Перевірки бізнесу в 2019 році стануть більш прозорими та ризикоорієнтованими

18.10.2018 19:20 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Інспекційна система в Україні трансформується у напрямку ризикоорієнтованого підходу.
Відтепер інспекційні органи мають фокусуватись на прозорій оцінці суб’єктів господарювання та запобіганні ризикам, а бізнес – знати коли і чому до нього завітає інспектор. Сьогодні вже запущено інтегрований портал inspections.gov.ua з низкою інструментів для прозорої та передбачуваної онлайн-взаємодії держава - бізнес.
26 інспекційних органів з 33 наразі вже долучилися до роботи на порталі та відкрили інформацію про свої перевірки.
Станом на жовтень 2018 року в єдиній системі опубліковано майже 250 тис.
планів та біля 48 тис.
результатів вже проведених перевірок.
Триває процес затвердження нових критеріїв ризику, що дасть змогу ефективніше планувати заходи контролю. 17 жовтня Офіс ефективного регулювання BRDO за підтримки ініціативи EU4Business\FORBIZ презентував перші результати впровадження реформи та подальші кроки її реалізації під час Інспекційного форуму «#Перевірок.NET», що проходить у Києві в рамках Європейського тижня підприємництва. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи захід, наголосив, що метою Уряду є повноцінне впровадження з початку 2019 року ризикоорієнтованої моделі перевірки бізнесу. На важливості побудови прозорої інспекційної системи для подальшого впровадження реформ в Україні наголосив Посол, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюґ Мінґареллі: «Спроможність державних інституцій, в тому числі прозора ефективна система контролю, є базовою складовою сприятливого бізнес-клімату.
Бізнес розвивається тоді, коли діють зрозумілі передбачувані правила на ринку.
Тоді він може краще планувати свою діяльність, досягати кращих результатів, виходити на міжнародні ринки і сприяти розвитку економіки країни загалом».  Навесні Уряд затвердив нову методологію управління ризиками, завдання інспекцій – визначити перелік небезпек для кожної сфери контролю та розробити комбінацію критеріїв для виявлення ризиків і розумного планування перевірок.
Найбільший прогрес у цьому поки продемонстрували контролюючі органи в сфері пожежної та техногенної безпеки, охоронної діяльності та туризму. «Ціллю нової системи має бути управління ризиками, а не бездумна фіксація порушень, що виявляються сьогодні у 99% перевірок.
Ми створюємо інтегрований портал – BigData з усім масивом даних та можливістю їх якісного аналізу.
Бізнес має володіти чіткою вичерпною інформацією про вимоги при перевірках та можливості зниження ризиків своєї діяльності.
Це суттєво зменшить поле для зловживань та зробить роботу системи більш розумною та прогнозованою», -  переконаний Голова BRDO Олексій Гончарук. Це дасть можливість рейтингувати суб’єкти та об’єкти господарювання за балом ризикованості в кожній сфері, аби зосередитися на попередженні небезпек для найбільш ризикових. Ще одне важливе завдання нової інспекційної системи – орієнтованість на платника податків.
З цією метою на Інспекційному порталі створюється «Кабінет управління ризиками» з низкою інструментів: -          календарем запланованих перевірок; - історією проведених перевірок та їхніми результатами; - вичерпними чек-листами – вимогами до підприємців, з можливістю самоконтролю по кожній потенційній небезпеці; -          можливістю оцінити якість роботи інспектора, що стане основою для рейтингу інспекцій; - можливість вказати на обтяжливість конкретних вимог, що заважають працювати.
Це стане основою для їх перегляду, щоб зменшити регуляторне навантаження на бізнес. Участь у заході також взяли Голова Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна, Перший заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі України Максим Нефьодов, Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції Олексій Кудрявцев, Голова Держспоживслужби Володимир Лапа, Голова Держслужби з питань праці Роман Чернега, в.о.
Голови Державної фіскальної служби Олександр Власов, Виконавчий директор Спілки українських підприємців Катерина Глазкова, Виконавчий директор Європейської бізнес асоціації Анна Дерев’янко, Віце-президент Американської торговельної палати Тетяна Прокопчук, чисельні представники бізнесу та громадськості. Ознайомитися з інструментами Інспекційного порталу в тестовому режимі можна на www.inspections.gov.ua.
Повноцінно вони стануть доступними для використання з 1 січня 2019 року.
Для цього інспекції до кінця поточного року мають затвердити форми актів перевірок нового зразка та оприлюднити інформацію про перевірки.
У листопаді цього року Міністерство економічного розвитку та торгівлі України за підтримки Проекту USAID / UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS» розпочинає роботу над модернізацією Інспекційного порталу. Довідково Ініціаторами регуляторної реформи є Міністерство економічного розвитку і торгівлі та Державна регуляторна служба за сприяння BRDO.
Підтримку процесу надає ЄС в рамках ініціативи EU4Business/ FORBIZ. BRDO – провідний незалежний експертно-аналітичний центр з регуляторної політики в Україні.

Добавить комментарий

Автор:

Введите Код, указанный на рисунке
 
Новини

23:12 - Іванна Климпуш-Цинцадзе: Парламент може ухвалити значну частину євроінтеграційних законів у сфері транспорту за один день
21:06 - НАТО посилить підтримку України у рамках Трастових Фондів
21:06 - Міжнародний центр миротворчості та безпеки відвідав Міністр оборони Королівства Данія
19:54 - Юрій Лавренюк провів координаційну нараду щодо дотримання вагових норм на автомобільних дорогах України
19:54 - Запрошуємо представників ЗМІ на відкриття центру моніторингу безпеки руху – першого проекту в Україні «Розумна дорога»
19:24 - Основной владелец столичного DreamTown фрустрирует, как умеет
19:24 - Информация о минировании “Запорожстали” оказалась ложной
19:24 - Украина за два месяца импортировала газ на 203 млн долларов
19:24 - На Минэкономики возложили формирование государственной военно-промышленной политики
19:00 - Учні Малої академії наук здобули 5 медалей з математики, інформатики та інженерії на Міжнародній конференції ІCYS у Малайзії
19:00 - Павло Петренко: Мін’юст повернув дітям 6,1 млрд грн боргів зі сплати аліментів
19:00 - Регіональний план управління відходами – це план залучення інвестицій та бізнесу в область, - Геннадій Зубко
19:00 - З 1 липня зміниться вартість оформлення біометричних документів
19:00 - Вступне слово Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 24 квітня 2019 року
19:00 - У Мінагрополітики визначили претендентів на держпідтримку виноградарства, садівництва і хмелярства
19:00 - Заява МЗС України щодо провокативного та злочинного рішення Кремля про видачу російських паспортів громадянам України на окупованих територіях
18:30 - “Бизнес-Варта” поддержала постановление Кабмина об отмене контроля изолированных балластных вод
18:30 - Межбанк закрылся долларом по 26,67
18:30 - Всемирный банк дал очередные рецепты ускорения роста экономики Украины
18:30 - Как Кремль насаждает “русский мир” с помощью экономики
18:30 - “Приват24” перезапустят к концу лета
18:30 - Украина требует срочно созвать Совбез ООН из-за указа Путина о выдаче паспортов жителям Донбасса
17:45 - Підсумки торгів цінними паперами на Українській біржі за 24.04.2019
17:36 - Грязная нефть из России, ОПЕК+ и эмбарго. Почему бензин в Украине будет дорожать
17:36 - Представитель Владимира Зеленского обещает перекрыть СБУ заработок на импорте российского угля
17:36 - К 2023 году российская “Северсталь” собирается продавать через интернет 60% своей продукции
17:36 - Нацполиция расследует незаконную передачу земель аэродрома “Чайка” под застройку
17:36 - “Укргаздобыча” готова частично заместить поставки бензина и дизтоплива из Беларуси
17:36 - Валовой национальный доход в 2018 году увеличился на 19%
17:30 - Курси валют, встановлені НБУ на: 25.04.2019


Більше новин