Усі рішення органів влади в Україні мають ухвалюватися через призму внесених в Конституцію змін щодо незворотності курсу на ЄС та НАТО, - Іванна Климпуш-Цинцадзе

18.02.2019 18:06 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Квінтесенцією євроінтеграційних зусиль української влади стало конституційне закріплення стратегічних цілей членства у ЄС та Північноатлантичному альянсі.
Це консолідована позиція усіх гілок влади та запит суспільства стати частиною європейської сім’ї.
Це також сигнал для наших партнерів у ЄС щодо незворотності політичного курсу країни у напрямі європейської та євроатлантичної інтеграції.
Про це заявила Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час презентації Звіту про виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом у 2018 році. Вона нагадала, що П"яте засідання Ради асоціації Україна – ЄС засвідчило позитивну оцінку Євросоюзом досягнутого Україною прогресу у виконанні Угоди про асоціацію.
«Цей прогрес був би неможливим без потужної підтримки наших партнерів та друзів у ЄС – підтримки як на високому політичному рівні, так і у наданні технічної та експертної допомоги», – зазначила Віце-прем`єр-міністр.
Водночас вона вказала на сфери, у яких треба докласти більше зусиль для досягнення глибшої інтеграції з ЄС. Зокрема, важливим є скасування бар’єрів на митниці.
«Якщо буде ухвалено закон про уповноваженого економічного оператора, який понад три роки розглядається в різних редакціях, можемо розраховувати на просування в митній лібералізації та у перспективі – на приєднання до Конвенції про єдиний режим транзиту», – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе. Також вона нагадала про потребу першочергового ухвалення законодавства щодо технічних регламентів та оцінки відповідності; публічних електронних реєстрів; захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України; забезпечення дотримання прав осіб при проведенні перевірок характеристик нехарчової продукції. «Важливими завданнями є розбудова прикордонної і транспортної інфраструктури, приєднання до європейських транспортних мереж», – додала Віце-прем`єр-міністр, нагадавши, що на 20 Саміті Україна – ЄС українська сторона запропонувала ЄС цілковито новий амбітний підхід – посилити інтеграцію у пріоритетних секторах.
«Цього року ми напрацювали і представили нашим партнерам ЄС конкретні пропозиції щодо алгоритму поглиблення цієї співпраці.
У цьому зв’язку та завдяки результативній роботі двосторонніх органів асоціації на П’ятому засіданні Ради асоціації узгоджено пріоритетні завдання на 2019 рік», – сказала вона. За словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, сьогодні переважає сприйняття європейської інтеграції як привабливої перспективи використання свобод вільного ринку ЄС.
З іншого боку, ця тема часто стає об’єктом маніпуляцій недобросовісних політиків.
«Але ми маємо чітко усвідомлювати, що європейська інтеграція – це передусім відповідальність.
Відповідальність перед власною державою, громадянами та врешті-решт партнерами.
Таке розуміння європейської інтеграції ставало рушієм та ключем успішності приєднання до ЄС сучасних держав-членів, – підкреслила Віце-прем`єр-міністр.
– Саме з таким розумінням європейської інтеграції як органи виконавчої і законодавчої гілок влади, так і громадянське суспільство мають працювати щодня.
Лише це дасть нам можливість досягти спільного результату – такого бажаного і вистражданого». «П’ять років тому українці вийшли на Майдан саме через європейський вибір, і вже сьогодні, завдячуючи імплементації Угоди про асоціацію, є відчутний прогрес у реалізації ключових реформ.
Однак, попри цей успіх, є сфери, що потребують активнішої роботи та кращої координації всіх гілок влади.
Якщо ви хочете швидше рухатись, ви повинні працювати як єдина команда.
Кабінет Міністрів, Верховна Рада та громадянське суспільство – всі повинні працювати як єдине ціле», - зазначив Голова Представництва Європейського Союзу в Україні, Посол Хюґ Мінґареллі. «Наші сусіди усвідомлюють, що ніхто не може закрити перед Україною двері до ЄС та НАТО», - зазначила Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко, коментуючи закріплення курсу на ЄС і НАТО в Конституції і заяву з цього приводу представника Польщі в ООН.
Вона наголосила, що Парламент поточного складу має встигнути посилити повноваження Комітету з питань євроінтеграції.
«Комітет має бути «ситом» законопроектів на предмет їхньої відповідності європейській інтеграції», – додала Ірина Геращенко. За словами в.о.
Голови Комітету ВРУ з питань європейської інтеграції Марії Іонової, необхідно закріпити на законодавчому рівні урядово-парламентську дорожню карту законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
«Ми озвучуємо проблему і пропонуємо її рішення.
Тому ми зареєстрували постанову щодо створення  урядово-парламентської комісії (це також досвід країн ЄС, зокрема, Хорватії).
Коли це на законодавчому рівні буде закріплено, коли будуть визначені всі строки, буде календар – відповідальність буде іншою», – підкреслила народний депутат. Іванна Климпуш-Цинцадзе  наголосила, що євроінтеграція – це шанс для України побудувати гідне життя та увійти до спільноти націй вільного світу.
«Цей шанс протягом двадцяти семи років нашої незалежної історії ми неодноразово марнували: озираючись на Москву у лабіринтах нашої геополітичної багатовекторності, зволікаючи з реформами на догоду олігархічним інтересам і бюрократичній інерції, а іноді й намагаючись розвернути потяг до Європи, що вже встиг рушити з місця.
Сьогодні ми впритул наблизилися до того, щоб скористатися цим історичним шансом, шансом побудувати ту Україну, якої ми прагнемо: вільну країну, країну свободи та демократії, поваги до власності, де захищені права кожної людини», – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.
 За її словами, окремі політичні сили, які «зненацька підняли голови, але не мали би навіть морального права брати участь у цій громадсько-політичній дискусії, бо демонстрували свою неспроможність щодо реалізації цих гасел протягом  багатьох попередніх років», намагаються зараз змарнувати цей шанс. Віце-прем’єр-міністр наголосила, що наразі «всі дії та рішення органів законодавчої, виконавчої та судової влади в Україні мають ухвалюватися через призму внесених у Конституцію змін щодо незворотності курсу на європейську та євроатлантичну інтеграцію». З повним Звітом про виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом у 2018 році можна ознайомитися за посиланням. Звіт про виконання Угоди підготовлений Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції за підтримки Офісу Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та експертів проекту ЄС «Аssociation4U».

Додати коментар

Користувач:
email:





Біржа додає
Статусу компанії, але
І ризиків багато.

- Fin.Org.UA

Новини

20:35 - Ситуація в енергосистемі. Оперативна інформація на 19:00
20:15 - Apple вимагає від Telegram заблокувати низку каналів для користувачів з українськими SIM-картками
20:08 - Банки готові збільшити кредитування бізнесу та населення – НБУ
20:02 - Найдорожча технокомпанія Європи ASML офційно змінила гендиректора
19:29 - Три чверті роботодавців відчувають дефіцит кадрів в Україні – дослідження
19:17 - Патроне став віцепрезидентом ЄБРР. Хто очолив банк по Україні та Молдові
18:59 - Аналітична записка про стан роботи зі зверненнями громадян у І кварталі 2024 року
18:50 - Експерти Консультативної Ради при Міністерстві економіки України вітають прогрес щодо запуску програми Ukraine Facility
18:48 - Литва майже припинила імпорт зерна з московії та Білорусі
18:47 - Mercedes-Benz презентувала електричний G-Wagen
18:23 - Туреччина наростила закупівлі російської нафти до історичного рекорду
18:21 - Оновлено порядок здійснення безвиїзного нагляду та виїзних перевірок  фінансових установ з питань фінансового моніторингу, валютного та санкційного законодавства
18:10 - Байден підписав закон з 61 млрд доларів на підтримку України
18:07 - У Харкові запровадили нові проєкти для підтримки місцевого бізнесу
17:52 - Інформація щодо проведення Міжнародної весільної виставки “SHANGHAI WEDDING EXPO 2024” (07 – 09 серпня 2024 р., м. Шанхай, Китай)
17:45 - Підсумки торгів цінними паперами на Українській біржі за 24.04.2024
17:18 - Україна підписала Меморандуми про взаємне визнання Дипломів / Свідоцтв фахівця моряків з Португалією та Грузією
17:04 - Мазепа про свою справу: проблема в "сірих зонах" законів, а не в вертикалі Зеленського
17:00 - Офіс генпрокурора після аудиту закрив п'яту частину справ проти бізнесу
16:47 - Boeing звітує про падіння доходів через скорочення поставок
16:35 - Центр розмінування ДССТ отримав 10 позашляховиків, закуплених німецькими партнерами за ініціативи Мінекономіки
16:31 - Автобуси тепер можуть обирати в "єЧерзі" час перетину кордону з Молдовою
16:26 - Центр розмінування ДССТ отримав 10 позашляховиків, закуплених німецькими партнерами за ініціативи Мінекономіки
16:24 - Держаудитслужба розпочала аудит Науково-дослідного інституту вогнетривів
16:14 - Мінветеранів обговорило з представниками ОВА та територіальних громад законопроєкт щодо засад ветеранської політики
16:06 - ДТЕК відновив електропостачання споживачів Святошинського району Києва
15:48 - Банкіри очікують зниження Нацбанком облікової ставки до 14%
15:48 - Справа про оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
15:43 - Мін’юст: Урядовий законопроект про звернення ухвалений в першому читанні
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 25.04.2024


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар25.6704
Канадський долар28.8388
Юань Женьміньбі5.4473
Чеська крона1.6715
Данська крона5.6565
Гонконгівський долар5.0393
Форинт0.107269
Індійська рупія0.47372
Рупія0.0024433
Новий ізраїльський шекель10.4525
Єна0.25477
Теньге0.08896
Вона0.028811
Мексиканське песо2.3308
Молдовський лей2.2073
Новозеландський долар23.4185
Норвезька крона3.5966
московський рубль0.42673
Сінгапурський долар28.9955
Ренд2.057
Шведська крона3.6294
Швейцарський франк43.1667
Єгипетський фунт0.824
Фунт стерлінгів49.075
Долар США39.4716
Білоруський рубль14.347
Азербайджанський манат23.2159
Румунський лей8.4785
Турецька ліра1.2137
СПЗ (спеціальні права запозичення)51.9715
Болгарський лев21.5692
Євро42.1833
Злотий9.7656
Алжирський динар0.29133
Така0.35452
Вірменський драм0.099159
Домініканське песо0.66115
Іранський ріал0.00092851
Іракський динар0.029769
Сом0.43587
Ліванський фунт0.000436
Лівійський динар8.0586
Малайзійський ринггіт8.2657
Марокканський дирхам3.8465
Пакистанська рупія0.14042
Саудівський ріял10.3982
Донг0.0015718
Бат1.07729
Дирхам ОАЕ10.6188
Туніський динар12.4776
Узбецький сум0.0030882
Новий тайванський долар1.221
Туркменський новий манат11.1421
Сербський динар0.36025
Сомоні3.561
Ларі14.9113
Бразильський реал7.2282
Золото91400.04
Срібло1070.47
Платина36045.86
Паладій40324.58

Курси валют, встановлені НБУ на 25.04.2024

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
2262861043.871043.871043.871043.872233881.80
2280431077.331077.331077.331077.33104501.01
2289101069.981069.981069.981069.9853499.00
229025983.59983.59983.59983.591827510.22
229470919.34919.34919.34919.34367736.00
2302621055.81055.81055.81055.8221718.00
CRSR061023.781023.781023.781023.785118.90
FSTF021014.051014.051014.051014.051014.05
USGK78454545454545454522725000.00
XS12141600016000160001600016000.00

Дані за 24.04.2024