РРО: важливі новації. З кваліфікованим електронним підписом – зручно!

24.01.2020 09:36 | Fin.Org.Ua

В інформаційному агентстві "Мост-Днепр" відбулася пресконференція на тему «Нововведення при застосуванні РРО у поточному 2020 році. Переваги використання кваліфікованого електронного підпису».
У пресконференції прийняли участь: начальник управління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Ольга Мазур, начальник управління податкових сервісів Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Алла Свірська та начальник відділу фактичних перевірок контролю за готівковими операціями управління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Олександр Харченко.
Продовжуючи вже розпочате з кінця минулого року інформування платників податків стосовно нововведень, які запроваджено законами України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» та № 129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» Ольга Мазур у своїй доповіді зупинилась на питаннях, пов’язаних з новими правилами застосування програмних РРО, зокрема, на етапах введення обов’язкового застосування РРО платниками податків.
«З 19.04.2020 розширено коло юридичних осіб, які застосовують РРО під час торгівлі продукцією власного виробництва: торгівля ювелірними та побутовими виробами з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння власного виробництва.
Додано види діяльності для ФОПів - «єдинників», під час здійснення яких застосовуються РРО, а саме: надання платних послуг у сфері охорони здоров’я», - підкреслила Ольга Мазур.
Також з 01.10.2020 застосовують РРО ФОПи - «єдинники», які здійснюють:
- торгівлю товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;
- діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;
- діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення;
- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
- роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах;
- діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування;
- реалізацію деталей та приладдя для автотранспортних засобів.
До того ж, з 01.01.2021 застосовують РРО усі ФОПи - «єдинники», незалежно від видів діяльності та обсягу річного доходу, крім платників І -ої групи.
Ольга Мазур відмітила, що з 19.04.2020 збільшено розмір фінансових санкцій, зокрема за проведення розрахункових операцій з використання РРО або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг): за перше порушення 10% вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг), за повторне порушення - 50% такої вартості.
Одним із головних напрямків реформування Державної податкової служби є розвиток онлайн сервісів та діджиталізація.
На сьогодні податкова служба першою буде реалізовувати реформу «Держава у смартфоні». Адже, сьогодні складно уявити життя без сучасних інформаційних технологій. Завдяки їм комфортними стають не лише звичні речі, а й наш побут, покращуються умови праці.
За словами начальника управління податкових сервісів Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Алли Свірської, з метою надання платникам податків якісних електронних послуг при ДПС України функціонує сервіс «Електронний кабінет», електронна адреса cabinet.tax.gov.ua, яким можливо скористатись цілодобово як з персональних комп’ютерів так і з смарт - пристроїв, сервіс працює безкоштовно.
За допомогою цього сервісу можливо сформувати та надіслати до органів ДПС електронні документи, у тому числі податкову звітність, запити на отримання інформації, заяви для реєстрації платниками окремих податків, та програмного РРО, на теперішній час якому забезпечено безкоштовне повнофункціональне рішення від ДПС в тестовому режимі (для виявлення зауважень).
Реєстрація програмного РРО здійснюється у спеціальному додатку на офіційному сервері ДПС України, в приватній частині «Електронного кабінету», доступ до якої здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису, у вкладці Програмний РРО (тестова версія). Також програмне забезпечення для мобільних пристроїв (Windows та Android) можна безкоштовно завантажити з офіційної сторінки ДПС України за посиланням https:/80.91.165.208/E-Receipt/.
Для набрання статусу суб’єкту електронного документообігу та користування сервісами електронного кабінету платнику податків необхідно:
- отримати кваліфікований електронний підпис у будь - якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, банку та інших установах.
На теперішній час отримати безкоштовні кваліфіковані електронні підписи у Дніпропетровській області можливо у наступних пунктах кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно - довідкового департаменту ДПС:
- м. Дніпро, пр. Слобожанський, буд.95а (Лівобережна ДПІ);
- м. Дніпро, пр. Богдана Хмельницького, буд.25 (Шевченківська ДПІ);
- м. Кривий Ріг, просп. Героїв-підпільників, буд.42 (Криворізька північна ДПІ).
«Після отримання кваліфікованого електронного підпису необхідно:
- зареєструватися користувачем електронного кабінету, розміщеного на сайті ДПС України, за допомогою отриманого кваліфікованого електронного підпису;
- надіслати засобами електронного зв’язку Заяву про приєднання до договору про визнання електронних документів;
- після отримання підтвердження про приєднання до системи електронного документообігу платник податків набуває статусу суб’єкту електронного документообігу», - наголосила Алла Свірська.
Ключова функція податкової служби - це зробити процес роботи з платниками податків максимально автоматизованим.
Кожна людина повинна пам’ятати: на податках тримається вся соціальна сфера і сумлінне ставлення до своїх обов’язків фізичних та юридичних осіб забезпечує побудову європейського суспільства.
Проведена пресконференція відбулася у форматі діалогу, під час якого представниками засобів масової інформації були задані актуальні питання стосовно нових правил застосування РРО та реєстрації програмного РРО.
 

Додати коментар

Користувач:
email:





The BIS and ECB
Managing currency and growth
For a unified Europe

- Fin.Org.UA

Новини

19:47 - Катерина Павліченко: За допомогою 38 машин, отриманих ДСНС від міжнародних партнерів, було розміновано понад 700 га територій
19:06 - У Мінфіні відбулося третє засідання Міжвідомчої робочої групи з питань застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій
18:41 - Делегація МОЗ взяла участь у пояснювальній сесії Єврокомісії з питань захисту прав споживачів та охорони здоров’я
18:25 - Мінфін та Держфінмоніторинг працюють з міжнародними партнерами, щоб внести росію до «чорних» списків FATF та ЄС, – Денис Улютін
18:18 - Замість декларативних пільг — дієві інструменти для самореалізації ветеранів у цивільному житті, — Максим Кушнір
17:56 - Підписано Угоду про співробітництво в рамках проекту «Спільна архівна спадщина» з керівниками архівних служб країн Балтії, України та Польщі
17:45 - Підсумки торгів цінними паперами на Українській біржі за 18.04.2024
17:32 - "Укренерго" попереджає про можливі обмеження електроенергії для промислових споживачів
17:30 - Держаудитори перевірять ефективність роботи ДП «Укрдіпроважмаш»
17:28 - Посібник "Створення індустріальних парків та включення їх до Реєстру індустріальних парків"
17:21 - Німецький бізнес зацікавлений збільшувати інвестиції в ключові галузі української економіки, - Юлія Свириденко
17:20 - ФДМУ не зміг із першої спроби продати конфісковані квартири Сальдо і Шелкова
17:17 - Зустріч фінансового блоку G7: Сергій Марченко закликав пришвидшити розробку механізмів для спрямування активів рф на потреби України
17:00 - З 22 квітня в Києві відновиться платне паркування
16:48 - Німецький бізнес зацікавлений збільшувати інвестиції в ключові галузі української економіки, - Юлія Свириденко
16:38 - План США з випуску боргових зобов'язань під активи московія має юридичні ризики – ЄЦБ
16:35 - З початку року аграрії отримали кредитів на розвиток на 36 мільярдів
16:32 - 36 млрд грн банківських кредитів отримали аграрії на розвиток господарств
16:22 - Мінекономіки: Відбулося засідання Наглядової ради Центру гуманітарного розмінування
16:05 - США відновили нафтові санкції проти Венесуели: режим Мадуро не виконав обіцянок
15:59 - Новопризначений директор Центру гуманітарного розмінування взяв участь у засіданні Наглядової ради
15:56 - Україна вперше за місяць випустить 10 САУ "Богдана" - Зеленський
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 19.04.2024
15:28 - Продажі великих суперяхт різко впали через санкції проти росіян
15:22 - Проект ZBROYARI: Данія стала першою країною, яка за свій кошт закупить українське озброєння для ЗСУ
15:20 - Страховий ринок Кіпру за 2023 рік зріс на 13% до 1,3 млрд євро
15:20 - VIG об'єднує страховиків життя Aegon, Compensa Życie та Vienna Life в одну компанію
15:20 - Акціонери змінили топ-менеджмент, склад Правління та Наглядової ради польської PZU SA
15:20 - Польська PZU збільшила премії до 6,24 млрд євро, чистий прибуток зріс удвічі до 1,34 млрд євро
14:49 - Японія, ЄС та UNDP передали Україні обладнання для управління відходами руйнувань та побутовими відходами


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар25.5305
Канадський долар28.7995
Юань Женьміньбі5.4716
Чеська крона1.6729
Данська крона5.6663
Гонконгівський долар5.0568
Форинт0.107167
Індійська рупія0.47405
Рупія0.0024469
Новий ізраїльський шекель10.4752
Єна0.25658
Теньге0.088619
Вона0.028832
Мексиканське песо2.3361
Молдовський лей2.2125
Новозеландський долар23.4771
Норвезька крона3.6023
московський рубль0.42078
Сінгапурський долар29.1268
Ренд2.0799
Шведська крона3.6351
Швейцарський франк43.5804
Єгипетський фунт0.8193
Фунт стерлінгів49.3858
Долар США39.6037
Білоруський рубль14.3951
Азербайджанський манат23.2936
Румунський лей8.497
Турецька ліра1.2187
СПЗ (спеціальні права запозичення)52.1599
Болгарський лев21.6154
Євро42.2789
Злотий9.769
Алжирський динар0.29133
Така0.35452
Вірменський драм0.099159
Домініканське песо0.66115
Іранський ріал0.00092851
Іракський динар0.029769
Сом0.43587
Ліванський фунт0.000436
Лівійський динар8.0586
Малайзійський ринггіт8.2657
Марокканський дирхам3.8465
Пакистанська рупія0.14042
Саудівський ріял10.3982
Донг0.0015718
Бат1.07729
Дирхам ОАЕ10.6188
Туніський динар12.4776
Узбецький сум0.0030882
Новий тайванський долар1.221
Туркменський новий манат11.1421
Сербський динар0.36025
Сомоні3.561
Ларі14.9113
Бразильський реал7.2282
Золото94309.87
Срібло1126.34
Платина37223.12
Паладій40714.98

Курси валют, встановлені НБУ на 19.04.2024

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
2262861041.451041.451041.451041.45312435.00
227763995.04995.04995.04995.04221893.92
229025981.29981.29981.29981.29490645.00
229470917.22917.22917.22917.2291722.00
2302621049.581049.581049.581049.58209916.00
BAVL0.2250.2250.2250.22567500.00
CRSR061018.491019.181018.491019.1820373.25
USGK78454845484548454822740000.00

Дані за 18.04.2024