Вступне слово Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 24 квітня 2019 року

24.04.2019 19:00 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

ГРОЙСМАН В.Б.
– Усіх вітаю! Сьогодні перше засідання після завершення президентських виборів.
Я говорив про те, що для нас надважливе завдання, для Уряду України, – зробити все задля того, щоб ситуація під час виборчих перегонів була стабільною, прогнозованою, щоб ми змогли підготуватися до проведення демократичних і вільних виборів. І, врешті, можливо сьогодні сказати, що по завершенню двох турів президентської кампанії українці зробили абсолютно вільно, абсолютно демократично свій вибір.
І це означає, що ми ще раз, у першу чергу, довели самі собі і всьому світу, що ми абсолютно демократична вільна країна з цінностями.
Я вважаю, що цей сигнал говорить про незмінність нашого курсу, наших пріоритетів. З іншого боку, ми розуміємо, що в суспільстві є запит на більш швидкі зміни.
Я думаю, що це є очевидно.
Для того, щоб ці зміни стали реальністю, є ряд важливих питань, як ми маємо в найближчі місяці вирішити, у тому числі які стосуються зміни українського законодавства. Я говорив про це неодноразово про те, що для того, щоб ми були конкурентними, для того, щоб ми швидко розвивалися, для того, щоб ми швидко приймали рішення, треба, в першу чергу, змінити систему прийняття рішень у країні. Ми іноді з вами витрачаємо на формальності півроку, рік, півтора, два для того, щоб прийняти відповідний закон, для того, щоб прийняти відповідні нормативні документи.
Тільки після того починаємо впровадження тих чи інших змін. Це говорить про те, що система є неефективною, недосконалою і фактично гальмує нас на шляху цих змін.
Тому я глибоко переконаний у тому, що є на порядку денному ряд завдань, які ми маємо сьогодні вирішити. У тому числі ми з вами впроваджуємо одну з найуспішніших реформ – реформу децентралізації.
Насправді, яка була мета цієї реформи? Передати владу на місця людям, щоб люди самі вирішували, кого вони обирають.
А тих, кого вони обрали, щоб вони мали повноваження і фінансові ресурси. Зрозуміло, що цю реформу треба продовжувати і захистити її.
Для цього нам потрібно, я глибоко в цьому переконаний, розпочати конституційний процес у рамках децентралізації влади. Мене турбує сьогодні питання нашої судової системи.
І ми з вами вже декілька місяців є об’єктами атак під різними можливостями судових позовів, зупинок рішень Уряду і т.д.
рішеннями судів.
Це говорить про те, що судова система в певній своїй частині є абсолютно неефективною, яка не викликає довіру. Я думаю, що Парламент абсолютно чітко має зрозуміти, де у нас є вади в законодавчій, судовій системі, як їх потрібно виправити.
Це теж є надзвичайно важливим питанням. Крім того, питання економіки, питання порядку денного, який ми сформували спільно з Парламентом – більше 30 законів, які мають позитивно впливати на дві речі: перша – на економічне зростання, друга – на захист українського бізнесу. Врешті-решт, порядок денний визначений, виборча кампанія пройшла, нас ще чекає виборча парламентська кампанія, але хочу сказати, яке завдання сьогодні стоїть перед Урядом України.
Завдання – забезпечити стабільність, розвиток і прийняття необхідних рішень.
Я хочу сказати як Прем’єр-міністр країни від імені всього Уряду: наш Уряд і я як Прем’єр-міністр забезпечать у країні стабільність, прийняття необхідних рішень для розвитку країни, для захисту її інтересів.
Ми все будемо робити для того, щоб відповідати своїми діями на ті запити, які є в українському суспільстві.
До речі, ми це робили і в попередні роки. Я розумію, що нелегкі завдання перед нами стоять, нелегкі виклики, але я глибоко переконаний в тому, що ми здатні і професійно, і морально впоратися з цими викликами, які стоять перед нами. Ще одна, дуже ключова позиція.
Ми абсолютно всі бачимо, що порядок денний є насиченим, виклики кожного дня є достатньо серйозні: в нас є, як і раніше, проблема державного боргу, яку нам навішали до 2014 року; в нас є нові торговельні енергетичні війни, які розв’язує проти нас Росія; в нас є багато завдань, які потребують правильних і професійних рішень, і ми їх забезпечимо. Але для цього нам потрібна ефективна взаємодія українського Парламенту, українського Президента і українського Уряду.
І я вважаю, що ця взаємодія має бути підкорена тільки одній ідеї – ідеї сильної і розвинутої країни.
Я ще раз можу підкреслити, що для мене Україна – це не просто назва, не просто місце на мапі.
Це велика європейська держава, яку ми не просто з вами любимо, яка не просто є нашим домом, а ми маємо служити цій державі, бо якою буде держава, наскільки вона буде сильною, розвинутою, демократичною, залежить від кожного з нас.
Тому це має бути одним і головним пріоритетом, і для мене це є пріоритет, і будемо рухатися далі. Ще одна річ, про яку я би хотів сказати.
Сьогодні в нас 24-те число.
Якщо ви пам’ятаєте, на минулому засіданні Уряду я сказав про те, що якщо НАК "Нафтогаз України" не зменшить цін на газ, виходячи з того, що ринкова ціна знизилася, то я запропоную Уряду звільнити голову правління НАК "Нафтогаз України". У понеділок НАК "Нафтогаз України" заявив, що НАК "Нафтогаз України" мене почув.
Вони зменшують з 1 травня на 300 грн ціну на тисячу кубів.
Я думаю, що це не останнє зниження.
Ринки показують зниження.
І ми будемо далі дивитися на те, як відкрито НАК "Нафтогаз України" буде діяти по відношенню до українських громадян. Але я хочу наголосити, що перша епопея у нас була з контрактом, друга епопея – з цінами на газ.
Я хочу ще раз повторити те, що я сказав напередодні.
Третього разу не буде. Якщо менеджмент державної компанії НАК "Нафтогаз України" не зрозуміє, що вони найняті державою для того, щоб ефективно управляти компанією і не грати з українським суспільством в "кішки – мишки", то пояснення буде тільки єдине – зміна менеджменту НАК "Нафтогаз України". Сьогодні, оскільки вони виконали поставлене Урядом питання, ми це питання знімаємо з порядку денного.
Але я наголошую на тому – третього разу не буде.
Я прошу, поважайте українське суспільство, конкуруйте на ринку, забезпечуйте збільшене добування газу в Україні, забезпечуйте належний транзит газу і якісні послуги.
І тоді ми будемо цінувати вашу роботу. Серед іншого хочу сказати, що у нас є кожен день дуже багато надзвичайно важливих питань.
І сьогодні, якраз квітень завершується, завершується навчальний рік – тисячі українських молодих людей завершують своє навчання у школі і будуть шукати своє життя у дорослому світі.
І ми маємо все зробити для того, щоб вони знайшли себе, щоб вони зробили свій власний вибір. Тому для цих молодих людей, для їх батьків, та й для нас усіх з вами дуже важливо, яке вони оберуть майбутнє.
І для того ми маємо з вами сьогодні визначитися щодо підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання, щодо вступної кампанії, щодо завершення навчального року: які є питання, які є здобутки, які є проблеми, щоб усе зробити для того, аби молоді люди почувалися спокійно, з одного боку, а з іншого боку, бачили відповідну перспективу. Тому я би хотів запросити до слова Гриневич Л.М.
– Міністра освіти і науки.
Вона надасть нам інформацію з цього питання.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bull or bear, who knows,
Fortunes won and fortunes lost,
The market humbles.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 18 квітня: покриття дефіциту бюджету, Raiffeisen Bank просять пришвидшити вихід з московія
20:45 - Meta представила ранні версії своєї нової моделі ШІ LLaMA 3
20:33 - Мексика під тиском США припиняє стимулювання китайських виробників електромобілів
20:04 - Україна отримала від німецьких партнерів енергетичне обладнання на майже мільйон євро
19:47 - У І кварталі до бюджету від приватизації надійшло понад 650 мільйонів
19:47 - Катерина Павліченко: За допомогою 38 машин, отриманих ДСНС від міжнародних партнерів, було розміновано понад 700 га територій
19:22 - У І кварталі Мінфін залучив понад $3 мільярди внутрішніх запозичень для покриття дефіциту бюджету
19:13 - московіянам почнуть відключати вхід в акаунти через Apple чи Google ID
19:06 - У Мінфіні відбулося третє засідання Міжвідомчої робочої групи з питань застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій
18:56 - "Схеми": Портнов з Іспанії переписав віллу під Києвом на дітей
18:44 - Виробники "Шахедів", металургія та автопромисловість: США та Британія ввели санкції проти Ірану
18:41 - Делегація МОЗ взяла участь у пояснювальній сесії Єврокомісії з питань захисту прав споживачів та охорони здоров’я
18:35 - "Укрнафта" змешить споживання електроенергії на АЗС
18:25 - Мінфін та Держфінмоніторинг працюють з міжнародними партнерами, щоб внести росію до «чорних» списків FATF та ЄС, – Денис Улютін
18:18 - Замість декларативних пільг — дієві інструменти для самореалізації ветеранів у цивільному житті, — Максим Кушнір
18:12 - "Мобілізаційний" закон: зміни для бізнесу та військовозобов’язаних осіб
18:07 - УЗ цьогоріч планує відремонтувати майже 1200 кілометрів колій
17:56 - Підписано Угоду про співробітництво в рамках проекту «Спільна архівна спадщина» з керівниками архівних служб країн Балтії, України та Польщі
17:45 - Підсумки торгів цінними паперами на Українській біржі за 18.04.2024
17:32 - "Укренерго" попереджає про можливі обмеження електроенергії для промислових споживачів
17:30 - Держаудитори перевірять ефективність роботи ДП «Укрдіпроважмаш»
17:28 - Посібник "Створення індустріальних парків та включення їх до Реєстру індустріальних парків"
17:21 - Німецький бізнес зацікавлений збільшувати інвестиції в ключові галузі української економіки, - Юлія Свириденко
17:20 - ФДМУ не зміг із першої спроби продати конфісковані квартири Сальдо і Шелкова
17:17 - Зустріч фінансового блоку G7: Сергій Марченко закликав пришвидшити розробку механізмів для спрямування активів рф на потреби України
17:00 - З 22 квітня в Києві відновиться платне паркування
16:48 - Німецький бізнес зацікавлений збільшувати інвестиції в ключові галузі української економіки, - Юлія Свириденко
16:38 - План США з випуску боргових зобов'язань під активи московія має юридичні ризики – ЄЦБ
16:35 - З початку року аграрії отримали кредитів на розвиток на 36 мільярдів


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар25.5305
Канадський долар28.7995
Юань Женьміньбі5.4716
Чеська крона1.6729
Данська крона5.6663
Гонконгівський долар5.0568
Форинт0.107167
Індійська рупія0.47405
Рупія0.0024469
Новий ізраїльський шекель10.4752
Єна0.25658
Теньге0.088619
Вона0.028832
Мексиканське песо2.3361
Молдовський лей2.2125
Новозеландський долар23.4771
Норвезька крона3.6023
московський рубль0.42078
Сінгапурський долар29.1268
Ренд2.0799
Шведська крона3.6351
Швейцарський франк43.5804
Єгипетський фунт0.8193
Фунт стерлінгів49.3858
Долар США39.6037
Білоруський рубль14.3951
Азербайджанський манат23.2936
Румунський лей8.497
Турецька ліра1.2187
СПЗ (спеціальні права запозичення)52.1599
Болгарський лев21.6154
Євро42.2789
Злотий9.769
Алжирський динар0.29133
Така0.35452
Вірменський драм0.099159
Домініканське песо0.66115
Іранський ріал0.00092851
Іракський динар0.029769
Сом0.43587
Ліванський фунт0.000436
Лівійський динар8.0586
Малайзійський ринггіт8.2657
Марокканський дирхам3.8465
Пакистанська рупія0.14042
Саудівський ріял10.3982
Донг0.0015718
Бат1.07729
Дирхам ОАЕ10.6188
Туніський динар12.4776
Узбецький сум0.0030882
Новий тайванський долар1.221
Туркменський новий манат11.1421
Сербський динар0.36025
Сомоні3.561
Ларі14.9113
Бразильський реал7.2282
Золото94309.87
Срібло1126.34
Платина37223.12
Паладій40714.98

Курси валют, встановлені НБУ на 19.04.2024

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
2262861041.451041.451041.451041.45312435.00
227763995.04995.04995.04995.04221893.92
229025981.29981.29981.29981.29490645.00
229470917.22917.22917.22917.2291722.00
2302621049.581049.581049.581049.58209916.00
BAVL0.2250.2250.2250.22567500.00
CRSR061018.491019.181018.491019.1820373.25
USGK78454845484548454822740000.00

Дані за 18.04.2024