Інтерв’ю першого заступника Голови Державного комітету телебачення та радіомовлення України Богдана Червака, ІА «Вголос», 13.12.2018

14.12.2018 20:16 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Книга як пропаганда: як працює заборона на ввезення до України літератури з РФ Через воєнний стан літературу з Росії ввозити заборонили. В Україні майже два роки діє закон, який забороняє ввезення з Російської Федерації книг, які є відверто антиукраїнськими та пропагують державу-агресора.
Попри те, постійно з’являються повідомлення про те, що така література з’являється в обігу. Чому підприємці й досі завозять до України літературну продукцію, надруковану в РФ, та як її виявляють.
Про це ІА «Вголос» поспілкувався з першим заступником Голови Держкомтелерадіо Богданом Черваком. Воєнний стан якось впливає на ввезення літератури з країни-агресора? Так.
Через запровадження воєнного стану в десяти областях України, ми звернулися до Державної митної служби з проханням припинити пропускати на територію України будь-яку літературу з Російської Федерації.
Тобто станом на сьогодні, жоден примірник російських книг не надходить до нас від країни-агресора.
Так триватиме до завершення воєнного стану. А що після його завершення? В Україні прийнятий Закон “Про обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту”, а тому зараз для російських книг діє дозвільна систем.
Тобто без дозволу Держкомтелерадіо жоден підприємець не має права завозити на територію України продукцію, виготовлену в Російській Федерації. Якщо підприємець хоче ввезти в Україну книги з Російської Федерації, то він спершу повинен зібрати пакет документів, що з бюрократичної точки зору, складно.
Вже саме проходження цієї процедури мало б знеохотити людей займатися цим бізнесом.
Але якщо імпортер їх зібрав, то далі ми перевіряємо ці документи та вимагаємо у підприємця ще і рецензії на ті книги, які планується ввезти.
І якщо ми бачимо, що у літературній продукції є якісь сумнівні моменти, ми передаємо ці книги експертній комісії, до складу якої входять історики, книговидавці, представники Служби безпеки України, психологи.
Ця комісія з професійної точки зору аналізує літературу.
Потім члени цієї комісії, шляхом голосування ухвалюють рішення.
Проте, зазвичай, експертна комісія рекомендує нам не дозволяти ввезення книг, які вони аналізували. Станом на сьогодні ми вже видали майже дві тисячі відмов імпортерам, які хотіли ввезти в Україну книги з Російської Федерації. За якими критеріями Держкомтелерадіо визначає, що можна завозити, а що — ні? Критерії того, які книги не можна ввозити в Україну прописані у законі та підзаконних актах, постановах Кабміну тощо.
Так, забороняється ввозити книговидавничу продукцію, яка ставить під сумнів незалежність України та паплюжить українську мову, вихваляє силові органи країни-агресора, зневажає українські національні символи. Літературу якої тематики намагаються ввезти з РФ? В Україну намагаються ввезти книги з РФ різного спрямування.
І найбільше вражає, що у літературі, яка є на перший погляд нейтральною, міститься дуже багато прихованої пропаганди.
Ось, наприклад, була спроба завезти на нашу територію «Російські народні казки».
Але ж ми розуміємо, що така книга несе у собі пропаганду «русского міра», і в умовах війни з РФ ми не можемо допустити її ввезення.
Також забороняємо імпортувати ті книги, у вихідних даних яких вказано, що Крим російський.
Наприклад, була спроба поставити в Україну «Кулінарну книгу», у вихідних даних якої була вказана інформація, що її надрукували в «русском городє Сімфєрополє».
Таке теж не можна дозволяти.
Тобто увага звертається не лише на тематику, а й на спосіб видання, інтерпретацію, вихідні дані, пропагандистську складову. Проте в Україні й досі продають книги з РФ: як вони потрапляють сюди? Такі випадки справді є.
І за фактом незаконної реалізації російської книжкової продукції ми склали 27 протоколів.
Нелегальні російські книги розповсюджують, як у торгових мережах, так і в Інтернеті. Хоча за законом, якщо підприємець не отримав дозволу на ввезення російських книг від Держкомтелерадіо, то він не може переправити їх через кордон.
Здебільшого нелегальна література з Росії до нас потрапляє як контрабанда.
Також закон дозволяє фізичним особам ввозити по десять примірників будь-якої літератури, ймовірно, цим теж користуються. Якщо людина торгує російськими книгами, які завезені в нашу державу без дозволу, це вважається грубим порушенням закону.
Першого разу це карається штрафом у розмірі 40 тисяч гривень, а повторне вчинення порушення — 186 тисяч гривень.
Про порушення закону нас інформують силові органи — поліція, СБУ.
Якщо вони виявили таку незаконну торгівлю, то тоді на місце, де зафіксоване правопорушення, приходять уповноважені представники Держкомтелерадіо, котрі складають відповідний протокол і накладають на порушника штраф. Де ці заборонені книги виявляли? Найчастіше нелегальне розповсюдження російських книг трапляється на сході та півдні України, це — Запоріжжя, Дніпро, Миколаїв, Одеса.
На моє здивування, нелегальну російську літературу знайшли навіть і у Львові.
Так, Держкомтелерадіо разом із співробітниками СБУ 30 жовтня у Львівські області спільно провели ряд заходів, під час яких було виявлено книги, які розповсюджували без дозвільних документів фізичні особи-підприємців.
Їх вилучили з обігу, а підприємців оштрафували на 37 230 гривень. А які книги продавали у Львові? У Львові нелегально продавала книги російського виробництва «Программирование для детей» і «Карманный справочник».
Також ми виявили, що там реалізовувались і серйозніші книги пропагандистського змісту, як-от «Провалы государства», «Смерть Сократа», «Великие философы». До речі, львівські підприємці навіть пробували з нами судитись через ці штрафи та те, що ми вилучили нелегальну літературу.
Наші дії вони називали «порушенням прав людини».
Проте ці приватні підприємці не виграли ще жодного судового рішення. Чи плануєте посилювати закон про ввезення до України російських книг? Ми уже підготували проект-розпорядження, який був схвалений Кабінетом Міністрів України щодо запровадження санкцій до тих російських видавництв, які спеціалізуються на виготовлені пропагандистської російської книжкової продукції.
Це рішення про санкції проти російських видавництв знаходиться на розгляді Ради національної безпеки й оборони.
І сподіваюся, що вони будуть схвалені.
Якщо їх ухвалять, то вже навіть найідеальніша книга, яку видає пропагандистське російське видавництво, не потрапить із РФ на територію України.
Також якщо ці російські видавництва мають рахунки в Україні, вони будуть заблоковані.
Наразі не можемо називати, що це за видавництва, щоб вони не змінили юридичні назви.

Додати коментар

Користувач:
email:





Stocks rise and fall fast
Fortunes made or lost each day
Markets never sleep

- Fin.Org.UA

Новини

17:20 - Flash PMI еврозоны оживили интерес к Евро
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 24.04.2024
15:40 - ОГТСУ анонсує закупівлі газу нерезидентів через нову секцію УЕБ «Закупівлі: імпорт, митний склад»
14:53 - МОН: Верховна Рада ухвалила в другому читанні Закон про розвиток індивідуальних освітніх траєкторій
14:45 - Сильная фиксация прибыли в золоте или начало разворота?
14:29 - Чи можна подавати звіт про КІК без річної декларації про майновий стан і доходи, якщо така декларація не обов’язкова до подання?
14:28 - Мінекономіки: 30 млрд грн доступних кредитів отримав бізнес від початку 2024 року
14:23 - Яка відповідальність передбачена за несвоєчасне подання податкової декларації про майновий стан і доходи фізичною особою?
14:20 - Чи може юридична особа – платник єдиного податку 3 групи застосовувати спрощену систему оподаткування при наданні фінансової допомоги?
14:19 - Хто сплачує МПЗ у разі, якщо у звітному році орендар – ФОП, який користувався земельною ділянкою на підставі договору оренди, з середини року передав її у суборенду іншій ФОП – суборендарю?
14:18 - Понад 7,9 млрд грн єдиного внеску спрямували платники Дніпропетровщини до державних цільових фондів
14:17 - Мінекономіки презентувало проект НПЕК Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування
14:16 - За якими кодами бюджетної класифікації сплачується акцизний податок?
14:15 - До уваги сільськогосподарських товаровиробників – юридичних осіб, які планують обрати четверту групу платників єдиного податку!
14:14 - До уваги платників податків, які здійснюють розрахункові операції
14:12 - Акцизний податок з ввезених товарів: платники Дніпропетровщини поповнили загальний фонд держбюджету на понад 50,4 млн гривень
14:10 - БЕБ заявляє про ухилення відомого онлайн казино від сплати податків на понад мільярд
13:45 - Атака на харківську телевежу не вплине на доступ до ЗМІ у місті - Терехов
13:44 - "Метінвест" з травня підвищить зарплати працівникам підприємств: на скільки зросте оклад
13:22 - Європейські компанії шукають лазівки для продовження роботи в московія після скасування винятків із санкцій
13:05 - "Держоператор тилу" за невиконання контракту відсторонив постачальника продуктів для армії
12:54 - СБУ повідомила про підозру гауляйтерам ЗАЕС, які від’єднували її від енергосистеми України
12:30 - Мінекономіки спільно з KSE запускає проект підтримки розробників роботизованих косарок для потреб гумрозмінування, — Юлія Свириденко
12:25 - "Укрнафта" збільшила запаси на 3 мільйони тонн нафти та 600 мільйонів кубометрів газу
12:21 - Українські університети стають основою для євроінтеграції та підвищення спроможності громад
12:14 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - СОБОРНИЙ ТА ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОНИ М. ДНІПРА) ІНФОРМУЄ!
12:08 - Україна та Бразилія планують розширити торговельні відносини 
12:07 - Банки очікують зростання обсягу коштів населення та бізнесу – результати Опитування про банківське фондування
12:05 - Опитування про банківське фондування, ІІ квартал 2024 року
12:02 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - СОБОРНИЙ ТА ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОНИ М. ДНІПРА) ІНФОРМУЄ!


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар25.5508
Канадський долар28.8843
Юань Женьміньбі5.4625
Чеська крона1.6736
Данська крона5.6645
Гонконгівський долар5.0519
Форинт0.107419
Індійська рупія0.47496
Рупія0.0024406
Новий ізраїльський шекель10.4725
Єна0.25572
Теньге0.089218
Вона0.028726
Мексиканське песо2.3137
Молдовський лей2.2177
Новозеландський долар23.4072
Норвезька крона3.6031
московський рубль0.42478
Сінгапурський долар29.0539
Ренд2.0586
Шведська крона3.642
Швейцарський франк43.4438
Єгипетський фунт0.8239
Фунт стерлінгів49.0668
Долар США39.586
Білоруський рубль14.3886
Азербайджанський манат23.2831
Румунський лей8.4927
Турецька ліра1.2149
СПЗ (спеціальні права запозичення)52.0959
Болгарський лев21.6045
Євро42.262
Злотий9.7956
Алжирський динар0.29133
Така0.35452
Вірменський драм0.099159
Домініканське песо0.66115
Іранський ріал0.00092851
Іракський динар0.029769
Сом0.43587
Ліванський фунт0.000436
Лівійський динар8.0586
Малайзійський ринггіт8.2657
Марокканський дирхам3.8465
Пакистанська рупія0.14042
Саудівський ріял10.3982
Донг0.0015718
Бат1.07729
Дирхам ОАЕ10.6188
Туніський динар12.4776
Узбецький сум0.0030882
Новий тайванський долар1.221
Туркменський новий манат11.1421
Сербський динар0.36025
Сомоні3.561
Ларі14.9113
Бразильський реал7.2282
Золото91151.91
Срібло1067.34
Платина35958.34
Паладій39599.46

Курси валют, встановлені НБУ на 24.04.2024

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
2262861043.471043.471043.471043.47968340.16
227763996.94996.94996.94996.94249235.00
229025983.2983.2983.2983.2294960.00
229470918.98918.98918.98918.98275694.00
CRSR061023.011023.011023.011023.012046.02
TATM4.644.644.644.641392.00

Дані за 23.04.2024