Про обшуки фондової інфраструктури (UPD: додано ухвали судів)

18.10.2018 11:43 | Fin.Org.UA

Співробітники Головного слідчого управління та Головного управління в Києві та області у межах розпочатого кримінального провадження задокументували факти відмивання доходів отриманих нелегальним шляхом через використання низки українських фондових бірж.

Оперативники спецслужби встановили, що протягом 2017-18 років посадовці бірж через низку підконтрольних торгівців цінними паперами, представників банківських установ організували механізм легалізації незаконних доходів та виведення коштів за кордон. Оборудки здійснювались із використанням підконтрольних нерезидентів шляхом купівлі облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) у режимі так званого «групового звіту».

Співробітники СБ України задокументували, що за розробленою схемою ділки за відсутності контролю з боку бірж здійснювали протягом короткого періоду часу удавані фінансові угоди купівлі-продажу ОВДП підконтрольними торгівцями. Операції проводились в інтересах фізичних осіб, які у такий протиправний спосіб отримували легалізований дохід, що до того ж згідно з законодавством не підлягає оподаткуванню.

Загальна сума легалізованих зловмисниками коштів становить понад сто мільйонів гривень. У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 205 та ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України, тривають санкціоновані слідчі дії в офісах фондових бірж та місцях проживання їх окремих посадовців.

 

Голова НКЦПФР прокоментував дії СБУ наступним чином: 

"Дуже здивований обшуками правоохоронних органів саме фондових бірж! Вони визначені як суб’єкти критичної інфраструктури держави і їх діяльність регламентується фінансовим законодавством та мають вплив на фінансову стабільність країни. Використання таких засобів слідства повинно мати дуже тверде підгрунття! #НКЦПФР"...

трохи згодом додавши коментар на репліку Романа Насірова "Тобі як колишньому голові ДФС гарно відомі фіскальні наслідки ціноутворення на мусонні цінні папери та товари (газ, нафта, зерно) на фінансових та товарних біржах!!! А це десятки мільярдів умовної вартості! Змінити це обшуком не можливо!"

 

Також Тарас Козак трохи розповів про обшуки в нього та в групі "Універ":

"Тепер я той Тарас Козак.

Сьогодні у мене вдома і в офісі Інвестиційної Групи «УНІВЕР» були обшуки. Не можу розповісти все детально, бо підписав папірець про нерозголошення таємниці слідства.

Якщо коротко, це справді шок!
Повернувшись з ранкового тренування, після душу і швидкого сніданку, я вже планував їхати в офіс. Раптом - кілька дзвінків у двері. На екрані домофону чоловіки, які називають мене по імені та по-батькові і пропонують відкрити двері.

Зрозумів, що це до мене, оскільки мій тезка - нардеп має інше батьківське ім‘я. Кілька коротких дзвінків адвокату та друзям. Відкриваю двері. Троє слідчих чи оперативників та дві пані-поняті. Повідомляють про слідчі дії.

Все було досить культурно. Ніяких «масок-шоу», залякувань та свавілля. Чи то слідчі були культурні, чи то присутність Сергій Блажевич, Олексій Гриценко та Pavlo Bogomazov сприяла, але обшук був проведений надзвичайно чемно. Хоча прискіпливо. Знайшли деякі мої речі, про які я вже думав, що загубив 🧐

Проте, жодних документів, які стосуються матеріалів провадження, слідчі не знайшли. І нічого не вилучили. Про що було складено протокол.

Тим часом, подібні дії проводилися і в офісі УНІВЕРу. Тут матеріалів справи - тисячі. Хоча дивно, що їх вилучають в нас, адже копії цих документів є як мінімум в трьох державних організаціях. На цей момент обшук (а, насправді, добровільна передача купи документів) триває.

Наслідки і висновки.
1. Бойове хрещення. Якщо в якусь компанію в Україні не приходили «органи» з обшуками, то це якийсь несерйозний бізнес 😉

2. Зупинена робота кількох компаній ІГ «УНІВЕР». Зірвалося кілька угод. А також декілька наляканих клієнтів. Запевняю, що всі наші зобов‘язання будуть виконані. Як це було завжди.

3. Репутаційні збитки. Як особисті, так і групи. Це найнеприємніше. Мабуть, цього й добивалися замовники справи. Так, я переконаний, що справа «замовлена». Не можу зі зрозумілих і зазначених вище міркувань повідомити про докази.

4. Безкарність і безвідповідальність «органів». Таких справ відкривається тисячі щороку. Абсолютна більшість закривається за відсутністю складу злочину, не доходять до суду. Збитки і втрати несе лише бізнес. А правоохоронці не несуть жодної відповідальності, навіть у випадку повної відсутності доказів правопорушень. Це про інвестиційну привабливість України.

5. Вибірковість правозастосування. «Друзям - все, ворогам - Закон!» Десятки чи сотні злочинів, які постійно знаходять журналісти-розслідувачі. На величезні суми. Високопосадових чиновників. Але, як сказав Президент, «Не все так просто!» На жаль, наближені до вищої влади мають індульгенцію. Пересічний бізнес голосує ногами. Закордон.

6. Величезна радість, що нас підтримують сотні людей. Смс-ки від друзів, політиків, бізнес-партнерів, клієнтів зі словами підтримки приходили щомиті. Заважали слідчим досліджувати вміст телефону 🤪

Дуже вдячний за таку підтримку. Принагідно перепрошую, що не зміг відповідати.

Все буде добре!

"

 

Допис Вікторії Страхової:

Все вранье, что в стране нет фондового рынка. Нет? - а СБУ найдет.

Тарас вышел на связь и сейчас напишет, что случилось.
Также информация от StockWorld:

Служба Безопасности Украины проводит обыски в ряде компаний, работающих на фондовом рынке

Служба Безопасности Украины проводит обыски и выимку документов в ряде компаний, работающих на фондовом рынке.

Данную информацию StockWorld подтвердили сразу несколько источников.

По их данным, обыски и выимка документов проводятся в таких компаниях как "Арт-Капитал", "УНИВЕР", Фондовая биржа ПФТС и Украинская Биржа.

При этом у фондовых бирж и отдельных компаний эту информацию подтвердить не удалось, соответствующие запросы направлены.

Обыски проходят на основании решения Шевченковского суда Киева, которое было принято еще в сентябре месяце, однако в едином реестре судебных решений на данный момент отсутствует.

StockWorld следит за сложившейся ситуацией и будет дополнительно информировать о последних событиях."

 

 

ПАРД проведе позачергове засідання Ради з приводу ситуації з обшуками на фондовому ринку

Професійні учасники ринку, які потребують допомоги асоціації у зазначеному питанні, будуть запрошені на засідання 16 жовтня:

За повідомленням прес-служби СБУ та інформацією ЗМІ вчора 11 жовтня СБУ провела обшуки у приміщеннях декількох фондових бірж та професійних учасників фондового ринку.

Відповідно до внутрішніх документів ПАРД представляє та захищає права та інтереси учасників Асоціації у органах державної влади та інших установах, у тому числі в судових.

Тому у разі, якщо на вашу думку вищезазначені події зачіпають або порушують ваші права та ви потребуєте допомоги ПАРД, просимо повідомити про це асоціацію зручним для вас способом.

Зазначене питання обговорюватиметься за участі учасників фондового рикну на позачерговому засіданні Ради ПАРД, яке відбудеться 16 жовтня о 16 годині.

 

Коментар Української біржі щодо обшуку в офісі

Додано Ухвали судів щодо обшуків фондової інфраструктури

Додати коментар

Користувач:
email:





Новий день на ринку,
Інвестиції квапляться,
Золоті перспективи.

- Fin.Org.UA

Новини

18:25 - Іноземні інвестори можуть диверсифікувати ризики за рахунок інвестицій в малий і середній бізнес, - Надія Бігун
17:58 - Україна залучила близько $72 млрд бюджетної підтримки від країн G7 та ЄС з лютого 2022 року: Сергій Марченко зустрівся з міністрами фінансів G7
17:45 - Підсумки торгів цінними паперами на Українській біржі за 19.04.2024
16:54 - Людмила Сугак зустрілася з представниками Генерального директорату з питань сусідства та переговорів про розширення Єврокомісії
16:50 - Неплатників аліментів тепер зможуть мобілізувати – Мін'юст
16:49 - Мінцифри радить використовувати безоплатні можливості від Дія.Бізнес для розвитку підприємницьких навичок
16:41 - У Киргизстані заблокували TikTok: що стало причиною
16:23 - Україна отримала 18 модульних мостів від іноземних партнерів
16:18 - Мін’юст: Санкції створюють величезні проблеми для підсанкційних осіб
16:17 - Tesla відкликає майже 4 тисячі електромобілів Cybertruck через несправність
16:11 - московіяни атакували Одещину ракетами, пошкоджена припортова інфраструктура
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 22.04.2024
15:55 - Російські будівельники залишилися без софту для проєктування об'єктів
15:46 - АРМА: Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений
15:37 - Міжнародна допомога: газовики прифронтових областей отримали 20 тонн обладнання від чеських партнерів
15:35 - Презентували цифрові досягнення регіонів та громад на Міжнародному саміті мерів
15:30 - Україна та ЄІБ підписали Меморандум про взаєморозуміння: Сторони визначили пріоритети співпраці на наступні 10 років
15:21 - Україна отримала 18 модульних мостів американської компанії Acrow
15:16 - Какао б'є нові рекорди: ціни перетнули межу в 11 тисяч доларів
15:00 - "Пропонуємо нову посаду": росіяни використовують нову тактику для кібератак
14:52 - Руслан Магомедов під час Mind Entrepreneur Summit: Великі реформи треба починати з себе
14:41 - Великобританія виділила понад 180 мільйонів доларів на зміцнення енергосистеми України
14:37 - Мінфін: У І кварталі 2024 року Нацфонд досліджень профінансував наукові дослідження на 148 млн грн
14:30 - Nissan скорочує очікуваний прибуток через нижчі продажі авто
14:01 - З міркувань безпеки: Авіакомпанії змінюють маршрути польотів після атаки Ізраїлю на Іран
13:58 - Руслан Магомедов під час Mind Entrepreneur Summit: Великі реформи треба починати з себе
13:40 - Європейський центробанк планує змусити UniCredit вийти з ринку московія - Reuters
13:36 - Україна отримає понад пів мільярда євро для проєктів в енергетиці та відновленні житла 
13:15 - Акції Netflix впали на фоні заяви про припинення підрахунку передплатників
13:05 - Індустріальні парки: гайд для інвесторів


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар25.504
Канадський долар28.9062
Юань Женьміньбі5.4947
Чеська крона1.678
Данська крона5.6797
Гонконгівський долар5.0796
Форинт0.107271
Індійська рупія0.47667
Рупія0.002444
Новий ізраїльський шекель10.5315
Єна0.25735
Теньге0.089175
Вона0.028793
Мексиканське песо2.2909
Молдовський лей2.2228
Новозеландський долар23.4152
Норвезька крона3.6029
московський рубль0.42645
Сінгапурський долар29.2107
Ренд2.0712
Шведська крона3.6331
Швейцарський франк43.7663
Єгипетський фунт0.8232
Фунт стерлінгів49.4922
Долар США39.7879
Білоруський рубль14.462
Азербайджанський манат23.4019
Румунський лей8.5166
Турецька ліра1.2205
СПЗ (спеціальні права запозичення)52.3493
Болгарський лев21.6698
Євро42.3821
Злотий9.7865
Алжирський динар0.29133
Така0.35452
Вірменський драм0.099159
Домініканське песо0.66115
Іранський ріал0.00092851
Іракський динар0.029769
Сом0.43587
Ліванський фунт0.000436
Лівійський динар8.0586
Малайзійський ринггіт8.2657
Марокканський дирхам3.8465
Пакистанська рупія0.14042
Саудівський ріял10.3982
Донг0.0015718
Бат1.07729
Дирхам ОАЕ10.6188
Туніський динар12.4776
Узбецький сум0.0030882
Новий тайванський долар1.221
Туркменський новий манат11.1421
Сербський динар0.36025
Сомоні3.561
Ларі14.9113
Бразильський реал7.2282
Золото94602.1
Срібло1122.93
Платина37071.98
Паладій40053.68

Курси валют, встановлені НБУ на 22.04.2024

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
2262861041.861041.861041.861041.8652093.00
227763995.42995.42995.42995.42597252.00
2280431098.651098.651098.651098.6535156.80
229025981.67981.67981.67981.67490835.00
229470917.58917.58917.58917.58275274.00
CRSR061019.951019.951019.951019.9512239.40
USXT22464946494649464932529053.00

Дані за 19.04.2024