Підрозділу податкових та митних експертиз – 25 років

15.03 21:30 | Державна фіскальна служба України


Сьогодні в ДФС відзначили 25 річницю створення Департаменту податкових та митних експертиз фіскальної служби. Це один з важливих напрямів діяльності ДФС, оскільки експерти департаменту здійснюють дослідження фізико-хімічних показників, гемологічні експертизи, криміналістичні і інженерно-технічні дослідження, товарознавчу експертизу товарів і оцінку колісних транспортних засобів.
«Фахівцям департаменту податкових та митних експертиз достатньо одного погляду, одного дотику і вони вже знають про властивості товару, що надходить на експертизу, і чи є маніпулювання з митною вартістю, чи підроблена акцизна марка, скільки важить шматок бурштину, одного запаху вистачає, щоб визначити чи є в енергетичних напоях психотроп», – зазначив  в.о. Голови ДФС Олександр Власов.

Сфера компетенції лабораторії охоплює понад 400 вимірюваних показників та широкий спектр досліджуваних товарів. Це речовини з вмістом наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів, харчова та кормова продукція, текстильна продукція, нафтопродукти, хімічна продукція побутового призначення, вугілля, метали та сплави та багато інших товарів.

Експерти департаменту проводять балістичну експертизу, експертизу грошей, акцизних марок та документів. Під час митної експерти здійснюється попередня оцінка майна вилученого або конфіскованого за порушення митного та податкового законодавства

Загалом у 2018 році фахівці Департаменту податкових та митних експертиз ДФС здійснили 35 тис експертиз, а з початку 2019 року вже проведено 7 тис. таких досліджень.

 «На сьогодні перелік нових синтетичних наркотичних та психотропних сполук, вперше в Україні ідентифікованих спеціалістами лабораторії, налічує 120 речовин», - підкреслив Олександр Власов.

Наприклад, у 2008 році при дослідженні зразків рослинних препаратів для схуднення у їх складі експертами лабораторії було вперше виявлено синтетичну хімічну сполуку сибутрамін, що має психотропну дію та небезпечна для здоров’я людини.  Оскільки на той час ці сполуки не підпадали під будь-які заборони і обмеження в Україні лабораторія звернулась до МОЗ щодо запровадження до них спеціальних заходів контролю. Через деякий час сполуки були внесені до списків контрольованих речовин. Так було покладено початок роботі з виявлення та ідентифікації нових синтетичних, психотропних та наркотичних сполук. З того часу експертами лабораторії було ідентифіковано багато нових синтетичних замінників традиційних наркотиків, так званих «дизайнерських» наркотиків.

Синтетичні наркотики виявляються у різноманітних і непередбачуваних товарах – дієтичних добавках, енергетичних і тонізуючих напоях, сумішах для паління, ароматизаторах для приміщень, солях для ванн, побутових барвниках та інших.

Експертами лабораторії протягом останніх 6 років проведено гемологічну ідентифікацію бурштину та виробів з нього загальною вагою майже 5 тонн, що оцінені на загальну суму 119,8 млн грн. Зокрема, у 2015 році було ідентифіковано унікальний зразок бурштину вагою більше 1 кг та визначеною вартістю понад 273 тис грн.
«На сьогодні до складу департаменту входять 3 управління, які функціонують у Києві та 5 відокремлених підрозділів, що знаходяться в містах Дніпро, Ужгород, Львів, Одеса, Харків та Сєвєродонецьк. Всі вони  оснащені сучасним технічним обладнанням та мають професійний кадровий потенціал, що забезпечує проведення експертиз та досліджень на високому рівні», – підкреслила директор Департаменту податкових та митних експертиз ДФС Юлія Шадевська.
Центральна митна лабораторія – перша назва Департаменту податкових та митних експертиз, яка була в березні 1994 року, сьогодні оснащена високоякісним сучасним обладнання, у тому числі отриманим і за рахунок міжнародного співробітництва, що засвідчує високий рівень визнання закладу в світовій  митній спільноті.
В.о. Голови ДФС також зазначив, що сьогодні до сфери діяльності лабораторії належить й здійснення податкових експертизи та висловив впевненість, що при розподілі ДФС на дві служби – митну та податкову не буде втрачено напрацьований потенціал та здійснюватиметься подальша ефективна експертна робота.

Добавить комментарий

Автор:

Введите Код, указанный на рисунке
 
Новини

08:30 - Все назначения Зеленского. Кто все эти люди
08:30 - “Слуга народа” в Харькове. Зеленский станет младшим партнером Кернеса
08:30 - Беларусь сняла ограничения на экспорт бензина и дизтоплива в Украину
08:30 - В интересах Игоря Мазепы Украина вводит антидемпинговые пошлины на импорт цемента
08:30 - Валерий Хорошковский боится возвращаться в Украину
08:30 - Партнерша Гепы владеет шикарным автопарком и недвижимостью
08:30 - Лампочка Гройсмана. Что будет с тарифами на электричество в Украине с 1 июля
08:30 - Александра Данилюка рассматривают на пост секретаря СНБО
08:30 - Закрытый список. По каким правилам будут проходить досрочные выборы
08:30 - Игорь Коломойский окончательно проиграл суды НБУ на 2,6 млрд гривен
08:30 - Команда Владимира Зеленского не приглашала главу “Нафтогаза” на встречу с министром энергетики США
07:36 - Оборот розничной торговли с начала года вырос на 8%
00:54 - Опционный анализ - Эксперты Freshforex: USD/JPY: Рост к максимальной прибыли!
00:54 - Недельная аналитика- Опционный анализ - Недельный обзор: AUD/USD, золото, нефть
22:36 - Игорь Коломойский продавил своего адвоката на пост главы Администрации президента
22:24 - В Івано-Франківську обговорили податок на нерухоме майно на 2020 рік
22:24 - На Хмельниччині обговорили проблемні питання будівельної галузі
22:24 - На Вінниччині обговорили перспективи співпраці ДРС та громадських організацій
19:30 - Міністерство інфраструктури України повідомляє про результати конкурсу на зайняття вакантних посад фахівців з питань реформ
19:30 - Міністерство інфраструктури України оголошує конкурс на зайняття вакантної посади заступника начальника відділу аудиту відповідності та фінансового аудиту Управління внутрішнього аудиту, яка належить до посад державної служби категорії «Б»
19:00 - ЕБРР может выделить 250 млн. евро на инфраструктуру городского транспорта в Украине
19:00 - Облачный оператор связи бывшего главы Госадминистрации связи получил код идентификации
18:54 - Проект USAID «Енергетична безпека» надає експертну допомогу щодо організації укладення та виконання угод про розподіл продукції
18:54 - Промова в.о. Міністра охорони здоров’я України доктора Уляни Супрун на 72-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я у Женеві
18:54 - Науково-методичні комісії розроблять державні освітні стандарти для галузі “Охорони здоров’я”
18:54 - З початку року землевпорядники Миколаївщини спрямували до державного та місцевого бюджетів більше 770 тис. грн за надані населенню адміністративні послуги
18:54 - Мінекономрозвитку: Україна наклала антидемпінгове мито на цементні клінкери та портландцемент з РФ, Білорусі та Молдови
18:54 - У владі має бути такий самий консенсус щодо євроатлантичної інтеграції, яким він є у суспільстві, - Іванна Климпуш-Цинцадзе на заходах на честь 70-річчя НАТО
18:06 - НБУ и ФГВФЛ снова попытается продать активы Дельта Банка на площадке в США
18:06 - Burisma собирается вложиться в производство LPG в Харьковской области


Більше новин

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
BAVL0.360.360.360.36108000.00
TATM121212124800.00

Дані за 21.05.2019