У МТОТ презентували посібник зі збору доказів для Міжнародного Кримінального Суду

23.08.2019 16:18 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

У МТОТ презентували посібник зі збору доказів для Міжнародного Кримінального Суду.
Посібник підготовлено для неурядових організацій, активістів та волонтерів – усіх тих, хто не будучи професійними слідчими і не володіючи спеціальними знаннями зі збирання доказів про порушення прав людини і норм міжнародного гуманітарного права, зацікавлений в оволодінні ба­зовими навичками для надання потенційної допомоги Міжнародному Кримінальному Суду (МКС) та правоохоронним органам України. Чому цей посібник корисний: в посібнику наведено найбільш актуальну та об’єктивну інформацію про особливості роботи МКС та його окремих органів; надано практичні рекомендації неурядовим організаціям, активістам, волонтерам стосовно методології збору, опрацювання, зберігання інформації та її подальшої передачі до МКС та правоохоронних органів України; запропоновано алгоритм, який можна використовувати в практичній діяльності організацій під час збору ними інформації; роз’яснено необхідність забезпечення безпеки як тих, хто збирає інформацію про міжнародні злочини, так і тих, хто її надає. Міжнародний Кримінальний Суд – це перша постійно діюча, незалежна від ООН, міжнародна установа, уповноважена притягати до кримінальної відповідальності фізичних осіб, винних у вчиненні міжнародних злочинів.
Суд діє відповідно до свого установчого документа – міжнародного договору, що має назву Римський Статут, що був прийнятий 17 липня 1998 р*. Наразі учасницями, тобто державами, які ратифікували чи приєдналися до Статуту, є 122 держави.
МКС розглядає справи щодо фактів вчинення найстрашніших міжнародних злочинів, таких як геноцид, воєнні злочини і злочини проти людяності. Систематичне порушення Російською Федерацією норм та правил ведення війни змушує українське суспільство невідкладно реагувати на воєнні злочини та злочини проти людяності через міжнародно-правову інституцію - Міжнародний Кримінальний Суд, що покликаний врегульовувати порушені питання. Тому Україна подала спеціальні Заяви до Суду щодо подій на Євромайдані та ситуації збройного конфлікту в Україні.
8 вересня 2015 року Україна передала до МКС Заяву, якою визнала юрисдикцію Суду стосовно всіх злочинів (це у першу чергу злочини проти людяності і воєнні злочини), скоєних на території України з початку військової агресії Російської Федерації проти нашої держави**. Незалежним органом МКС є Офіс Прокурора.
Прокурор проводить попереднє вивчення, розслідування і є єдиним, хто може передати справу до Cуду. Саме для сприяння роботи Офісу Прокурора щодо збору та документування ймовірних злочинів Римський Статут надає право будь-якій фізичній чи юридичній особі передати Офісу Прокурора будь-яку інформацію, яка, на їхню думку, містить факти про вчинення зазначених злочинів. Наразі багато неурядових організацій звертаються до МКС з проханням роз’яснити, яким чином збирати, оформлювати та передавати інформацію про вчинені злочини.
Тому головна мета посібника – дати базові знання та практичні рекомендації щодо збору інформації, безпосередньої фіксації вчинених правопорушень, і допомога Офісу Прокурора МКС у попередньому вивченні ситуації, під час якої були скоєні ймовірні злочини. Посібник, що розроблений із залученням міжнародних експертів, науковців та практиків, допомагає визначити, яка інформація буде корисною для МКС та надає практичні рекомендації щодо її збору і передачі до цього Суду. Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш, коментуючи презентацію посібника, сказав наступне: "Рекомендуючи використовувати Посібник, ми не прагнемо покласти на представників неурядових організацій та активістів, які збирають інформацію, роль та функції слідчого. Однак вважаємо, що діяльність громадських організацій щодо збору інформації про ймовірні злочини є важливим і потужним джерелом інформації для Офісу Прокурора МКС, оскільки часто, в силу різних обставин, правоохоронні органи не можуть зібрати певні надважливі докази через недовіру чи побоювання свідків і потерпілих, неможливість доступу до місця події тощо.
Натомість неурядові організації можуть встановити довірливі стосунки з постраждалими особами, надавати важливу інформацію щодо загального контексту, в якому відбувалися порушення.
Часто громадським організаціям вдається задокументувати порушення одразу після їх скоєння, уникнувши випадкової втрати доказів". МТОТ направить розроблений посібник громадським організаціям, членам Міжвідомчої комісії з питань узагальнення правової позиції держави у питанні відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації та підготовки консолідованої претензії України до Російської Федерації щодо реалізації її міжнародно-правової відповідальності за збройну агресію проти України, членам Міжвідомчої комісії з питань застосування та реалізації норм міжнародного гуманітарного права в Україні як органу, що здійснює інформаційне та організаційне забезпечення діяльності вказаних Комісій ***. МТОТ висловлює подяку Посольству Швейцарії в Україні за плідну співпрацю та активну підтримку Міністерства у розробленні Посібника. Отримати більше інформації та завантажити електронну версію посібника можна за посиланням. Довідково *МКС розташований у м.
Гаага, Нідерланди.
Римський Статут було прийнято 120 державами у Римі 17 липня 1998 р., і він набув чинності 1 липня 2002 р.
Наразі учасницями, тобто державами, які ратифікували чи приєдналися до Статуту, є 122 держави. **Україна підписала Римський Статут МКС 20 січня 2000 року, але не ратифікувала його.
11 липня 2001 року Конституційний Суд України надав висновок про невідповідність Статуту Конституції України з причини комплементарності його юрисдикції.
Згодом до ст.
124 Конституції України були внесені зміни, які уможливили ратифікацію, вони набули чинності 30 червня 2019 року.
З цієї дати Україна може ратифікувати Римський Статут МКС і ставати повноправною учасницею цієї міжнародної організації. Однак, не будучи учасницею МКС, Україна двічі визнала його юрисдик­цію ad hoc (для конкретних ситуацій), подавши спеціальні Заяви до Суду за ст.
12(3) Статуту.
Перша стосувалася подій на Євромайдані, друга – ситуації збройного конфлікту в Україні.
Згідно з цими заявами МКС може здійснювати юрисдикцію щодо злочинів, які підпадають під його юрисдикцію, вчинених на усій території України (включаючи Крим і весь Донбас), починаючи з 21 листопада 2013 року – подій на Євромайдані. 8 вересня 2015 року Україна передала до МКС Заяву, якою визнала юрисдикцію Суду стосовно всіх злочинів (це у першу чергу злочини проти людяності і воєнні злочини), скоєних на території України з початку військової агресії Російської Федерації проти нашої держави.
Заява має безстроковий характер.
Відтак МКС матиме юрисдикцію щодо вказаних злочинів незалежно від громадянства осіб, які їх вчинили – це можуть бути громадяни України, громадяни держави-агресора або будь-яких третіх держав. *** МТОТ відповідно до Положення про міністерство проводить моніторинг дотримання норм міжнародного гуманітарного права та вживає заходів реагування на факти їх порушення; організовує та проводить роботу з роз’яснення питань щодо необхідності дотримання норм міжнародного гуманітарного права; проводить моніторинг діяльності міжнародних гуманітарних організацій з питань, що належать до компетенції МТОТ; забезпечує виконання органами виконавчої влади міжнародних зобов’язань України щодо реалізації Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року про захист жертв війни та інших норм міжнародного гуманітарного права, а також бере участь у координаційних механізмах стосовно їх реалізації.

Додати коментар

Користувач:
email:





Brexit fears abound
Financial sector braces
For what lies ahead

- Fin.Org.UA

Новини

21:05 - Коментар МЗС України щодо звіту ОБСЄ стосовно порушень міжнародного права, пов’язаних із свавільним позбавленням волі українських цивільних осіб російською федерацією
20:07 - Україна та Велика Британія посилюють співпрацю в спортивній сфері напередодні Олімпіади
19:40 - Экономика США: замедление роста и ускорение инфляции
19:05 - Унаслідок російського удару на Донеччині загинули троє залізничників
19:01 - У Києві відновили 70% енергообладнання, пошкодженого через ворожі обстріли
18:37 - Сольський подав заяву про відставку
18:30 - У Києві до середини червня обмежать рух на одному зі шляхопроводів
18:17 - Рада схвалила законопроєкт щодо створення реєстру постраждалих через агресію московія
18:01 - Лише 26% заявок про зруйноване та пошкоджене житло проходять верифікацію – Мінвідновлення
17:45 - Підсумки торгів цінними паперами на Українській біржі за 25.04.2024
17:39 - ПриватБанк завершив перший квартал із чистим прибутком у 14 мільярдів
17:31 - Мінекономіки відкрило грантову програму на 1 мільйон доларів для підприємниць 
17:27 - До обговорення пропонується порядок підготовки та оновлення планів безперервної діяльності, відновлення, фінансування страховика
17:23 - Мінветеранів залучатиме нотаріусів до удосконалення законодавства у сфері ветеранської політики
17:15 - Мінветеранів разом з великим бізнесом розвиватимуть можливості працевлаштування ветеранів й ветеранок, – Олександр Порхун
17:11 - Парламент прийняв у першому читанні закон, що започатковує створення системи обліку осіб, життя та здоров’я яких зазнало шкоди внаслідок збройної агресії рф
17:11 - Світові продажі Toyota вперше перетнули позначку у 10 мільйонів авто за рік
17:01 - Україна передала Європейській Комісії перший Звіт у межах Пакета розширення ЄС 2024 року
17:00 - Nasdaq100 может откатиться до 15800
16:35 - Минулого року було краще: серед компаній України значно підвищився дефіцит кадрів
16:27 - Рішення про накладення штрафу на ТОВ "ФК "ХАНТЕР" за порушення у сфері фінмоніторингу залишається в силі
16:06 - UniCredit попередив про обмеження на перекази для росіян
15:59 - Мін’юст: Презентовано програму PACE.UA щодо реформування пенітенціарної системи України
15:57 - Потрібно використати всі інструменти для оздоровлення дітей із вразливих категорій, - Мінреінтеграції
15:56 - НБУ розглядає зняття обмежень на виведення валюти для обслуговування старих боргів - Пишний
15:50 - Активи колишніх “дочок” росбанків вже продано на 5 млрд гривень на державних онлайн-аукціонах Прозорро.Продажі
15:43 - У Києві відбулося офіційне відкриття та перше засідання Керівного комітету проекту Ради Європи DECOPRIS
15:37 - Ситуація в енергосистемі стабільна, – Руслан Слободян
15:35 - Meta втратила 200 мільярдів доларів капіталізації після квартального звіту
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 26.04.2024


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар25.9066
Канадський долар29.0135
Юань Женьміньбі5.4745
Чеська крона1.6915
Данська крона5.7007
Гонконгівський долар5.0675
Форинт0.108258
Індійська рупія0.4761
Рупія0.0024507
Новий ізраїльський шекель10.4698
Єна0.25503
Теньге0.089231
Вона0.028856
Мексиканське песо2.3263
Молдовський лей2.2218
Новозеландський долар23.6434
Норвезька крона3.6249
московський рубль0.43016
Сінгапурський долар29.1693
Ренд2.0917
Шведська крона3.6517
Швейцарський франк43.4266
Єгипетський фунт0.8282
Фунт стерлінгів49.6274
Долар США39.6702
Білоруський рубль14.4192
Азербайджанський манат23.3327
Румунський лей8.5448
Турецька ліра1.2201
СПЗ (спеціальні права запозичення)52.2905
Болгарський лев21.7407
Євро42.5205
Злотий9.8591
Алжирський динар0.29133
Така0.35452
Вірменський драм0.099159
Домініканське песо0.66115
Іранський ріал0.00092851
Іракський динар0.029769
Сом0.43587
Ліванський фунт0.000436
Лівійський динар8.0586
Малайзійський ринггіт8.2657
Марокканський дирхам3.8465
Пакистанська рупія0.14042
Саудівський ріял10.3982
Донг0.0015718
Бат1.07729
Дирхам ОАЕ10.6188
Туніський динар12.4776
Узбецький сум0.0030882
Новий тайванський долар1.221
Туркменський новий манат11.1421
Сербський динар0.36025
Сомоні3.561
Ларі14.9113
Бразильський реал7.2282
Золото92395.86
Срібло1087.83
Платина35955.09
Паладій39903.06

Курси валют, встановлені НБУ на 26.04.2024

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
2262861044.281044.281044.281044.282331877.24
2276561078.061078.061078.061078.06324496.06
227763997.7997.7997.7997.7997.70
2289101070.431070.431070.431070.4364225.80
229025983.97983.97983.97983.97983970.00
229470919.69919.69919.69919.69962915.43
2302621056.261056.261056.261056.26637981.04
AZRF011041.421049.861041.421049.8612547.68
CRSR061024.551024.551024.551024.5517417.35
FSTF021014.051021.481014.051021.4861968.50
IFZEMA110011001100110022000.00
TATM4.54.54.54.5450.00
XS47781550015500155001550062000.00

Дані за 25.04.2024