У МТОТ відбулася розширена нарада щодо реалізації Закону «Про протимінну діяльність в Україні» за участю міжнародних гуманітарних організацій

15.04 12:00 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

У Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (МТОТ) відбулася зустріч з міжнародними партнерами щодо впровадження комплексу заходів протимінної діяльності, з урахуванням нового законодавства в Україні.
У заході взяли участь представники близько 30 країн – партнерів та міжнародних організацій. Внаслідок довготривалої збройної агресії Російської Федерації на сході України склалася небезпечна гуманітарна ситуація: великі території, забруднені вибухонебезпечними об"єктами, створюють серйозну загрозу безпеці, життю і здоров"ю цивільного населення, навколишньому середовищу, інфраструктурі, а також перешкоджають соціально-економічному розвитку на національному і місцевому рівнях.
На сьогодні така ситуація диктує необхідність у чіткій координації спільних дій усіх учасників протимінної діяльності для здійснення ефективних заходів у цій сфері. На зустрічі обговорювалися шляхи реалізації прийнятого у грудні 2018 року Закону України «Про протимінну діяльність в Україні», який визначає правові та організаційні засади здійснення протимінної діяльності та особливості її державного регулювання. Заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вікторія Вороніна проінформувала учасників заходу про підходи, бачення та розуміння протимінної діяльності на законодавчому та імплементаційному рівні. «Принципи нейтральності, неупередженості, рівності та гуманізму мають бути покладені в основу протимінної діяльності, як діяльності гуманітарного характеру», – підкреслила заступник Міністра. Також Вікторія Вороніна зазначила, що відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону на стратегічному рівні для управління та регулювання протимінної діяльності передбачено створення національного органу, який є постійно діючим міжвідомчим колегіальним органом, утвореним та підпорядкованим Кабінету Міністрів України.
Цей національний орган з протимінної діяльності буде формувати та впроваджувати національну програму у цій сфері та погоджувати національні програми та стандарти.
До структури такого органу буде входити комісія з питань акредитації операторів і центр протимінних операцій. Начальник Управління з питань східних регіонів Денис Тацій висловив вдячність партнерам Міністерства – Уряду Швейцарії, МКЧХ, ОБСЄ в реалізації спільних проектів, та розповів про роботу МТОТ за напрямом протимінної діяльності, зокрема, про пілотний проект, до реалізації якого МТОТ було залучено місцеві громади та адміністрації. До прикладу, у 2018 році Міністерством за підтримки Швейцарської конфедерації проведено широку інформаційну кампанію щодо правил поводження населення під час виявлення мін та вибухонебезпечних предметів, у рамках якої було розроблено відповідні методичні рекомендації.
МТОТ спільно з ДСНС розроблено 72 навчальних стенди, проведено низку навчань, 129 інформаційних заходів для 1850 осіб, підготовлено 4 тренери, виготовлено та розповсюджено 1000 плакатів, флаєрів, тематичних демонстраційних панелей з 3D-макетами мін та ВНП, випущено 190 попереджувальних маркувальних знаків.
Крім того, за участі МТОТ проведено нетехнічне обстеження 1300 га та технічне обстеження м.
Гірське Луганської області. Вікторія Вороніна розповіла, що за результатом успішної реалізації пілотного проекту, МТОТ попередньо відібрано 10 громад Донецької та Луганської областей для проведення аналогічної роботи.
Такі заходи здійснюватимуться за бюджетні кошти в рамках нової бюджетної програми.
Також за цією програмою буде профінансована інформаційна кампанія щодо навчання з протимінної безпеки. «У 2019 році в Україні вперше виділено 5 млн грн для інформування з питань протимінної небезпеки.
МТОТ має чіткий план дій з реалізації інформаційної кампанії, в рамках якої заплановано розроблення низки інформаційних та наочних матеріалів, впровадження нової навчальної програми з вивчення правил безпечної поведінки при виникненні небезпечних та надзвичайних ситуацій пов’язаних з вибухонебезпечними предметами, а також розроблення відповідного навчально-методичного посібника для учнів», – повідомила заступник Міністра. Заступник глави делегації представництва МКЧХ в Україні Роджер Руффі наголосив: «Ми не можемо очистити забруднені території, але ми можемо навчити людей безпечній поведінці.
Для цього ми організовуємо тренінги фахівців, виставки, навчання медичних працівників тощо.
Ми намагаємося створити доступ до безпечних умов життєдіяльності цивільного населення». Національний менеджер представництва ОБСЄ в Україні Ярослав Юрцаба підкреслив важливість реалізованих спільних проектів ОБСЄ і МТОТ, зокрема проекту «Зміцнення спроможності України у сфері протимінної діяльності».

Добавить комментарий

Автор:

Введите Код, указанный на рисунке
 
Новини

23:54 - “Нафтові” санкції Росії: чи буде дефіцит пального в Україні
23:30 - Президент на дебатах про боротьбу з корупцією: Винний буде сидіти у в'язниці, друг чи партнер – це неважливо
21:48 - Український народ врешті-решт має знати, що саме збирається робити кандидат в Президенти воюючої країни – Петро Порошенко на дебатах з Володимиром Зеленським
21:48 - Ми маємо об’єднатися, щоб захистити Україну, повернути Крим, захистити український Донбас – Петро Порошенко
21:12 - Установка оборудования Sany на госшахтах повысит энергонезависимость страны, — председатель Донецкой ОГА
21:06 - President on the importance of resisting the revenge of pro-Russian forces: In the next five years Putin will face a complete flop in Ukraine
21:06 - Head of State: April 21 is not a reason for experiments and jokes. One should not experiment with the post of President
21:06 - Petro Poroshenko: The main task of the President of Ukraine is not to make Putin laugh, but to act victoriously, defending the national interests of the country
19:12 - Голова Держенергоефективності представив переваги енергоефективних проектів для промисловості, бюджетної сфери та кожної родини
19:12 - Посівна-2019: Аграрії засіяли цукровими буряками 200 тис. га
19:12 - Нова сонячна електростанція на Дніпропетровщині вартістю понад 200 млн євро – інвестиція в енергонезалежність України
18:30 - “Укртелеком”, за который борются Ахметов и Фирташ, отказался от выплаты дивидендов по итогам 2018 года
18:30 - МВФ обещает следить за судьбой Приватбанка
18:30 - Курси валют, встановлені НБУ на: 22.04.2019
17:36 - Энергохолдинг Ахметова официально выступает за своевременное введение нового рынка электроэнергии с 1 июля
17:36 - Счетная палата проверит аэропорты “Борисполь” и “Львов”
17:36 - Судебные процессы по Приватбанку могут длиться несколько лет
17:36 - У банка Суркисов проблемы: против него уже открыто 9 исполнительных производств
17:36 - “Укрзализныця” с 19 мая повысит ставки на использование вагонов
17:36 - НБУ готовит законопроект о платежных услугах
17:06 - Інтерв'ю Голови Національного агентства з питань державної служби Костянтина Ващенка газеті День" №72-73, (2019)
17:06 - За перший квартал Держаудитслужба виявила фінансових порушень на понад 625 млн грн
17:06 - МТОТ: Україна вивчає кращі світові практики з організації протимінної діяльності
17:06 - У Нікополі на повну потужність запрацювала найбільша сонячна електростанція України, – Дніпропетровська ОДА
17:06 - МОЗ України презентувало зміни в охороні здоров’я міжнародним партнерам
17:00 - На Дніпропетровщині розробили методичні рекомендації «Реалізація державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»
16:42 - Государственная фискальная служба доначислила предприятиям в первом квартале 11 млрд гривен налогов
16:42 - План Лещенко. Зеленский поведет в парламент “старых коррупционеров” и “котов в мешке”
16:42 - Игорь Коломойский уже украл и хочет еще отсудить больше 13,5 млрд долларов
16:42 - Запуск суточной балансировки на рынке газа снизил небалансы в 6 раз


Більше новин