Триває обговорення змін до регуляторних актів у сфері будівництва

19.01.2021 10:06 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Міністерство розвитку громад та територій продовжує покрокове перезавантаження реформи містобудування, що передбачає ліквідацію ДАБІ та створення в Україні прозорих умов для функціонування сфери містобудування. Наразі на сайті Мінрегіону триває обговорення та аналіз регуляторного впливу проекту постанови, якою будуть внесені зміни до регуляторних актів у сфері будівництва.
Цією постановою будуть введені основні антикорупційні запобіжники на ринку містобудування.
Мінрегіон приділяє особливу увагу врахуванню громадської та експертної думки при її створенні. Йдеться про проект постанови «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо удосконалення діяльності органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду».
Цей документ змінить деякі регуляторні акти у сфері будівництва щодо ліцензування, дозвільних документів, прийняття об’єктів в експлуатацію, визначення порядку ведення контролю та нагляду. «Мінрегіон вже отримав більше десятка пропозицій від фахівців, органів місцевого самоврядування, бізнесу.
На цьому тижні Міністерство ще приймає пропозиції», – зазначив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. Серед найбільш обговорюваних питань – чек-лист здійснення планової та позапланової перевірки суб’єкта містобудування, що має право вимагатися під час здійснення перевірки.
У даному питанні необхідно з одного боку захистити ринок від надмірного державного контролю, а з іншого – запобігти можливим зловживанням недобросовісних забудовників. Ще одне питання – відновлення ліцензування для господарської діяльності з будівництва об’єктів.
Адже саме наявність ліцензії є підтвердженням здатності забудовника виконувати будівельні роботи. Нагадаємо, у грудні 2020 року вже набрали чинності дві постанови, необхідні для завершення реформи містобудування, які були ініційовані Мінрегіоном. Постанова КМУ № 1339 від 16 грудня 2020 р.
відновила дію постанови №553 «Про порядок Здійснення державного архітектурно-будівельного контролю».
Відтепер у органів місцевого самоврядування знову є повноваження здійснювати архітектурно-будівельний контроль. Постанова КМУ № 1340 від 23 грудня 2020 р.
«Деякі питання функціонування органів архітектурно-будівельного контролю та нагляду» передбачає ліквідацію Державної інспекції містобудування і Державної сервісної служби містобудування.
При цьому створюється Державна інспекція архітектури та містобудування України (ДІАМ), як центральний орган виконавчої влади, що здійснюватиме архітектурно-будівельний контроль і нагляд у сфері містобудування без дозвільно-реєстраційних функцій.

Додати коментар

Користувач:
email:





Курс гривні коливається вгору,
Потім знову падає до дна.
Акції, облігації, валюта -
Ось основні інструменти тут.

- Fin.Org.UA

Новини

11:11 - У лютому енергетики повернули світло для понад 3,1 млн споживачів
10:10 - Брифінг першого заступника Міністра енергетики України Артема Некрасова щодо оперативної ситуації в енергосистемі станом на 5 березня
09:40 - Борги українців за комунальні послуги зросли: найменші оплати - за тепло
09:35 - Російська нафта повертається до Індії на тлі перекриття Ормузької протоки
09:16 - московіяни атакували інфраструктуру на Дніпропетровщині: 2 поранених
09:00 - В Україні значно впала частка електромобілів на ринку: популярні автівки лютого
08:57 - Денис Шмигаль обговорив із Послом Швеції посилення співпраці в енергетичному секторі
08:30 - Як бізнес інтегрує digital-інструменти в HR
08:00 - Спадок кадебіста. Що буде з недобудованим паркінгом біля вокзалу в Києві
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 05.03.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:21 - Путін пригрозив Євросоюзу завчасно припинити поставки газу на тлі війни в Ірані
21:00 - Новини 4 березня: зліт бензину та реакція АМКУ
20:36 - Шість компаній претендують на купівлю "Мотор-Банку" та PINbank – ЗМІ
20:22 - Свириденко пообіцяла ямковий ремонт на усіх трасах до літа
20:15 - Уряд схвалив проєкт закону про корпоратизацію «СхідГЗК»
20:07 - Відключення світла 5 березня триватимуть усю добу
19:59 - Німеччина передала "Укрзалізниці" перші 13 автівок
19:54 - Трафік суден у Ормузькій протоці знизився на 94% з початку війни в Ірані
19:25 - Антимонопольний комітет почав перевіряти АЗС, на яких різко зросли ціни
19:23 - Всі провінції Іраку занурились у блекаут
18:55 - Проєкт Трудового кодексу отримав підтримку комітетів Верховної Ради
18:42 - Ворог атакував транспортну та енергетичну інфраструктуру на Одещині
18:37 - Інтерв’ю Сергія Ніколайчука про ситуацію в економіці та банківській системі на п’ятий рік повномасштабної війни, євроінтеграцію та підготовку до повоєнного відновлення
18:37 - В уряду пропонують зміни до зарплат вчителів
18:36 - Повідомлення про оприлюднення проєкту наказу Мінекономіки «Про внесення змін до форми Програми державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря»
18:36 - "Зимова підтримка": Свириденко пояснила затримку частини виплат
18:22 - У Франції на тлі нафтової кризи хочуть врегулювати ціни на АЗС
18:21 - Проєкт наказу Мінекономіки «Про внесення змін до форми Програми державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря»
17:58 - Надходження до бюджету: у лютому податківці та митники перевиконали план


Більше новин