
Крім того, він підкреслив, що пожежонебезпечна ситуація спостерігається не лише в Україні, а й інших країнах світу. Голова ДСНС переконаний, що лише своєчасні та злагоджені дії органів державної та місцевої влади дозволять оперативно реагувати на всі загорання, а головне упереджувати їх. «Вкрай важливо, щоб на місцях ефективно працювала система управління, ключова роль в якій відводиться державним адміністраціям, управлінням Держлісагентсва та ДСНС», - наголосив він.
За його словами, державним адміністраціям разом з органами місцевого самоврядування потрібно спрацювати на упередження та невідкладно вживати заходів із запобіганням пожежам та, зокрема, захисту населених пунктів розташованих в лісових масивах. Перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Богдан Боруховський повідомив, що Комісія природоохоронних заходів при Міндовкіллі погодила виділення коштів для забезпечення захисту лісів від пожеж. «Також Кабінетом Міністрів прийнято рішення, яке дозволить збільшить спроможність державних підприємств у забезпеченні необхідним обладнанням і інвентарем.
Оремо, разом з МКІП, проводиться конкурс на створенні інформаційних відеоматеріалів, які будуть транслюватися в ЗМІ для підвищення свідомості населення і обережного поводження з вогнем», - підкреслив він. Голова Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець підкреслив, що Агентство постій працює над питанням запобігання виникнення пожеж.  «Проводяться посиленні рейди, особливо в місцях скупчення людей, в місцях відпочинку.
Здійснюється постійне чергування.
Із додаткових заходів упередження: створений телеграм чат-бот, який дає можливість швидкого сповіщення, а також електронна карта, яку ми пропонуємо для всіх лісокористувачів», - підкреслив він і додав, що в цьому році було оновлено матеріально технічні засоби.
Зокрема, закуплено 9 пожежних автомобілів, 11 лісопожежних модулей, 10 пожежоспостережних веж, 58 телевізийних камер, 71 радіостанцію. Тимчасово виконуючий обов’язки Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Євген Крамаренко повідомив, що Агентство вживає всіх заходів щодо протидії пожежам на території зони відчуження та зони безумовного відселення.
Зокрема, запроваджено постійний патрульний моніторинг пожеж на території, проводяться очищення лісових масивів від захаращень, створюються протипожежні розриви, проводиться  роз’яснювальна робота серед осіб, які відвідують зону відчуження та працівників підприємств, які там працюють. За результатом доповідей Державна комісія прийняла низку заходів та доручень Міндовкіллю, Міноборони, Мінінфраструктури, Мінагрополітики, Держлісагентству, ДАЗВ, Національній поліції, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС, Держекоінспекції, Держводагентству, Держгеокадастру, Держгеонадрам, ДКА, Держкомтелерадіо, ПАТ “НСТУ”, обласним та Київській міській держадміністраціям. Зокрема, доручено: забезпечити міжвідомчу координацію і взаємодію центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо реалізації заходів із запобігання виникненню пожеж у природних екосистемах; забезпечити посилення персональної відповідальності керівників центральних та місцевих органів виконавчої влади, державних підприємств, установ, організацій за впровадження відповідних організаційних заходів; забезпечити підвищену готовність протипожежних сил та засобів до гасіння пожеж у екосистемах; забезпечити цілодобовий моніторинг та патрулювання місць з високим ризиком виникнення пожеж;  посилити профілактичні заходи з попередження пожеж в екосистемах та проінформувати сільськогосподарські підприємства, фермерів та орендарів земельних ділянок щодо заборони випалювання рослинності; організувати спільне проведення рейдів і патрулювань найбільш пожежонебезпечних лісових масивів, торф’яників, об’єктів природнозаповідного фонду та сільськогосподарських угідь; забезпечити перевірки виконання Земельного кодексу України щодо обкошування (з прибиранням скошеного) та оборювання земельних ділянок прилеглих до торфовищ, полезахисних лісових смуг, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, у смугах відведення автомобільних доріг і залізниць; посилити контроль стану пожежної безпеки населених пунктів, що розташовані поблизу хвойних лісів, транспортних комунікацій, систем життєзабезпечення, об"єктів підвищеної небезпеки та місць масового перебування громадян; встановити тимчасові обмеження на відвідування лісів населенням, проведення масових заходів в лісах, обмеження проведення певних видів робіт у лісах на період високої та надзвичайної пожежної небезпеки, забезпечити проведення відповідної роз’яснювальної (профілактичної) роботи з населенням; провести навчання (тренування) з відпрацювання дії органів управління та порядку організації ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій пов’язаних з лісовими пожежами, захисту населених пунктів розташованих поруч або у лісових масивах, оповіщення та евакуації населення з цих населених пунктів тощо.

Додати коментар

Користувач:
email:





Є фондовий ринок, є і банки,
Є страхування, криптовалюти.
Тут кожен може знайти свій шлях,
І заробити на своїй ідеї.

- Fin.Org.UA

Новини

16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 22.04.2024
15:37 - Міжнародна допомога: газовики прифронтових областей отримали 20 тонн обладнання від чеських партнерів
15:35 - Презентували цифрові досягнення регіонів та громад на Міжнародному саміті мерів
15:30 - Україна та ЄІБ підписали Меморандум про взаєморозуміння: Сторони визначили пріоритети співпраці на наступні 10 років
15:00 - "Пропонуємо нову посаду": росіяни використовують нову тактику для кібератак
14:52 - Руслан Магомедов під час Mind Entrepreneur Summit: Великі реформи треба починати з себе
14:41 - Великобританія виділила понад 180 мільйонів доларів на зміцнення енергосистеми України
14:37 - Мінфін: У І кварталі 2024 року Нацфонд досліджень профінансував наукові дослідження на 148 млн грн
14:30 - Nissan скорочує очікуваний прибуток через нижчі продажі авто
14:01 - З міркувань безпеки: Авіакомпанії змінюють маршрути польотів після атаки Ізраїлю на Іран
13:40 - Європейський центробанк планує змусити UniCredit вийти з ринку московія - Reuters
13:36 - Україна отримає понад пів мільярда євро для проєктів в енергетиці та відновленні житла 
13:15 - Акції Netflix впали на фоні заяви про припинення підрахунку передплатників
13:05 - Індустріальні парки: гайд для інвесторів
13:03 - московіяни почали встановлювати протидронові сітки навколо своїх НПЗ
12:53 - Цифрові продукти та бізнес-акселератор для ветеранів: залучаємо кращі світові практики міжнародних партнерів
12:40 - У діалозі з польським урядом є "світло в кінці тунелю" – Мінекономіки про блокування кордону
12:30 - Оштрафовано страхову компанію
12:26 - Енергорегулятор ЄС: блок країн все ще потребує російського зрідженого газу
12:20 - Ми побачили зрушення у питанні розблокування допомоги від США, – Денис Шмигаль
12:15 - Перевищення затверджених лімітів на утворення та розміщення відходів або їх відсутність: що з екологічним податком?
12:14 - До уваги ФОП на загальній системі оподаткування – платників ПДВ
12:12 - Уточнення показників податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки: порядок заповнення рядка 2
12:11 - Перевищення затверджених лімітів на утворення та розміщення відходів або їх відсутність: що з екологічним податком?
12:11 - Порядок оподаткування одноразової страхової виплати, яка виплачується застрахованій особі за договором довгострокового страхування життя, яка дожила до закінчення строку договору
12:10 - До уваги ФОП на загальній системі оподаткування – платників ПДВ
12:09 - Податковий календар на 22 квітня 2024 року
12:09 - Уточнення показників податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки: порядок заповнення рядка 2
12:08 - Отримання відомостей про доходи у смартфоні
12:07 - Закон України № 3603: деякі зміни до Податкового кодексу України


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар25.504
Канадський долар28.9062
Юань Женьміньбі5.4947
Чеська крона1.678
Данська крона5.6797
Гонконгівський долар5.0796
Форинт0.107271
Індійська рупія0.47667
Рупія0.002444
Новий ізраїльський шекель10.5315
Єна0.25735
Теньге0.089175
Вона0.028793
Мексиканське песо2.2909
Молдовський лей2.2228
Новозеландський долар23.4152
Норвезька крона3.6029
московський рубль0.42645
Сінгапурський долар29.2107
Ренд2.0712
Шведська крона3.6331
Швейцарський франк43.7663
Єгипетський фунт0.8232
Фунт стерлінгів49.4922
Долар США39.7879
Білоруський рубль14.462
Азербайджанський манат23.4019
Румунський лей8.5166
Турецька ліра1.2205
СПЗ (спеціальні права запозичення)52.3493
Болгарський лев21.6698
Євро42.3821
Злотий9.7865
Алжирський динар0.29133
Така0.35452
Вірменський драм0.099159
Домініканське песо0.66115
Іранський ріал0.00092851
Іракський динар0.029769
Сом0.43587
Ліванський фунт0.000436
Лівійський динар8.0586
Малайзійський ринггіт8.2657
Марокканський дирхам3.8465
Пакистанська рупія0.14042
Саудівський ріял10.3982
Донг0.0015718
Бат1.07729
Дирхам ОАЕ10.6188
Туніський динар12.4776
Узбецький сум0.0030882
Новий тайванський долар1.221
Туркменський новий манат11.1421
Сербський динар0.36025
Сомоні3.561
Ларі14.9113
Бразильський реал7.2282
Золото94602.1
Срібло1122.93
Платина37071.98
Паладій40053.68

Курси валют, встановлені НБУ на 22.04.2024

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
2262861041.451041.451041.451041.45312435.00
227763995.04995.04995.04995.04221893.92
229025981.29981.29981.29981.29490645.00
229470917.22917.22917.22917.2291722.00
2302621049.581049.581049.581049.58209916.00
BAVL0.2250.2250.2250.22567500.00
CRSR061018.491019.181018.491019.1820373.25
USGK78454845484548454822740000.00

Дані за 18.04.2024