Прикарпаття не просто рухається шляхом євроінтеграції, а й показує приклад решті країни, - Іванна Климпуш-Цинцадзе в Івано-Франківську

18.03.2019 20:12 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Прикарпаття не просто рухається шляхом євроінтеграції, а й показує приклад решті регіонів країни.
Про це під час регіональної конференції «Євроінтеграція: сила можливостей» в Івано-Франківську заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе. Вона зазначила, що торік експорт з Івано-Франківської області зріс на 31% і в грошову вимірі склав 871,7 мільйонів доларів.
Імпорт також зростає, але в балансі зовнішньої торгівлі сальдо позитивне і складає понад 35 мільйонів доларів.
65,4% експорту з Прикарпаття припадає на ЄС.
Це на 36% більше, ніж попереднього, 2017 року.
Такі цифри свідчать про те, що товари регіону конкурентні, а знак якості ЄС дозволяє експортерам відкривати треті ринки. «Я впевнена, що це далеко не ваша «стеля», і ця тенденція до зростання експорту пришвидшиться.
Ми на центральному рівні робимо для цього все можливе», - зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Вона розповіла про Офіс розвитку малого і середнього підприємництва - нову структуру, покликану допомагати бізнесу.
Вона працює за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проекту FORBIZ та Ініціативи EU4Business.
Місія Офісу розвитку МСП – формування системи підтримки малого і середнього бізнесу шляхом покращення доступу до інформації, фінансування, розвитку інфраструктури та популяризації культури підприємництва в Україні.
Завдання Офісу - розробка цільових програм підтримки малого та середнього бізнесу, а також створення можливостей для покращення підприємницьких навичок у регіонах.
Офіс спільно з Мінекономрозвитку працює над реалізацією пріоритетних напрямів, передбачених урядовою Стратегією розвитку малого і середнього підприємництва на період до 2020 року. Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що європейська інтеграція – це не лише про бізнес, а й про широкі можливості для розвитку науки і освіти.
Вона нагадала, що в межах чинних домовленостей між Україною та ЄС діє низка програм навчання для української молоді, які заохочують пізнавати розмаїття європейських культур і мов та розуміти їхню цінність.
Зокрема, Еразмус+ – наймасштабніша програма навчання та обмінів Європейського Союзу.
Вона популяризує європейські студії та підтримує проекти міжнародної співпраці, партнерства, проведення заходів і мобільність у сфері освіти, молоді і спорту.
У 2018 році 41 студент з України отримав стипендії на навчання в магістратурі провідних університетів ЄС.
Вони здобувають освіту разом з 1640 іншими стипендіатами в престижних університетах Великої Британії, Бельгії, Франції, Чехії, Італії, Іспанії, Данії, Греції, Португалії, Естонії та Німеччини. З 2013 року Україна також бере участь у навчальній програмі Європейської Комісії eTwinning Plus, яка поширює започатковану в 2005 р.
програму розвитку співпраці європейських шкіл (eTwinning) на країни Східного та Середземноморського партнерства.
Участь в eTwinning Plus стимулює учнів та вчителів з України вивчати іноземні мови і покращувати рівень використання ІТ-технологій.
Школярі тренують навички створення команд, отримують досвід реалізації спільних проектів та заводять нових друзів.
Зі свого боку, вчителі знайомляться з педагогами з інших країн Європи.
Станом на листопад 2018 року учасниками eTwinning Plus від України є 857 шкіл та 1684 вчителів.
Українські і-твіннери взяли участь у 3221 проекті. Віце-прем’єр-міністр закликала активно використовувати всі можливості, які дає євроінтеграція і наближати Україну до мрії.
«Докорінно змінити таку велику країну, як наша, нелегко.
Але якщо це стане справою усіх і кожного – будемо самі собі вдячні за затишний дім, який збудуємо разом!», - підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе. Голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Олег Гончарук зазначив, що регіональний проект «Єврокарпатська ініціатива» дав поштовх багатьом іншим проектам.
Зокрема, останній фестиваль «Карпатський простір» відвідали дипломати з 33 країн.
Голова ОДА подякував підприємцям області за самовіддану працю та перехід на європейські стандарти ведення бізнесу.
Він зазначив, що область у 2018 році посіла друге місце в рейтингу легкості ведення бізнесу (regional doing business).
«Підприємства області успішно переорієнтувалися з ринків РФ на ринки ЄС», - зазначив Олег Гончарук. В публічній дискусії «Міфи та факти євроінтеграції: де знайти можливості?» в Івано-Франківську також взяли участь Віктор Вінтоняк, директор Агенції регіонального розвитку Івано-Франківської області; Любов Богачевська, директор з комунікацій та розвитку компанії Goodvalley Ukraine LLC (Ґудвеллі Україна); Ірина Корольчук, випускниця програми Erasmus+, операційний керівник платформи «Тепле Місто»; Андрій Павлів, представник UkraineInvest - Ukraine Investment Promotion Office у Західній Україні; Іван Кульчицький, член Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС від громадського сектору, Президент ГО «Агенція Європейських Інновацій»; Ростислав Томенчук, координатор Робочої групи 1 Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС «Політичний діалог, зовнішня та безпекова політика», Голова правління Українського інституту міжнародної політики; Лариса Заграй, завідувач кафедри соціальної психології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, підприємці, голови ОТГ, освітяни, студенти та громадські діячі регіону.  Довідково Мета інформаційної кампанії «Євроінтеграція: сила можливостей» – роз’яснення та популяризація практичних переваг і можливостей, які вже мають або невдовзі отримуватимуть українці від євроінтеграційного курсу України. Інформаційна кампанія «Євроінтеграція: сила можливостей» реалізується Офісом Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України за підтримки Громадської спілки «Фонд підтримки реформ в Україні» та Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) в межах проекту «Підвищення обізнаності про вплив Угоди про Асоціацію з ЄС» та Проекту ЄС Association4U.
Детальніше – eu-ua.org/syla-mozhlyvostei. Регіональна конференція в Івано-Франківську відбулася за підтримки проекту «Громадська синергія», що фінансується Європейським Союзом та виконується Міжнародним фондом «Відродження».
Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і необов’язково відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження». Проект «Громадська синергія» – проект, спрямований посилити участь громадськості у впровадженні євроінтеграційних реформ в Україні.
Досягаємо цього через активізацію двох євроінтеграційних громадських платформ, які разом об’єднують близько 350 неурядових українських організацій: Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.
Проект надає Платформам та їх організаціям-учасницям фінансову та організаційну підтримку у проведенні аналітично-адвокаційної та інформаційно-просвітницької діяльності.
Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується і виконується Міжнародним фондом «Відродження». Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС є національною частиною Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС – одного з офіційних двосторонніх органів Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
Відповідно до ст.
469-470 Угоди про асоціацію Платформа офіційно представляє інтереси громадянського суспільства України та ЄС у процесі виконання Угоди, здійснює моніторинг та громадський контроль за її виконанням.
Від Української сторони до Платформи входить 15 членів – представників громадських об’єднань, профспілок та організацій роботодавців.
Під їх егідою УС ПГС об’єднує понад 250 організацій. Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства – це мережа з понад 120 громадських організацій України, що відстоює українські інтереси в рамках Східного партнерства.
Платформа є частиною Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (ФГС СхП) – об’єднання представників громадських організацій України, Грузії, Молдови, Білорусі, Вірменії, Азербайджану, а також ЄС.
Форум допомагає громадським організаціям регіону Східного партнерства адвокатувати важливі для їх країн питання на рівні ЄС, сприяє аналітично-адвокаційній діяльності та обміну досвідом між організаціями громадянського суспільства регіону, здійснює громадський моніторинг виконання цілей Східного партнерства.
Рекомендації ФГС СхП враховуються ЄС і країнами-членами СхП у процесі формування політики Східного партнерства. Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – перший в Україні та Молдові регіональний фонд прямих інвестицій з капіталом 150 млн доларів США, заснований за фінансування уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).
Фонд має понад 20 років досвіду успішного інвестування у підприємства малого та середнього бізнесу.
Загалом фонд інвестував 185 млн доларів США у 129 компаній із приблизно 27 000 працівників та зробив можливим залучення 1,8 млрд доларів в компанії України та Молдови. З 2015 року Фонд реалізовує програму технічної допомоги в Україні та Молдові на загальну суму $35 млн, основними елементами якої є сприяння експорту, місцевий економічний розвиток, соціальне інвестування та економічне лідерство.
WNISEF фінансує інноваційні, високоефективні програми, що спрямовані на здійснення реформ та змінюють життя звичайних людей в Україні та Молдові.www.wnisef.org.

Додати коментар

Користувач:
email:





Capital market
Where savers meet investors
Long-term funds are raised

- Fin.Org.UA

Новини

23:31 - Оновлюються норми, що регулюють процедуру надання окремих дозволів НБУ на проведення валютних операцій за надходження клопотань від КМУ
14:32 - Українські безпілотники, які атакували московія, поцілили в енергоінфраструктуру - УП
13:58 - Понад 3,2 млрд грн зможе отримати бізнес Дніпропетровщини у межах державної політики “Зроблено в Україні”, – Юлія Свириденко
13:38 - Понад 3,2 млрд грн зможе отримати бізнес Дніпропетровщини у межах державної політики “Зроблено в Україні”, – Юлія Свириденко
13:30 - Інтерсіті+ повертається до Одеси - УЗ
12:55 - У Дніпрі представили економічну платформу "Зроблено в Україні"
12:14 - РНБО пропонує заборонити рекламу казино з використанням військової символіки
12:00 - Інтерв’ю Андрія Пишного про перебіг Весняних зборів МВФ та Світового банку у Вашингтоні
11:25 - Польські фермери зняли блокаду двох пунктів пропуску на кордоні з Україною
11:22 - Енергетична ситуація в регіонах на 20 квітня
11:18 - Цифровізація державних послуг в Україні створює потужний антикорупційний ефект, - Ольга Зикова
10:57 - ЕНЕРГЕТИЧНА СИТУАЦІЯ В РЕГІОНАХ на 20 квітня: через негоду знеструмлені 11 населених пунктів; за добу енергетики відновили електропостачання понад 26 тисячам абонентів
10:29 - Ситуація в енергосистемі на 20 квітня: дефіциту електроенергії не прогнозується
10:12 - СИТУАЦІЯ В ЕНЕРГОСИСТЕМІ на 20 квітня: дефіциту електроенергії не прогнозується; внаслідок обстрілів на Донеччині знеструмлювалася шахта – під землею залишалися понад 130 працівників
10:10 - Військовим заборонять доступ до казино: Зеленський увів в дію рішення РНБО
10:00 - єРобота: За грантові кошти письменниця випустила свою першу дитячу книжку
10:00 - московія уразила інфраструктурний об'єкт в Одесі
09:41 - У МВС відбулася робоча зустріч із представниками Європейської Комісії
09:33 - Оперативна інформація щодо наслідків ведення бойових дій російською федерацією та роботи піротехнічних підрозділів ДСНС України
09:17 - Сергій Марченко обговорив із міністрами фінансів європейських країн поглиблення співпраці на шляху інтеграції України в ЄС
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:40 - Україна отримає можливість залучати кредитні ресурси загальним обсягом до $2,1 млрд від Південної Кореї: уряди країн підписали відповідну угоду
21:08 - Мінінфраструктури: Ракетний удар зруйнував ємності з агропродукцією, яка мала йти на експорт до країн Азії та Африки
21:00 - Новини 19 квітня: удар по порту "Південний", неплатників аліментів тепер зможуть мобілізувати
20:51 - "Роттердам+": ВАКС звільнив двох фігурантів від відповідальності через строки давності
20:44 - Мінцифри розробило технічні вимоги для системи "еАкцизу"
20:26 - Компанії в московія почали платити податки в борг через проблеми з експортною виручкою
20:17 - ВАКС дозволив конфіскувати активи російської компанії, яка виготовляє військову техніку 
19:45 - ФДМУ за тиждень провів 8 успішних аукціонів з приватизації на 28,5 мільйонів
19:20 - "Під виглядом співробітників Бюро видурювали у людей гроші": ДБР викрило шахрайську схему


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар25.504
Канадський долар28.9062
Юань Женьміньбі5.4947
Чеська крона1.678
Данська крона5.6797
Гонконгівський долар5.0796
Форинт0.107271
Індійська рупія0.47667
Рупія0.002444
Новий ізраїльський шекель10.5315
Єна0.25735
Теньге0.089175
Вона0.028793
Мексиканське песо2.2909
Молдовський лей2.2228
Новозеландський долар23.4152
Норвезька крона3.6029
московський рубль0.42645
Сінгапурський долар29.2107
Ренд2.0712
Шведська крона3.6331
Швейцарський франк43.7663
Єгипетський фунт0.8232
Фунт стерлінгів49.4922
Долар США39.7879
Білоруський рубль14.462
Азербайджанський манат23.4019
Румунський лей8.5166
Турецька ліра1.2205
СПЗ (спеціальні права запозичення)52.3493
Болгарський лев21.6698
Євро42.3821
Злотий9.7865
Алжирський динар0.29133
Така0.35452
Вірменський драм0.099159
Домініканське песо0.66115
Іранський ріал0.00092851
Іракський динар0.029769
Сом0.43587
Ліванський фунт0.000436
Лівійський динар8.0586
Малайзійський ринггіт8.2657
Марокканський дирхам3.8465
Пакистанська рупія0.14042
Саудівський ріял10.3982
Донг0.0015718
Бат1.07729
Дирхам ОАЕ10.6188
Туніський динар12.4776
Узбецький сум0.0030882
Новий тайванський долар1.221
Туркменський новий манат11.1421
Сербський динар0.36025
Сомоні3.561
Ларі14.9113
Бразильський реал7.2282
Золото94602.1
Срібло1122.93
Платина37071.98
Паладій40053.68

Курси валют, встановлені НБУ на 22.04.2024

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
2262861041.861041.861041.861041.8652093.00
227763995.42995.42995.42995.42597252.00
2280431098.651098.651098.651098.6535156.80
229025981.67981.67981.67981.67490835.00
229470917.58917.58917.58917.58275274.00
CRSR061019.951019.951019.951019.9512239.40
USXT22464946494649464932529053.00

Дані за 19.04.2024