Росіяни хочуть захопити південь країни і приєднати його до Криму - Gazeta Wyborcza

17.12.2018 15:36 | Міністерство інфраструктури України

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян на шпальтах сьогоднішнього накладу Gazeta Wyborcza про плани Кремля і наслідки російської агресії в Азовському морі, реформування країни і модернізацію інфраструктури (неофіційний переклад)17 Грудня 2018, 10:21Журналіст Міхаїл Кокот: Агресія Росії в Азовському морі на український флот і захоплення в полон українських моряків - це лише початок наступу Москви на Україну?
Володимир Омелян: Росія штучно блокує прохід кораблів через Керченську протоку, а загроза закриття Азовського моря є дуже реальною. Для обох наших портів – в Маріуполі і Бердянську – це величезна проблема. У порівнянні з 2013 роком їх вантажопотік знизився вдвічі. У грудні розпочалися перші звільнення працівників.
Економічна ситуація в регіоні може погіршитися, а росіяни саме цього і прагнуть. Вони хочуть перетворити Азовське море на щось на кшталт власного закритого озера, дестабілізувати ситуацію в Маріуполі і Бердянську, а потім створити коридори для переміщення військ з метою захоплення цих регіонів і приєднання їх до Кримського півострова.
Міхаїл Кокот: Навіть якщо росіяни мають такі плани, важко уявити, що розпочинатимуть напад на суходолі зимою.
Володимир Омелян: Але вони вже це роблять. Так звані бойовики, які пройшли російську спецпідготовку, а також російські військові, стріляють в наших людей щодня. Росія окупувала 7% української території.
Наступним кроком після Азовського моря буде захоплення Києва, в рамках «братньої допомоги», мабуть, як це бувало в минулому. А потім просування на Захід. Спостерігаємо чимало провокацій в країнах Балтії і в інших країнах. Раніше комуністична партія радянського союзу спонсорувала організації лівого спрямування в цілому світі, сьогодні надає фінансову підтримку радикально правим угрупованням в Європі. Додаймо до цього втручання у американські вибори і референдум щодо Brexit. Картина стає чіткою.
Міхаїл Кокот: На Заході, мабуть, знайшлося б чимало політиків, які назвали б Вашу версію підкорення Росією Європи, починаючи з України, істеричною. Нема доказів, що Росія дійсно це планує.
Володимир Омелян: Я не істерик, - я історик. І знаю, що у новітній історії Росія неодноразово тестувала реакцію Заходу щодо того, наскільки багато може собі дозволити. Якщо Європейський Союз і США не матимуть спільної позиції, – це заохотить росіян до дальших дій. 
Я розмовляв з польськими колегами-урядовцями. Всі вони дуже перейнялися ситуацією в Азовському морі. Адже знають, що теж саме може статися в Балтиці, що там росіяни також можуть пробувати блокувати прохід польським чи балтійським кораблям. Деякі з цих кораблів проходять російськими каналами. Що буде, якщо Москва вирішить їх заблокувати? Звичайно, Польща є членом НАТО, однак Росія завжди знайде якесь виправдання. Скажуть, що не можуть пропустити кораблі, бо, наприклад, тривають роботи з підняття якогось танкера з дна моря.
Міхаїл Кокот: Реакція Заходу на події, що відбуваються в Україні недостатня?
Володимир Омелян: Захід від самого початку вимагав повернення наших кораблів і звільнення моряків, чого не очікував Путін. Це допомогло нам, оскільки Путін хотів би, щоб протистояння в Азові трактувалося як інцидент.
З іншого боку, у 1936 році Гітлер також здавався світу жалюгідним, як і сьогодні президент Росії. І все ж таки ця країна вторглась в Україну, як і в Молдову, і в Грузію. Наступною може бути Польща, і, з огляду на минуле, це не буде чимось незвичайним.
Міхаїл Кокот: Навіть в рамках ЄС позиції щодо того, як діяти з Росією, відрізняються. Угорщина, яка є членом Європейського Союзу, періодично натякає про автономію для українського Закарпаття, населеного їх національною меншиною. Звучить як музика, скомпонована в Кремлі.
Володимир Омелян: Будапешт змінив свій тон у грудні. Після російської агресії в Азовському морі угорці заявили про підтримку України. Я дуже вболіваю за те, щоб наші відносини покращилися. З Угорщиною ми зараз говоримо про спільні інфраструктурні проекти, і я впевнений, що вони будуть успішними, і наші відносини будуть кращими.
Міхаїл Кокот: Угорці вимагають більше прав для своєї меншини, оскільки не довіряють уряду в Києві. Вони не вірять, що Україна може бути сильною державою. З одного боку, добре відома російська теза про "занепалу державу", з іншого – українське керівництво само додає аргументів на підтвердження цієї тези. Реформи в країні зупинилися на півдорозі. Антикорупційна реформа не здійснена в повному обсязі. Приватизація відбувається повільно, і часами виглядає не надто прозорою. Як, зокрема, і у випадку недавнього, остаточно скасованого, тендеру на продаж ЦЕНТРЕНЕРГО, який повинен був купити бізнесмен, пов"язаний з президентом Петром Порошенком.
Володимир Омелян: Коли у 2016 році я розпочинав роботу на посаді міністра інфраструктури, я був спустошений. 95% доріг в Україну перебували в жахливому стані, залізниця - в руїні, авіаперевезення скорочувалися. Протягом року нам вдалося це змінити. З 2017 року авіаційна галузь зростає на 30%, щороку відновлюємо роботу декількох регіональних аеропортів. З 2016 року зуміли власними силами модернізувати 7 тис. км доріг, що є абсолютним рекордом в Європі. 
Що стосується застережень, про які Ви згадали, то звичайно помилки трапляються. Але на відміну від часів до Революції Гідності 2014 року, ми реагуємо на них негайно. І саме тому тендер на приватизацію ЦЕНТРЕНЕРГО було скасовано, як тільки ми побачили заявки від «дивних» компаній. Запевняю Вас, що в часи Віктора Януковича чи Леоніда Кучми цього ніколи б не відбулося.
Приватизація в Україні набагато важливіша, ніж проблема корупції. У багатьох країнах з нею можна боротися безкінечно, і не досягнути бажаного результату. Необхідно спочатку усунути її причини. Якщо ми зупинимо ситуацію, при якій державні службовці можуть збагачуватися на державних активах і продамо їх приватним компаніям, найкраще іноземним інвесторам - оздоровимо ситуацію. Ось чому я наполягаю на приватизації та концесії наших морських портів, аеропортів та залізничних станцій. Приватні компанії не будуть зацікавлені у корупції, а орієнтовані на прибуток і здорову конкуренцію.
Поволі перестаємо бути економікою, орієнтованою лише на експорт сировини та напівфабрикатів, таких як зерно, чи сталь. Наш третій експортний продукт - ІТ-послуги. Ми не орієнтовані на російський ринок.
Міхаїл Кокот: Яка найбільша проблема розвитку української економіки?
Володимир Омелян: Радянська ментальність, яку важко викорінити. Після 2014 року, особливо у центральній і західній частинах України, відкрилися сотні підприємств. Однак, якщо мова йде про малі та середні компанії, які хочуть інвестувати в провінції - виникає проблема. Люди, які там живуть, часто не можуть знайти себе в реаліях ринкової економіки.
Міхаїл Кокот: Це частина країни, де традиційно переважають проросійські симпатії і де підтримку в минулому мала Партія регіонів Віктора Януковича?
Володимир Омелян: На мій погляд, 2019 рік стане для України переламним. Росія використовуватиме всі можливі як фінансові, так і політичні засоби для впливу на результат президентських виборів в Україні навесні і парламентських - восени. Вони витратять сотні мільйонів доларів на підтримку проросійських кандидатів. Москва керується логікою, що краще інвестувати в проросійську владу, ніж витрачати величезні гроші на війну та втрачати фінансово через накладені на неї санкції.
Але Україна і Захід разом неодмінно переможуть останній наступ орди.
Оригінал статті за посиланням:  http://wyborcza.pl/7,75399,24282813,rosjanie-chca-przejac-poludnie-ukrainy-i-przylaczyc-je-do-krymu.html



Додати коментар

Користувач:
email:





Futures rise and fall
Traders look to crystal balls
Predicting the trends

- Fin.Org.UA

Новини

17:00 - Nasdaq100 может откатиться до 15800
16:27 - Рішення про накладення штрафу на ТОВ "ФК "ХАНТЕР" за порушення у сфері фінмоніторингу залишається в силі
15:59 - Мін’юст: Презентовано програму PACE.UA щодо реформування пенітенціарної системи України
15:57 - Потрібно використати всі інструменти для оздоровлення дітей із вразливих категорій, - Мінреінтеграції
15:50 - Активи колишніх “дочок” росбанків вже продано на 5 млрд гривень на державних онлайн-аукціонах Прозорро.Продажі
15:43 - У Києві відбулося офіційне відкриття та перше засідання Керівного комітету проекту Ради Європи DECOPRIS
15:37 - Ситуація в енергосистемі стабільна, – Руслан Слободян
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 26.04.2024
15:30 - В Брюсселі розпочалися роз’яснювальні зустрічі Єврокомісії та України по темі сільського господарства
15:07 - Микола Колісник: Поглиблення українсько-болгарської співпраці посилить енергетичну безпеку регіону
15:04 - Як змінилися терміни бюджетного відшкодування ПДВ у зв’язку з прийняттям Закону України № 3603?
15:03 - Як заповнюється податкова декларація платника єдиного податку – ФОПа у разі виправлення самостійно виявлених помилок з податкового зобов’язання?
15:01 - Юридичні особи поповнили місцеві скарбниці Дніпропетровщини транспортним податком майже на 2 млн гривень
15:00 - Щодо вимог законодавства до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції
15:00 - Активи колишніх «дочок» росбанків вже продано на 5 млрд гривень на державних онлайн-аукціонах Прозорро.Продажі
14:58 - Листування з контролюючими органами через Електронний кабінет
14:57 - До уваги ФОПів – платнків єдиного податку першої – третьої груп!
14:56 - До уваги платників, які мають можливість своєчасно виконувати свої податкові обов’язки!
14:54 - Дніпропетровщина: від фізичних осіб місцеві бюджети отримали понад 2 млн грн туристичного збору
14:53 - В які строки фізична особа має право на проведення звірки даних, використаних контролюючим органом для розрахунку загального МПЗ?
14:43 - Рустем Умєров провів зустріч з помічником Генсека НАТО Скоттом Бреєм
14:37 - Україна впроваджує всі необхідні інструменти для залучення міжнародних інвестицій в економіку, – Юлія Свириденко
14:21 - Мінекономіки: Презентовано грантову програму на $1 мільйон для жінок-підприємиць
14:16 - НБУ погіршив прогноз зростання ВВП у цьому році до 3%
14:14 - Виступ Голови Національного банку Андрія Пишного під час пресбрифінгу щодо рішень з монетарної політики
14:14 - Speech by NBU Governor Andriy Pyshnyy at Press Briefing on Monetary Policy Decisions
14:13 - Україна впроваджує всі необхідні інструменти для залучення міжнародних інвестицій в економіку, - Юлія Свириденко
14:00 - Нацбанк знизив облікову ставку до 13,5%
14:00 - Національний банк України знизив облікову ставку до 13,5%
14:00 - NBU Cuts Key Policy Rate to 13.5%


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар25.9066
Канадський долар29.0135
Юань Женьміньбі5.4745
Чеська крона1.6915
Данська крона5.7007
Гонконгівський долар5.0675
Форинт0.108258
Індійська рупія0.4761
Рупія0.0024507
Новий ізраїльський шекель10.4698
Єна0.25503
Теньге0.089231
Вона0.028856
Мексиканське песо2.3263
Молдовський лей2.2218
Новозеландський долар23.6434
Норвезька крона3.6249
московський рубль0.43016
Сінгапурський долар29.1693
Ренд2.0917
Шведська крона3.6517
Швейцарський франк43.4266
Єгипетський фунт0.8282
Фунт стерлінгів49.6274
Долар США39.6702
Білоруський рубль14.4192
Азербайджанський манат23.3327
Румунський лей8.5448
Турецька ліра1.2201
СПЗ (спеціальні права запозичення)52.2905
Болгарський лев21.7407
Євро42.5205
Злотий9.8591
Алжирський динар0.29133
Така0.35452
Вірменський драм0.099159
Домініканське песо0.66115
Іранський ріал0.00092851
Іракський динар0.029769
Сом0.43587
Ліванський фунт0.000436
Лівійський динар8.0586
Малайзійський ринггіт8.2657
Марокканський дирхам3.8465
Пакистанська рупія0.14042
Саудівський ріял10.3982
Донг0.0015718
Бат1.07729
Дирхам ОАЕ10.6188
Туніський динар12.4776
Узбецький сум0.0030882
Новий тайванський долар1.221
Туркменський новий манат11.1421
Сербський динар0.36025
Сомоні3.561
Ларі14.9113
Бразильський реал7.2282
Золото92395.86
Срібло1087.83
Платина35955.09
Паладій39903.06

Курси валют, встановлені НБУ на 26.04.2024

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
2262861043.871043.871043.871043.872233881.80
2280431077.331077.331077.331077.33104501.01
2289101069.981069.981069.981069.9853499.00
229025983.59983.59983.59983.591827510.22
229470919.34919.34919.34919.34367736.00
2302621055.81055.81055.81055.8221718.00
CRSR061023.781023.781023.781023.785118.90
FSTF021014.051014.051014.051014.051014.05
USGK78454545454545454522725000.00
XS12141600016000160001600016000.00

Дані за 24.04.2024