Відповіді на ТОП-15 найпоширеніших запитань батьків про індивідуальну форму навчання в школі – роз’яснення МОН

16.09.2019 20:00 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Індивідуальне навчання – одна з форм, за якою можна отримувати загальну середню освіту.
В цьому матеріалі ми відповідаємо на найпоширеніші запитання батьків про те, як саме організувати таке навчання для дитини, які це дає можливості та на що мають право батьки та діти. 1.
Екстернат і освіта вдома – це індивідуальна форма? Так, але не лише вони.
Наразі учням доступні три форми, за якими можна організувати індивідуальне навчання у школі: екстернатна, сімейна (вона ж – домашня) та педагогічний патронаж. Екстернатна форма – це коли учень самостійно засвоює весь матеріал, після чого у школі оцінюють його знання. Сімейна (домашня) форма передбачає, що весь освітній процес для учня самостійно організовують його батьки.
Вони ж несуть відповідальність за здобуття знань на рівні не нижче стандартів. Педагогічний патронаж – форма, у випадку якої освітній процес і засвоєння знань забезпечує педагогічний працівник. 2.
Інклюзивна освіта – теж форма індивідуальної? Ні, поняття інклюзивної освіти – набагато ширше.
Навчання для осіб з особливими освітніми потребами організовується і за денною або вечірньою формами здобуття освіти.
Якщо ж стан здоров’я вимагає цього, учень або його батьки можуть обрати дистанційне навчання або одну з форм індивідуального. 3.
Як дізнатись, чи надає школа індивідуальну освіту? Форми освіти, які забезпечує заклад, обов’язково мають бути вказані на його веб-сайті.
Якщо у закладу немає власної Інтернет-сторінки, таку інформацію слід шукати на веб-сайтах засновників закладу. 4.
Як почати навчання за індивідуальною формою? Будь-яка форма освіти, у тому числі й індивідуальна, потребує, щоб учня зарахували до закладу – для цього потрібно подати необхідні документи. Основний документ для зарахування або переведення на індивідуальну форму навчання – це заява одного з батьків дитини або самого учня, якщо він є повнолітнім.
До заяви додаються документ, що посвідчує особу учня, медична довідка N 086-1/о та документ про освіту, якщо він є. Можуть знадобитись і додаткові документи.
Скажімо, необхідно буде документально підтвердити підстави для навчання на екстернаті або обставини для застосування педагогічного патронажу (наприклад, стан здоров’я, знаходження під вартою або засудження, статус біженця).
Іноземці та особи без громадянства додатково подають копію документа, що підтверджує законність їх перебування в Україні. Внутрішньо переміщені особи, біженці та особи з документами про необхідність захисту можуть не подавати окремі документи, якщо мають на це причини. 5.
На індивідуальну форму можна потрапити лише на початку навчального року? Так, окрім окремих випадків.
Зарахування на індивідуальну форму освіти зазвичай проводиться до початку навчального року. Переведення на індивідуальну форму може відбуватись і протягом навчального року, але не пізніше ніж за 3 місяці до річного оцінювання чи державної підсумкової атестації.
Однак таке обмеження не застосовується для переведення на педагогічний патронаж. Для осіб, які здобували чи здобувають освіту за кордоном або мають відношення до тимчасово окупованих територій, зарахування і переведення на екстернат можливе протягом усього календарного року. 6.
Чи можуть перевести з індивідуальної форми на інституційну? Так, якщо індивідуальна форма не приносить результату.
Рішення про це можуть прийняти батьки і педагогічна рада закладу. Таку норму можуть застосувати до учня 9 класу, який під час навчання за індивідуальною формою показав низький результат з предмету, який він вивчав поглиблено.
Або до учня на сімейній або екстернатній формі, який показує низький рівень навчальних досягнень. 7.
Чи можна поєднувати різні форми навчання? Так, законом це передбачено.
Таке поєднання має бути реалізовано через індивідуальний навчальний план, який формують для учня у закладі освіти.
Про поєднання різних форм навчання також варто одразу зазначати у заяві. 8.
Що таке індивідуальний навчальний план? Він обов’язковий? Так, вчасно розроблений і затверджений індивідуальний навчальний план є обов’язковим для навчання за індивідуальною формою освіти. Він розробляється на основі навчального плану – складової освітньої програми, яку використовує заклад.
Зазвичай це освітня програма, із якою працює школа.
Але учень або його батьки можуть обирати й іншу освітню програму.
Основна вимога – програма має забезпечувати виконання стандарту освіти. Виконання інваріантної частини (опанування базових, вибірково-обов’язкових предметів) навчального плану під час індивідуального навчання лишається обов’язковим.
Очікувані результати навчання для індивідуальної форми не зменшуються і лишаються на одному рівні з іншими формами. 9.
Як скласти індивідуальний навчальний план? Такий план має враховувати здібності, інтереси, потреби, мотивацію, можливості та досвід учня.
Тому варто проводити їх оцінку перед складанням самого плану.
Для цього можна залучати психологічної служби закладу освіти. Індивідуальний навчальний план доцільно складати на кожен навчальний рік.
Такий план враховує індивідуальні освітні потреби учня і може переглядатись протягом терміну його дії. Індивідуальний навчальний план розробляють педагогічні працівники, які працюватимуть із учнем – педагоги початкової школи або вчителі окремих предметів.
Робота над планом відбувається спільно із самим здобувачем освіти.
Батьки учня можуть брати участь у його розробці, а також погоджувати його.
Фінально план затверджує керівник закладу освіти. 10.
Які права має учень на індивідуальній формі? Такі ж, як і учень, який вчиться за інституційною формою.
Учень на індивідуальній формі має можливість використовувати всю інфраструктуру закладу – навчальну, спортивну, наукову тощо.
Учень має можливість оформити учнівський квиток і користуватись необхідними підручниками, у тому числі й електронними. Учень також може розраховувати на допомогу педагогічних працівників, мати психологічний і соціально-педагогічний супровід, проходити оцінювання навчальних досягнень та/або державну підсумкову атестацію, а також одержати документ про освіту. 11.
Як оцінюють учня на індивідуальній формі? Оцінювання результатів навчання і атестація за всіма формами індивідуальної освіти відбувається у школі. Форму, зміст і спосіб поточного та підсумкового оцінювання обирає заклад освіти.
Форми та засоби оцінювання можуть бути описані в індивідуальному навчальному плані учня.
У такому випадку педагогічні працівники мають дотримуватись зазначених форм. Важливо пам’ятати, що лише наявність портфоліо, індивідуального освітнього профайлу та інших форм фіксації індивідуальних досягнень учня (без підсумкового оцінювання та/або атестації) не є підставою для переведення до наступного класу та видання документа про освіту. 12.
Для кого існують окремо прописані норми стосовно індивідуального навчання? Учні з неконтрольованих територій можуть подавати заяви про зарахування на екстернат протягом всього календарного року. Якщо у шкільному класі села або селища навчається менше 5 осіб, для них може бути організовано педагогічний патронаж.
Однак це не виключає можливості використовувати й інші форми індивідуальної освіти. Засудженим, особам під вартою або під домашнім арештом законодавство також забезпечує індивідуальну форму освіти. 13.
Чи потрібно платити за індивідуальну освіту? Ні, додаткової оплати такої освіти з боку батьків учня не передбачено.
Однак це не стосується випадків, коли оплату за освітні та інші послуги вказано у відповідних договорах. Законодавство також не передбачає перерахування коштів батькам, які самостійно організовують навчання своїх дітей.
Це ж саме стосується і випадків, якщо батьки звертаються із такою задачею до сторонніх суб"єктів – організацій, навчальних центрів, репетиторів. 14.
Індивідуальне навчання – це коли немає однокласників? Не зовсім так.
Учень, який навчається за індивідуальною формою, більшість навчального часу проводить самостійно.
Але індивідуальна форма не обмежує у спілкуванні з іншими учнями – ані в неформальному, ані на території школи. Учень може брати участь в екскурсіях, практичних заняттях.
А під час педагогічного патронажу вчитель може періодично залучати учня до учнівського колективу з метою соціалізації. Якщо кілька учнів перебувають на лікуванні в одному закладі, вони також можуть навчатись у групі. 15.
Чи можуть учні на індивідуальній формі брати участь в олімпіадах? Так, учні, що навчаються на індивідуальній формі, можуть на загальних підставах брати участь в олімпіадах, турнірах, конкурсах та інших змаганнях. Вони також на рівні з іншими учнями мають право на відзначення успіхів у навчанні.
Їх можуть нагороджувати похвальними листами та грамотами, золотою та срібною медалями.

Додати коментар

Користувач:
email:





Market volatility,
Fear and greed drive the ticker,
Navigate with care.

- Fin.Org.UA

Новини

13:40 - Енергетична ситуація в регіонах на 29 березня
13:26 - Польща продовжить підтримувати Україну у спортивній та молодіжній сферах
13:23 - У процесі перемовин про вступ до ЄС жодна переговорна позиція не може бути сформована без участі Парламенту, – Ольга Стефанішина
13:21 - У Мінветеранів працюють над створенням всеукраїнської електронної мапи місць поховань загиблих Захисників та Захисниць, – Олександр Порхун
13:07 - Мінмолодьспорту провело перші консультації з молоддю напередодні Ukraine Recovery Conference 2024
12:52 - єЧерга для вантажівок: додано нові можливості для забезпечення більшої прозорості послуги
12:47 - Україна отримала 1,5 млрд доларів США Позики на підтримку політики розвитку від Японії та Великої Британії через механізм Світового банку
12:44 - Майже 10 млрд гривень отримали агрогосподарства з початку року за програмою «Доступні кредити 5-7-9»
12:39 - Олександр Кубраков: Обсяг експортованих вантажів через Український коридор за 7 місяців перевищив річні показники Зернової ініціативи
12:16 - Які програми для започаткування та розвитку ветеранського підприємництва діють в Україні?
12:14 - Українські аграрії розпочали сівбу соняшника, сої та цукрового буряку
12:07 - Ситуація в енергосистемі на 29 березня
11:35 - Звернення Міністерства енергетики України щодо поширення інформації
11:20 - Мінекономіки закликає ліцензованих посередників у працевлаштуванні за кордоном не зволікати з поданням декларацій, — Тетяна Бережна
10:57 - Курс валют на 29 березня: офіційна гривня зміцнилась до євро
10:37 - Виробництво напівпровідників у Південній Кореї зросло найбільше з 2009 року
10:35 - Курс валютной пары GBP/USD зажат в широком ценовом диапазоне...
10:24 - Завершення опалювального сезону до кінця тижня заощадило б пів мільярда кубометрів газу - Чернишов
10:16 - Робота без бар’єрів: рівні умови для працевлаштування, навчання та ведення бізнесу
10:00 - Новий продукт для бізнесу від банку "Південний" – тендерна гарантія за дві години
09:55 - Судан отримав другу партію українського борошна в рамках ініціативи Grain frоm Ukraine
09:55 - У шести областях пошкоджено енергетичну інфраструктуру – Шмигаль
09:53 - 31 березня Україна переходить на літній час
09:52 - Оперативна інформація про наслідки атаки 29 березня
09:47 - В Сумах відкрили перший офіс «Зроблено в Україні» для підтримки мікро- та малого бізнесу
09:39 - ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ про наслідки атаки 29 березня: ворог атакував дронами та ракетами енергетичні об’єкти у Дніпропетровській, Черкаській, Кіровоградській, Івано-Франківській областях
09:36 - московія не допускає експертів МАГАТЕ до перевірки інформації про російську техніку на ЗАЕС
09:33 - МОН: Стартує новий напрям з підтримки реформи професійної освіти в Україні у рамках Швейцарсько-українського проекту
09:26 - Понад 150 рятувальників ліквідовують наслідки ворожої атаки в 10 регіонах України, - Ігор Клименко
09:25 - Які терміни подання заяви за формою № 1-ПДВ при добровільній реєстрації платником ПДВ?


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар25.5135
Канадський долар28.8988
Юань Женьміньбі5.4258
Чеська крона1.6737
Данська крона5.6807
Гонконгівський долар5.0125
Форинт0.107262
Індійська рупія0.47027
Рупія0.0024708
Новий ізраїльський шекель10.6496
Єна0.25938
Теньге0.087503
Вона0.029136
Мексиканське песо2.3679
Молдовський лей2.2228
Новозеландський долар23.4191
Норвезька крона3.6239
московський рубль0.42382
Сінгапурський долар29.055
Ренд2.0662
Шведська крона3.6744
Швейцарський франк43.3865
Єгипетський фунт0.8279
Фунт стерлінгів49.5641
Долар США39.2214
Білоруський рубль14.2561
Азербайджанський манат23.0755
Румунський лей8.5194
Турецька ліра1.2132
СПЗ (спеціальні права запозичення)51.9734
Болгарський лев21.6657
Євро42.367
Злотий9.8289
Алжирський динар0.28321
Така0.3459
Вірменський драм0.094144
Домініканське песо0.65004
Іранський ріал0.00090593
Іракський динар0.029045
Сом0.42551
Ліванський фунт0.000425
Лівійський динар7.8762
Малайзійський ринггіт8.022
Марокканський дирхам3.7715
Пакистанська рупія0.13675
Саудівський ріял10.1456
Донг0.0015437
Бат1.05901
Дирхам ОАЕ10.3594
Туніський динар12.1956
Узбецький сум0.0030447
Новий тайванський долар1.20401
Туркменський новий манат10.8712
Сербський динар0.3516
Сомоні3.4733
Ларі14.3241
Бразильський реал7.6217
Золото86820.49
Срібло968.09
Платина35516.55
Паладій39860.32

Курси валют, встановлені НБУ на 29.03.2024

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
2041501006.631006.631006.631006.63145961.35
2262861032.451032.451032.451032.451073748.00
2288111122.611122.611122.611122.6122452.20
229025972.87972.87972.87972.872043027.00
BAVL0.240.240.240.24129600.00
CRSR061003.071003.071002.961003.07358088.07

Дані за 28.03.2024