5 кращих колективів науковців нагородили Премією Кабінету Міністрів України за передові відкриття

16.05 17:18 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Передові відкриття в медицині, оборонці, агропромисловості, які вже сьогодні використовуються на практиці, 5 колективів українських науковців отримали Премії Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій.
Їх вручення відбулося 16 травня 2019 року, за участі Віце-прем’єр-міністра В’ячеслава Кириленка та Міністра освіти і науки Лілії Гриневич. Кожен колектив отримає по 200 тис.
гривень – суму Премії було торік збільшено вдвічі. «Я рада, що ми сьогодні маємо можливість зібратися напередодні Дня науки, щоб привітати і відзначити кращих.
Саме ви захищаєте наш науковий та інтелектуальний потенціал.
І хоч багато людей цього фронту не бачать, однак в сучасному світі, коли порядок денний новітні технології встановлюють значно більше, ніж уряди великих держав, ваша лінія захисту є однією із найважливіших.
Дякую за вашу працю та внесок, який ви робите», – зазначила Лілія Гриневич. Загалом на отримання Премії цього разу було подано 20 робіт, з яких експерти відібрали 5 найкращих: «Розробка та впровадження інноваційних малоінвазивних технологій лікування вогнепальних переломів кісток кінцівок та ортопедичної патології» Науковці створили апарат зовнішньої фіксації на основі стержнів, з допомогою якого можна без зайвих втручань лікувати вогнепальні переломи, переломи при політравмі, складній ортопедичній патології тощо.
Цю технологію вже використовують у шпиталях Міноборони, прикордонних військ, польових шпиталях, лікарнях Києва та інших регіонів.
Зокрема, розробка має дуже важливе значення для лікування поранених українських бійців АТО/ООС, дозволяючи в більшості випадків уникнути ампутації. Представлена: Інститутом травматології та ортопедії НАМН, Національним медичним університетом імені О.О.
Богомольця, Національним військово-медичним клінічним центром «Головний військовий клінічний госпіталь».  «Розробка та впровадження інноваційної технології виробництва екологічно чистих агроефективних мінеральних добрив на базі нових видів фосфатної сировини» Розробка спрямована на те, щоб зробити виробництво і застосування добрив більш екологічно безпечним та енергоощадним.
Запропонована вченими технологія дозволяє, по-перше, вирощувати екологічно чисті продукти, а, по-друге, врятувати довкілля від негативного впливу добрив. Представлена: Сумським державним університетом. «Створення та впровадження інноваційних технологій виготовлення крупногабаритних редукторів важкого машинобудування» Технологія дозволяє створювати важке обладнання нового покоління для енергетичної, гірничої, суднобудівельної та оборонної галузей.
Наприклад, розробка використовується під час виготовлення приводів важкої броньованої техніки.
Також вона дає можливість забезпечити імпортозаміщення у важкому машинобудуванні. Представлена: Донбаською державною машинобудівною академією, ПАТ «Новокраматорський машинобудівний завод», Інститутом надтвердих матеріалів ім.
В.М.
Бакуля НАН, НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», НТУ «Харківський політехнічний інститут». «Створення комплексу з виробництва зарядів вітчизняного твердого палива та експериментального відпрацювання ракетних двигунів» Розробка дозволяє пропонувати на ринку високоякісний продукт – сучасне тверде ракетне паливо та твердопаливні ракетні двигуни з характеристиками, які відповідають сучасному світовому рівню, але мають набагато меншу вартість.
Технологія відкрила нові можливості для забезпечення України сучасною ракетною зброєю. Представлена: ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім.
М.К.
Янгеля» «Інноваційна технологія та устаткування для вирощування супервеликих монокристалів тугоплавких металів (вольфраму і молібдену)» Вчені створили унікальну технологію та обладнання для вирощування супервеликих профільованих монокристалів тугоплавких металів.
Відповідних аналогів у світі немає.
Використовується в найрізноманітніших галузях – лазерній та аерокосмічній техніці, атомній енергетиці, електроніці тощо.
Має значення насамперед для розвитку військово-промислового комплексу України. Представлена: Інститутом електрозварювання ім.
Є.О.
Патона НАН. Також у межах заходу Лілія Гриневич вручила відомчі відзнаки МОН.
Їх, зокрема, отримали українські полярниці, які нещодавно повернулися з сезонної експедиції з антарктичної станції «Академік Вернадський». Довідково Премію Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій було засновано 1 серпня 2012 року.
Вона присуджується щороку на конкурсних засадах і вручається до Дня науки.
Премією відзначають кращих науковців і винахідників за розробку і впровадження у виробництво інноваційних технологій та виведення на ринок вітчизняної інноваційної продукції.
З 2013-го щороку присуджується 5 премій, виключенням були лише 2017-й, коли вручили 4 премії, та 2015-й, коли премія взагалі не призначалася.

Добавить комментарий

Автор:

Введите Код, указанный на рисунке
 
Новини

18:00 - Курси валют, встановлені НБУ на: 27.05.2019
17:45 - Підсумки торгів цінними паперами на Українській біржі за 24.05.2019
17:42 - У ДФС відбулось засідання Ради громадської організації «Всеукраїнська асоціація ветеранів ДПС України»
17:42 - До уваги платників податків!
17:30 - Начальника Генштаба при Викторе Януковиче освободили из СИЗО
17:30 - Генпрокуратура забраковала экспертизу на полиграфе для подозреваемого в деле об убийстве Екатерины Гандзюк
17:30 - Металлургическая компания Игоря Зюзина нарастила квартальную чистую прибыль в 3,4 раза
17:15 - Відзначаючи 100 років від дати створення свого першого йогурту, Danone відкриває доступ до колекції з 1800 штамів
16:36 - В российской части Приазовья тоже будет свой ветропарк
16:36 - Новый главы Генштаба опроверг слова Сергея Наева о возможности быстрого военного освобождения Донбасса
16:36 - Петр Порошенко все же примет участие в выборах в Раду
16:36 - На сегодняшнем Синоде усугубились разногласия между ПЦУ и Патриархом Филаретом
16:18 - З початку року до бюджетів Тернопільщини надійшло понад 1 млн грн за адміністративні послуги у земельній сфері
16:18 - Фінансування виплати пенсій та субсидій у травні завершено
16:18 - В українських судах можуть з’явитися сучасні кімнати для анонімних свідчень, — пропозиція змін у ДБН
16:18 - Заступник Міністра Ярослав Войтович привітав учасників відбору для участі у 44 Марафоні Морської піхоти США
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на: 27.05.2019
15:42 - Продукция российского чермета подорожала на 3,6% на фоне более скромного общепромышленного показателя
15:42 - Китай продолжает разогревать мировой рынок черного лома
15:42 - Крупнейшая меткомпания Турции обновит и расширит две доменные печи на своих заводах
15:30 - У Новотроїцькому районі на Херсонщині працювали над розробкою якісних регулювань і прозорістю регуляторної діяльності
15:30 - У Вінниці працюють над переглядом місцевого регуляторного середовища
15:00 - Модерна розвинена Україна можлива лише як член Європейського Союзу і НАТО, - Володимир Омелян
15:00 - Володимир Омелян: «У вільний від роботи час займаюся проектом українського Hyperloop»
14:48 - Fitch подтвердил рейтинги 3 украинских банков
14:48 - НБУ оспорил два решения админсуда Киева об отмене национализации Приватбанка
14:48 - Юрий Луценко собирается конфисковать медиа-холдинг беглого Сергея Курченко
14:48 - Суд обязал НКРЭКУ компенсировать горгазу Дмитрия Фирташа миллиард гривен
14:48 - АМПУ подписала договор о дноуглублении в Бердянском порту
14:48 - “Независимый” Совет НБУ уже пугает убытками от роспуска Рады


Більше новин