2018 став першим роком повноцінної реалізації Угоди про асоціацію, робота над якою принесе конкретні результати, - Іванна Климпуш-Цинцадзе під час презентації Звіту з виконання Угоди

18.02.2019 16:00 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

2018 рік став першим роком повноцінної реалізації Угоди про асоціацію, титанічна і кропітка робота над виконанням якої поступово принесе конкретні позитивні результати для громадян.
Про це під час презентації Звіту про виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом у 2018 році заявила Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.
За її словами, сьогодні з упевненістю можна сказати, що результати виконання Угоди про асоціацію є відчутними, а вигоди – помітними. «У порівнянні з 2017 роком прогрес виконання запланованих завдань у 2018 році зріс на 11% і склав 52%.
Поступово виконуються завдання Угоди, які були не виконані в попередні роки.
Як наслідок, сумарний результат виконання Угоди суттєво зростає і наразі складає 42% від запланованих завдань від початку її виконання», – зазначила Віце-прем’єр-міністр. За даними Звіту, найбільшого прогресу Україна досягла в таких напрямах, як підприємництво, сільське господарство, зменшення технічних бар’єрів у торгівлі, соціальна політика і трудові відносини, фінансовий сектор та енергетика.
Також протягом минулого року наша держава додатково виконала 10% зобов’язань, передбачених на 2017 рік. У 2018 році Україна виконала майже 90% зобов’язань щодо наближення до норм та практики ЄС у сфері підприємництва.
Зокрема, у жовтні Верховна Рада ухвалила Кодекс про банкрутство.
Документ не тільки підвищив ефективність процедур банкрутства та рівень захисту прав кредиторів, а й врегулював процедуру відновлення платоспроможності фізичних осіб, які опинились в складній фінансовій ситуації.
Окрім того, було налагоджено систему моніторингу та контролю державної допомоги підприємствам, розроблено та затверджено критерії оцінки державної допомоги у різних галузях економіки.
Розпочав роботу офіційний веб-сайт Антимонопольного комітету, який став першоджерелом інформації про цілі, форми, обсяг та бюджет державної допомоги. Торік Україна продовжила перехід на міжнародні технічні регламенти, який дозволяє знизити нетарифні бар’єри в торгівлі та покращити доступ вітчизняної промислової продукції на світові ринки.
Так, було зроблено важливі кроки з розроблення та затвердження технічних регламентів, стандартизації і метрології, які необхідні для підписання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів для пріоритетних секторів промислової продукції (Угода АСАА).
З 1 січня 2019 року скасовано застосування майже 11 тисяч старих стандартів, розроблених до 1992 року, що становить 90% від загальної кількості.
Триває робота з приведення у відповідність українського законодавства до права ЄС та Угоди про технічні бар’єри в торгівлі СОТ. Чимало вдалося зробити і у сфері соціальної політики та трудових відносин, де прогрес виконання Угоди про асоціацію становить 70%.
Зміни в цій галузі охоплюють розробку професійних стандартів, запровадження нових підходів у роботі державної служби зайнятості та запровадження єдиних принципів пенсійного забезпечення.
Зроблено суттєві кроки для забезпечення захисту прав дітей та зміни системи інституційного догляду, зокрема, перехід до виховання дітей у сімейному або наближеному до сімейного середовищі.
У 2018 році Україна продовжила роботу з впровадження принципів гендерної рівності.
Так було затверджено Державну соціальну програму забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року і Національний план дій з виконання заключних зауважень Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок. Результатом впроваджених євроінтеграційних змін стало зростання обсягу зовнішньої торгівлі України з країнами Євросоюзу.
За минулий рік Україна продала до країн ЄС товарів на понад 20 млрд доларів США, що становить 42% від усього експорту.
Для порівняння, у 2017 році ця цифра становила трохи більше 17,5 млрд доларів США.
Отже, сміливо можна сказати, що Україна продовжує виконання положень Угоди, необхідних для повноцінного функціонування поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі.
Сьогодні майже 15 тисяч українських підприємств експортують свої товари до країн ЄС.
Аналітики прогнозують, що тенденція зростання українського експорту до країн  ЄС збережеться і в майбутньому. Найбільшими досягненнями у сфері юстиції, свободи та прав людини стало ухвалення Закону «Про Вищий антикорупційний суд», з якого розпочалось створення спеціалізованого суду.
У листопаді 2018 року почало свою діяльність Державне бюро розслідувань.
На конкурсній основі сформовано центральний апарат та відкрито перші кримінальні провадження. У 2018 році Україна значно посилила свою інституційну спроможність у виконанні та моніторингу Угоди.
З метою прискорення ухвалення євроінтеграційних законопроектів узгоджено Дорожню карту законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію.
Як результат – вдалося ухвалити 11 законів, 10 законопроектів пройшли перше читання.
Щоб закріпити незворотній курс на повноправне членство в Європейському Союзі та НАТО, торік були ініційовані важливі зміни до Основного Закону України, які нещодавно ухвалила Верховна Рада.
Для реформування сектору безпеки відповідно до стандартів ЄС і НАТО та запровадження цивільного контролю в цій сфері було ухвалено Закон України «Про національну безпеку», розроблений за підтримки європейських експертів.
Схвальні відгуки за зроблену роботу протягом року Україна отримала на саміті Україна – ЄС у липні та Раді асоціації у грудні. Водночас, за словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, не всі результати виконання Угоди у 2018 році були позитивними.
«Недостатня інституційна спроможність міністерств заважає виконувати завдання Угоди вчасно та в повному обсязі.
Наявність значного спротиву окремих груп інтересів знижує ефективність проходження євроінтеграційних законопроектів у Парламенті.
Також має місце безвідповідальне ставлення частини народних обранців до декларованих їхніми політичними силами намірів руху до ЄС», - зазначила вона. Найменш вдало відбувається виконання зобов’язань за такими напрямами, як освіта, навчання та молодь (виконано лише 13% від запланованого), транспортна інфраструктура, поштові та кур’єрські послуги (15%), державні закупівлі (16%), навколишнє природне середовище та цивільний захист (22%). Однак і в цій царині спостерігаються позитивні зміни.
Наприклад, з вересня 2018 року впроваджується реформа середньої освіти «Нова українська школа», запущено механізм здійснення закупівель товарів та послуг за рамковими угодами в електронній системі закупівель ProZorro. «Прогрес України дав нам змогу почати реальну секторальну інтеграцію, що закріплена рішенням саміту Україна-ЄС та Ради Асоціації», - зазначила Генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина. З повним Звітом про виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом у 2018 році можна ознайомитися за посиланням. Відеотрансляцію конференції можна переглянути /тут/. Звіт про виконання Угоди підготовлений Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції за підтримки Офісу Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та експертів проекту ЄС «Аssociation4U».

Додати коментар

Користувач:
email:





Money comes and money goes,
But it's always good to have some in your clothes.
Whether it's a penny or a pound,
It's always good to have some around.

- Fin.Org.UA

Новини

15:00 - "Пропонуємо нову посаду": росіяни використовують нову тактику для кібератак
14:41 - Великобританія виділила понад 180 мільйонів доларів на зміцнення енергосистеми України
14:30 - Nissan скорочує очікуваний прибуток через нижчі продажі авто
14:01 - З міркувань безпеки: Авіакомпанії змінюють маршрути польотів після атаки Ізраїлю на Іран
13:40 - Європейський центробанк планує змусити UniCredit вийти з ринку московія - Reuters
13:36 - Україна отримає понад пів мільярда євро для проєктів в енергетиці та відновленні житла 
13:15 - Акції Netflix впали на фоні заяви про припинення підрахунку передплатників
13:05 - Індустріальні парки: гайд для інвесторів
13:03 - московіяни почали встановлювати протидронові сітки навколо своїх НПЗ
12:53 - Цифрові продукти та бізнес-акселератор для ветеранів: залучаємо кращі світові практики міжнародних партнерів
12:40 - У діалозі з польським урядом є "світло в кінці тунелю" – Мінекономіки про блокування кордону
12:30 - Оштрафовано страхову компанію
12:26 - Енергорегулятор ЄС: блок країн все ще потребує російського зрідженого газу
12:20 - Ми побачили зрушення у питанні розблокування допомоги від США, – Денис Шмигаль
12:15 - Перевищення затверджених лімітів на утворення та розміщення відходів або їх відсутність: що з екологічним податком?
12:14 - До уваги ФОП на загальній системі оподаткування – платників ПДВ
12:12 - Уточнення показників податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки: порядок заповнення рядка 2
12:11 - Перевищення затверджених лімітів на утворення та розміщення відходів або їх відсутність: що з екологічним податком?
12:11 - Порядок оподаткування одноразової страхової виплати, яка виплачується застрахованій особі за договором довгострокового страхування життя, яка дожила до закінчення строку договору
12:10 - До уваги ФОП на загальній системі оподаткування – платників ПДВ
12:09 - Податковий календар на 22 квітня 2024 року
12:09 - Уточнення показників податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки: порядок заповнення рядка 2
12:08 - Отримання відомостей про доходи у смартфоні
12:07 - Закон України № 3603: деякі зміни до Податкового кодексу України
12:06 - Сервіс «Пульс», державна установа «Урядовий контактний центр», «Гаряча лінія голови Дніпропетровської ОДА»: результати опрацювання інформації
12:06 - Енергетична ситуація в регіонах станом на 19 квітня
12:05 - Фізичні особи – платники плати за землю спрямували до місцевих бюджетів Дніпропетровщини понад 97,6 млн грн
12:05 - Модернізація автомобільних пунктів пропуску: результати роботи проекту USAID
12:04 - Дніпропетровщина: надходження податку на прибуток до місцевих бюджетів зросли на понад 74,8 млн гривень
12:02 - Енергетична ситуація в регіонах на 19 квітня


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар25.5305
Канадський долар28.7995
Юань Женьміньбі5.4716
Чеська крона1.6729
Данська крона5.6663
Гонконгівський долар5.0568
Форинт0.107167
Індійська рупія0.47405
Рупія0.0024469
Новий ізраїльський шекель10.4752
Єна0.25658
Теньге0.088619
Вона0.028832
Мексиканське песо2.3361
Молдовський лей2.2125
Новозеландський долар23.4771
Норвезька крона3.6023
московський рубль0.42078
Сінгапурський долар29.1268
Ренд2.0799
Шведська крона3.6351
Швейцарський франк43.5804
Єгипетський фунт0.8193
Фунт стерлінгів49.3858
Долар США39.6037
Білоруський рубль14.3951
Азербайджанський манат23.2936
Румунський лей8.497
Турецька ліра1.2187
СПЗ (спеціальні права запозичення)52.1599
Болгарський лев21.6154
Євро42.2789
Злотий9.769
Алжирський динар0.29133
Така0.35452
Вірменський драм0.099159
Домініканське песо0.66115
Іранський ріал0.00092851
Іракський динар0.029769
Сом0.43587
Ліванський фунт0.000436
Лівійський динар8.0586
Малайзійський ринггіт8.2657
Марокканський дирхам3.8465
Пакистанська рупія0.14042
Саудівський ріял10.3982
Донг0.0015718
Бат1.07729
Дирхам ОАЕ10.6188
Туніський динар12.4776
Узбецький сум0.0030882
Новий тайванський долар1.221
Туркменський новий манат11.1421
Сербський динар0.36025
Сомоні3.561
Ларі14.9113
Бразильський реал7.2282
Золото94309.87
Срібло1126.34
Платина37223.12
Паладій40714.98

Курси валют, встановлені НБУ на 19.04.2024

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
2262861041.451041.451041.451041.45312435.00
227763995.04995.04995.04995.04221893.92
229025981.29981.29981.29981.29490645.00
229470917.22917.22917.22917.2291722.00
2302621049.581049.581049.581049.58209916.00
BAVL0.2250.2250.2250.22567500.00
CRSR061018.491019.181018.491019.1820373.25
USGK78454845484548454822740000.00

Дані за 18.04.2024