Злочин без кари: чому у Консультативній раді не домовляться про мир на Донбасі?

06.04.2020 14:48 | Укррудпром

Українська правда, 6 апреля 2020. Опубликовано 14:39 06 апреля 2020 года Пандемія коронавірусу драматично вплинула на короткострокові пріоритети зовнішньої та внутрішньої політики України. Утім жодним чином не позначилась на прагненні Офісу президента Володимира Зеленського до діалогу з “представниками ОРДЛО”.

Нагадаю, з цією метою керівник ОПУ Андрій Єрмак на початку березня підписав у Мінську домовленості про створення так званої Консультативної ради в рамках роботи Тристоронньої контактної групи. До цієї ради зможуть увійти 10 представників України та 10 жителів ОРДЛО з правом вирішального голосу, за посередництва Росії, Франції, Німеччини та ОБСЄ. 

Влада позиціює ініціативу як створення платформи, спільної з жителями  окупованої Росією частини Донбасу, де ухвалюватимуться дорадчі рішення. Зокрема, щодо конституційної реформи в Україні у частині децентралізації та проведення місцевих виборів, як це передбачено Мінськими угодами від 2015 року.

Представники України у Мінській контактній групі на численних брифінгах та у довгих інтерв"ю не перший тиждень переконують суспільство, що ні про яку легалізацію підтримуваних Росією бойовиків Донбасу через Консультативну раду не йдеться. 

Хоча такій логіці суперечить сам формат “ради”, адже відколи це так звані ОРДЛО перестали бути частиною України і отримали право делегувати кудись своїх окремих представників? 

Єрмак стверджує, що від імені жителів окупованих територій говоритимуть виключно “авторитетні” мирні люди і у жодному разі не терористи. Повірити у це складно хоча б тому, що “батько” цих терористів сидить в одному з київських СІЗО. Один із засновників “ДНР” майже рік перебуває у руках українського правосуддя і досі — без вироку. 

Йдеться про колишнього “голову Центральної виборчої комісії” та “міністра праці і соціальної політики” так званої ДНР Романа Лягіна. 

Саме Лягін був головним організатором псевдореферендуму 11 травня 2014 року, на підставі фейкових результатів якого на світ з"явилось терористичне угрупування ДНР. 

Улітку 2014-го року Лягін керував захопленням території культурного фонду “Ізоляція” в Донецьку, яку терористи за лічені дні перетворили на адміністрацію так званого міністерства державної безпеки ДНР та секретну тюрму для катувань, знущань та вербування сотень ні в чому не винних людей.

Улітку 2019-го року Лягіна затримали українські спецслужби та доправили до Києва. Далі почали відбуватися дивні речі. 

Розгляд справи “батька ДНР” затягнувся у Шевченківському суді. Засідання переносились місяцями з численних причин, які вже навіть складно перерахувати. 

Суд відмовився визнати фонд “Ізоляція” потерпілою стороною у справі та, всупереч вимогам Кримінально-процесуального кодексу, не надав адвокатам організації доступу до матеріалів слідства. 

Зрештою, з"явились побоювання, що цінного свідка злочинів Росії на Донбасі можуть видати РФ у рамках процесу звільнення полонених. Швидше за все так би і сталося, якби не спротив переселенців, які неодноразово виходили на акції протесту. 

2 квітня 2020 року двоє суддів (Олена Мелешак та Лідія Щєбуняєва) колегії, яка протягом року слухала справу Лягіна, зненацька згадали про своє майно та родичів на окупованих територіях і взяли самовідвід. 

За нашою інформацією, термін тримання Лягіна під вартою спливає 8-го травня, і чи встигне суд продовжити арешт з огляду на нові обставини — питання відкрите. 

Справа Лягіна демонструє, що українська влада не має чіткої стратегії завершення війни на Донбасі. 

Команда Володимира Зеленського намагається у будь-який спосіб виконати передвиборчі обіцянки щодо швидкого завершення конфлікту, свідомо чи несвідомо ризикуючи національними інтересами держави. 

Принаймні, саме так можна розцінювати крок до переговорів з ОРДЛО у той час, як  один із засновників терористичних республік не покараний, а судді донецького походження свідомо затягують розгляд його справи у Києві.

Поява Консультативної ради у Мінську неминуче призведе до повзучої легітимізації “Л/ДНР”. 

Сідаючи за один стіл переговорів з “авторитетними” жителями ОРДЛО, Київ фактично визнає право на існування квазіреспублік на території України. Виходить, ми визнаємо, що вони самостійні та здатні ухвалювати рішення, які допоможуть повернути мир на Донбас. 

Крім того, незрозуміло, про яку незалежність представників окупантів у Консультативній раді говорить Андрій Єрмак, якщо навіть судді у столиці Україні відмовляються виносити вирок терористу “ДНР” через страх за своє майно і родичів на непідконтрольних територіях?

Єдиною стороною переговорів у Мінську, яка відповідальна за розв"язання війни в Україні була і залишається Росія.

В невизнаних республіках продовжують пачками в день роздавати “двоголові” паспорти. 

За останні шість років економіку ОРДЛО Москва повністю інтегрувала в російську: основною валютою на цій території став рубль, фінансові операції здійснюються через “Ощадбанк Росії” і підконтрольні РФ офшори в окупованій Південної Осетії. 

Газ та інші енергетичні ресурси постачаються з Росії. 

Транспортне залізничне сполучення контролюється ВАТ “Російські залізниці”. 

Захоплені підприємства працюють через прокладки з постачанням до і через Росію. 

Саме з Росії під виглядом так званих гуманітарних конвоїв терористи отримують зброю і гроші за вбивства українських військових та катування місцевих жителів.

Поза всяким сумнівом, Росія продовжить абсолютний контроль над окупованими територіями і після того, як в її розпорядженні з"являться нові, “офіційні” маріонетки з “Л/ДНР” у Мінському процесі. 

Кремль має більш ніж достатньо ресурсів для тиску на майбутніх “перемовників” задля дестабілізації України, ким би вони не були.

Ми вимагаємо від влади зупинити будь-які намагання легітимізувати “народні республіки” та забезпечити проведення неупередженого та справедливого суду над Романом Лягіним.

Якщо “батько ДНР” уникне відповідальності за свої злочини з будь-якої причини, це стане фатальним ударом по системі правосуддя та національним інтересам України у протистоянні російській агресії.

Любов МИХАЙЛОВА, засновниця міжнародного благодійного фонду “ІЗОЛЯЦІЯ. Платформа культурних ініціатив”

Додати коментар

Користувач:
email:





Brexit fears abound
Financial sector braces
For what lies ahead

- Fin.Org.UA

Новини

15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 26.04.2024
15:04 - Як змінилися терміни бюджетного відшкодування ПДВ у зв’язку з прийняттям Закону України № 3603?
15:03 - Як заповнюється податкова декларація платника єдиного податку – ФОПа у разі виправлення самостійно виявлених помилок з податкового зобов’язання?
15:01 - Юридичні особи поповнили місцеві скарбниці Дніпропетровщини транспортним податком майже на 2 млн гривень
15:00 - Щодо вимог законодавства до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції
14:58 - Листування з контролюючими органами через Електронний кабінет
14:57 - До уваги ФОПів – платнків єдиного податку першої – третьої груп!
14:56 - До уваги платників, які мають можливість своєчасно виконувати свої податкові обов’язки!
14:54 - Дніпропетровщина: від фізичних осіб місцеві бюджети отримали понад 2 млн грн туристичного збору
14:53 - В які строки фізична особа має право на проведення звірки даних, використаних контролюючим органом для розрахунку загального МПЗ?
14:16 - НБУ погіршив прогноз зростання ВВП у цьому році до 3%
14:00 - Нацбанк знизив облікову ставку до 13,5%
13:49 - Верховна Рада легалізувала працю домашніх працівників
13:38 - Газовики Дніпропетровщини отримали обладнання для ремонтів від чеських партнерів
13:33 - Євродепутати просять владу Австрії вплинути на Raiffeisen щодо його бізнесу в московії
13:15 - Газовики Дніпропетровщини отримали обладнання для ремонтів від чеських партнерів
13:15 - Виробник дронів TAF Drones запускає Innovation Hub для реалізації нових технологій на фронті
13:04 - При призначенні пенсії українцям, які працювали за кордоном, зараховуватиметься страховий стаж, одержаний в інших країнах
12:59 - Мінінфраструктури: Новий грантовий конкурс на відновлення багатоквартирних будинків для громад
12:59 - Обсяг європейської військової підтримки України зрівнявся з американською - дослідження
12:34 - Мінінфраструктури: Більш ніж 65 тисячам українців погоджено виплати за програмою єВідновлення
12:29 - Ольга Стефанішина зустрілась з заступником Генерального секретаря НАТО Скоттом Бреєм, який вперше відвідав Україну
12:29 - Кабмін вніс столичний готель "Україна" до переліку великої приватизації
12:20 - Україна отримала від ВООЗ набори допоміжних засобів із реабілітації для комплектації кабінетів асистивних технологій
12:17 - Як змінилися терміни бюджетного відшкодування ПДВ у зв’язку з прийняттям Закону України № 3603?
12:16 - Як заповнюється податкова декларація платника єдиного податку – ФОПа у разі виправлення самостійно виявлених помилок з податкового зобов’язання?
12:14 - Юридичні особи поповнили місцеві скарбниці Дніпропетровщини транспортним податком майже на 2 млн гривень
12:13 - Порядок внесення змін до деяких облікових даних юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів, відомості щодо яких містяться в ЄДР
12:09 - До уваги платників, які мають можливість своєчасно виконувати свої податкові обов’язки!
12:07 - Дніпропетровщина: від фізичних осіб місцеві бюджети отримали понад 2 млн грн туристичного збору


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар25.9066
Канадський долар29.0135
Юань Женьміньбі5.4745
Чеська крона1.6915
Данська крона5.7007
Гонконгівський долар5.0675
Форинт0.108258
Індійська рупія0.4761
Рупія0.0024507
Новий ізраїльський шекель10.4698
Єна0.25503
Теньге0.089231
Вона0.028856
Мексиканське песо2.3263
Молдовський лей2.2218
Новозеландський долар23.6434
Норвезька крона3.6249
московський рубль0.43016
Сінгапурський долар29.1693
Ренд2.0917
Шведська крона3.6517
Швейцарський франк43.4266
Єгипетський фунт0.8282
Фунт стерлінгів49.6274
Долар США39.6702
Білоруський рубль14.4192
Азербайджанський манат23.3327
Румунський лей8.5448
Турецька ліра1.2201
СПЗ (спеціальні права запозичення)52.2905
Болгарський лев21.7407
Євро42.5205
Злотий9.8591
Алжирський динар0.29133
Така0.35452
Вірменський драм0.099159
Домініканське песо0.66115
Іранський ріал0.00092851
Іракський динар0.029769
Сом0.43587
Ліванський фунт0.000436
Лівійський динар8.0586
Малайзійський ринггіт8.2657
Марокканський дирхам3.8465
Пакистанська рупія0.14042
Саудівський ріял10.3982
Донг0.0015718
Бат1.07729
Дирхам ОАЕ10.6188
Туніський динар12.4776
Узбецький сум0.0030882
Новий тайванський долар1.221
Туркменський новий манат11.1421
Сербський динар0.36025
Сомоні3.561
Ларі14.9113
Бразильський реал7.2282
Золото92395.86
Срібло1087.83
Платина35955.09
Паладій39903.06

Курси валют, встановлені НБУ на 26.04.2024

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
2262861043.871043.871043.871043.872233881.80
2280431077.331077.331077.331077.33104501.01
2289101069.981069.981069.981069.9853499.00
229025983.59983.59983.59983.591827510.22
229470919.34919.34919.34919.34367736.00
2302621055.81055.81055.81055.8221718.00
CRSR061023.781023.781023.781023.785118.90
FSTF021014.051014.051014.051014.051014.05
USGK78454545454545454522725000.00
XS12141600016000160001600016000.00

Дані за 24.04.2024