МОЗ у Вінниці презентувало план трансформації медичної системи на 2019 рік

16.11.2018 18:16 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

У наступному році на медичну систему України чекає масштабна трансформація.
Стартує впровадження нової моделі фінансування на рівні спеціалізованої допомоги, почнуться зміни в системі екстреної медицини та державних закупівлях ліків і медичних виробів.
Про це йшлося на розширеній нараді, яка відбулася 16 листопада у Вінниці, під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та за участі в.о.
Міністра охорони здоров’я, доктора Уляни Супрун, заступників Міністра охорони здоров’я Павла Ковтонюка, Ольги Стефанишиної, Олександра Лінчевського та Голови Національної служби здоров’я Олега Петренка. Новий статус та роль сімейної медицини Нова модель фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» запрацювала на первинній ланці медицини в липні.
За чотири місяці до трансформації сімейної медицини приєдналося вже більше ніж половина комунальних закладів первинної ланки.
Всього з квітня 2018 року 21,5 мільйона українців долучилися до реформи та обрали сімейних лікарів. «Важливо не збавляти темп трансформації первинної ланки медицини.
До кінця року всі заклади “первинки” повинні укласти договори з Національною службою здоров’я.
На 2019 рік субвенція з держбюджету не передбачена.
І у разі неукладання угоди зі Службою, утримувати заклад місцевій владі доведеться за власний рахунок», - зазначила на нараді доктор Уляна Супрун. Вже сьогодні сімейна медицина в Україні змінила свій статус.
Сімейні лікарі більше не апарат для видачі папірців, направлень та рецептів.
Вони – ключові особи під час взаємодії пацієнта з системою.
Лікарі, які «увійшли» до реформи, вже отримують у 2-3 рази більшу заробітну плату. У 2019 році сімейні лікарі отримають нові інструменти роботи: електронні інструменти (електронна медкарта, електронний рецепт, електронне направлення, електронний лікарняний) та можливість направляти своїх пацієнтів на додаткові обстеження та вузьких спеціалістів до поліклінік. Запуск програми «Безкоштовна діагностика» З 1 липня 2019 року розпочнеться трансформація спеціалізованої амбулаторної допомоги.
Це означає, що в наступному році нова модель фінансування почне працювати в поліклініках.
Національна служба здоров’я почне оплачувати медичним закладам послуги спеціалістів, аналізи та широкий спектр діагностики. Для поліклінік, які увійдуть до програми «Безкоштовна діагностика» в держбюджет на наступний рік закладено додаткове до субвенції фінансування – 2 млрд грн. «Закладам спеціалізованої допомоги та місцевій владі потрібно активніше готуватися до другого етапу реформи.
Місцева влада повинна підтримати свої заклади в бажанні долучитися до реформи та автономізувати (змінити статус медичного закладу з бюджетної установи на некомерційне комунальне підприємство) всі свої заклади до кінця 2018 року.
Адже тільки до кінця поточного року діє пільговий період для зміни статусу.
В наступному році цей процес буде набагато складнішим», - сказав під час наради заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк. Також він звернувся і до керівників медзакладів: «Ваше завдання забезпечити комп’ютерами робочі місця всіх спеціалістів поліклінік.
Не буде комп’ютерів – лікарі не зможуть заповнювати дані в електронних медичних картках і Нацслужба не зможе оплачувати послуги.
Тобто ні про яку реформу, а значить і про додаткове фінансування, без тотальної комп’ютеризації мова не йде». Розвиток системи екстреної медичної допомоги У 2019 році відбуватиметься розвиток екстреної медичної допомоги у Вінницькій, Донецькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській областях та місті Києві.
На зміни в цих областях в державний бюджет закладено додатковий 1 млрд грн. Трансформація екстреної медичної допомоги передбачає: - підвищення кваліфікації бригад до рівня світових стандартів надання екстреної медичної допомоги; - підвищення зарплати для фахівців, які пройшли навчання сучасним методикам порятунку життя; - новий, сучасний транспорт, оснащений необхідним обладнанням; - сучасні диспетчерські служби по всій Україні, об’єднані єдиною електронною системою. Забезпечення пацієнтів ліками Програма «Доступні ліки» в 2019 році продовжує бути пріоритетом Уряду.
В наступному році українці й надалі отримуватимуть ліки від серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та бронхіальної астми безоплатно або з незначною доплатою.
На це у проекті Державного бюджету Уряд передбачив 1 млрд грн. У наступному році програма очікує на серйозну трансформацію.
Передбачається, що з 1 квітня програма відійде до Національної служби здоров’я, тобто контрактувати аптечні заклади та відшкодовувати вартість відпущених лікарських засобів будуть не заклади охорони здоров’я чи муніципалітети, а безпосередньо один головний оператор бюджетних коштів – Нацслужба здоров’я. У сфері державних закупівель ліків і медичних виробів протягом 2018-2020 років МОЗ України втілюватиме зміни, щоби для кожного препарату підібрати найоптимальніший і зручний шлях «доставки» до пацієнта.
До кожного з майже 500 препаратів і більше 700 медичних виробів, що їх зараз закуповує держава централізовано, планується застосувати один із трьох основних інструментів: розширення «Доступні ліки», включення у вартість послуги, централізовані закупівлі через Центральну закупівельну агенцію. Розвиток медичної освіти Зміни у медичній освіті є невід’ємною складовою трансформації системи охорони здоров’я.
Вперше в історії незалежної України держава впроваджує комплексний підхід і пропонує Стратегію розвитку медичної освіти, щоб поліпшити якість освіти лікаря. Згідно зі стратегією, вже в 2019 році змінюються умови вступу на медичні спеціальності: щоби вступити на «Стоматологію», «Медицину» та «Педіатрію», абітурієнти мають набрати 150 балів ЗНО з профільних предметів, а для здобуття ступеня магістра за спеціальністю «Фармація, промислова фармація» - 130 балів.
Також введено новий перелік конкурсних предметів: окрім української мови, для спеціальностей “Охорони здоров’я” профільними предметами є біологія або хімія (другий конкурсний предмет), фізика або математика (третій конкурсний предмет).
Нові умови дозволять відбирати в університет кращих абітурієнтів. З 2019 року буде запроваджено комплексну атестацію знань студента – єдиний державний кваліфікаційний іспит (ЄДКІ).
Цей іспит перевіряє як теоретичні, так і практичні знання, якими повинен володіти лікар у будь-якій країні світу.
ЄДКІ як сучасний інструмент оцінювання унеможливить корупцію і сприятиме випуску з закладів вищої освіти кваліфікованих лікарів.

Додати коментар

Користувач:
email:





The markets are wild,
Investors rush to take flight,
Uncertainty reigns.

- Fin.Org.UA

Новини

11:25 - Щодо оподаткування/звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання лікарських засобів та медичних виробів
11:24 - Чи складається РК до ПН, складеної за операцією з вивезення товарів у митному режимі експорту, у разі зміни суми компенсації їх вартості?
11:23 - Рентна плата за видобування залізних руд: понад 918,5 млн грн отримав загальний фонд держбюджету від платників Дніпропетровщини
11:22 - Продаж квитків у кіосках та салонах транспортних засобів для пасажирів: чи можливо проводити розрахункові операції без застосування РРО/ПРРО?
11:20 - Про легалізацію ринку підакцизних товарів йшлося під час наради у Павлоградській міській раді
11:19 - Понад 97,1 млн грн єдиного податку – внесок аграріїв до місцевих бюджетів Дніпропетровщини
11:18 - Оподаткування доходу, отриманого фізичними особами від надання нерухомого майна в оренду
11:17 - Застосування РРО/ПРРО при наданні фінансових послуг
11:14 - До уваги платників податку на прибуток підприємств!
11:12 - Внесено зміни до форми податкової декларації про майновий стан і доходи
10:03 - Команда від України вдруге бере участь у змаганнях European Money Quiz 2024
09:56 - Ситуація в енергосистемі на 19 березня
09:45 - Ситуація в енергосистемі на 19 березня: дефіциту електроенергії немає; у резерві достатньо генерації для покриття потреб споживачів
09:37 - Майже три чверті учасників платформи UBC вже інвестують в українську економіку або розглядають таку можливість, - Володимир Кузьо
09:23 - Продаж квитків у кіосках та салонах транспортних засобів для пасажирів: чи можливо проводити розрахункові операції без застосування РРО/ПРРО?
09:20 - Оподаткування доходу, отриманого фізичними особами від надання нерухомого майна в оренду
09:16 - Оперативна інформація ДСНС щодо наслідків ведення бойових дій російською федерацією та щодо роботи піротехнічних підрозділів
09:12 - До уваги платників податку на прибуток підприємств!
09:11 - Щодо оподаткування/звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання лікарських засобів та медичних виробів
09:06 - Чи складається РК до ПН, складеної за операцією з вивезення товарів у митному режимі експорту, у разі зміни суми компенсації їх вартості?
09:04 - Податковий календар на 20 березня 2024 року
09:03 - Рентна плата за видобування залізних руд: понад 918,5 млн грн отримав загальний фонд держбюджету від платників Дніпропетровщини
09:02 - Понад 97,1 млн грн єдиного податку – внесок аграріїв до місцевих бюджетів Дніпропетровщини
09:01 - Про внесення до Довірчого списку нових сертифікатів КНЕДП ДПС
08:58 - ДПС – амбасадор системи «Трембіта»
08:35 - Сильный уровень поддержки 1.0867 препятствует дальнейшему снижению валютной пары EUR/USD...
08:13 - Україна та НАТО працюватимуть над поглибленням співпраці у сфері стратегічних комунікацій
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 19.03.2024
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
23:00 - Регуляторні акти Міністерства енергетики України


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар25.5984
Канадський долар28.7921
Юань Женьміньбі5.4145
Чеська крона1.6852
Данська крона5.6921
Гонконгівський долар4.9844
Форинт0.107456
Індійська рупія0.47006
Рупія0.0024831
Новий ізраїльський шекель10.6735
Єна0.26126
Теньге0.086648
Вона0.029222
Мексиканське песо2.3308
Молдовський лей2.203
Новозеландський долар23.7354
Норвезька крона3.6727
московський рубль0.42352
Сінгапурський долар29.1267
Ренд2.0618
Шведська крона3.7515
Швейцарський франк44.0987
Єгипетський фунт0.8261
Фунт стерлінгів49.63
Долар США38.9744
Білоруський рубль14.1663
Азербайджанський манат22.9356
Румунський лей8.5382
Турецька ліра1.2065
СПЗ (спеціальні права запозичення)51.8788
Болгарський лев21.7043
Євро42.447
Злотий9.8443
Алжирський динар0.28321
Така0.3459
Вірменський драм0.094144
Домініканське песо0.65004
Іранський ріал0.00090593
Іракський динар0.029045
Сом0.42551
Ліванський фунт0.000425
Лівійський динар7.8762
Малайзійський ринггіт8.022
Марокканський дирхам3.7715
Пакистанська рупія0.13675
Саудівський ріял10.1456
Донг0.0015437
Бат1.05901
Дирхам ОАЕ10.3594
Туніський динар12.1956
Узбецький сум0.0030447
Новий тайванський долар1.20401
Туркменський новий манат10.8712
Сербський динар0.3516
Сомоні3.4733
Ларі14.3241
Бразильський реал7.6217
Золото84151.19
Срібло983.4
Платина36071.2
Паладій41305.07

Курси валют, встановлені НБУ на 19.03.2024

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
227763982.82982.82982.82982.82529739.98
CRSR061041.421041.421041.421041.4244781.06

Дані за 18.03.2024